2026. április 14., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#278884
Ha kevesebb(azonos) lenne és melegebb volna no az volna rendkívüli nevet
De most inkább essen bõségesen hogy végre átázzon rendesen az erdõben a talaj. (Hiányzik a friss vargánya)
#278879
Meg fog az jönni, létezik szerencsére a keményebb, enyhébb telek váltakozása. A 95/96 - ra valóban jó visszagondolni, szinte egész télen hó meg jég, rengeteg havazás, . Hasonló élmény még a 98/99 tele térségemben, igaz akkor jóval kevesebbet havazott, de a februári hóvihar .... hideg havazas . Igazi csodaszámba megy már ennyi enyhe tél egymás után (fõleg keleten), ehhez hasonló sorozat csak 88 - 90 között volt, de még az sem volt ilyen rémes.
#278877
Váááóhhh!! De jó végre ilyeneket is olvasni!! havazas hideg Az a 95-96-marad a szívem csücske! Jöhet újra, globális metális, meg mittudomén milyen után is!! laza vidám havazas Egyébként csak nyugodtan elmélkedjünk efelett... mááátóóól már csökken a nappalok hossza nyelvnyujtas nyelvnyujtas ,éledezik a hidegdepó majd ott fenn az északi végeken!! .... hideg havazas ..és akkor felébredtem végre, és beleért a bilibea.... szomoru szegyenlos kacsint
#278876
Legyen egy ilyen tél. A kártevõk már lassan kizabálják az embereket a vagyonukból!

Persze csodák léteznek, vagy mégsem!? Vagy mégis!? Lehet ilyen ezen az éghajlati övön vagy mégsem!? Ki tudja!?

Egyébként ha már szóba került a tél eddig kiválóan mûködik az általam felhozott 2006-2007 és 2007 - 2008-as tél sormintája.

A 2008/2009-es télhez hasonlót várok a 2015/2016-os szezonra. Nem volt az már egy annyira rossz tél.
Átlagnál enyhébb, de nem akkor mértékben mint az elõzõt kettõ és voltak szép havazások elég gyakran, fõleg februárban.

Szóval ha lehet tippelni : Én a 2015/2016-os szezonra több havat s hidegebbet várok, mint az elmúlt 2 télen volt. vidám
#278875
Azért bármikor beficcenhet egy 1995/96 szabású tél. hideg havazas hideg
Ja, hogy olyan már nem bír lenni a globális...khm, micsoda miatt?
Sokszor hittünk már ilyeneket, aztán mindig ráFÁZTUNK! kacsint
#278869
Nem ez a gonosz, hanem az, hogy az elõbb be kellett kapcsolnom a konvektort, mert melegítõben fázom a lakásban, a gyerek orra is hideg pedig fel van öltözve.
22 fok alá mentünk, ez télen még csak-csak, de nemrég 27 fokok voltak idebent, ehhez képest fázunk most szabályosan. Na ja, napok óta nem volt 23 fok itt a tmax, ellenben reggelente a 13-14 is megvolt helyenként.

Miskolc az ország jégverme, de mi még Miskolcon belül is egy hûvös helyen (déli Auchan-nál pl. rendszeresen 3 fokkal van melegebb, mint itt!), egy kifejezetten hideg fekvésû lakásban lakunk...

Persze kánikula esetén jól jön a hûvösség, de télen kész ráfizetés szomoru A mostani befûtés pedig a rossz vicc kategória, ha ránézek az országos hõtérképre!

Tegnap délután 5 körül Szentléleken 15, a Bükk északi lejtõjén 13 fok volt.
Most is itt folyik lefelé a Szinva völgyében ez a zima, ez hût minket is szomoru
#278867
Keleten mediciklonos havazások lennének! vidám Azért nem lenne ott annyira hideg havazas havazas havazas havazas laza
#278861
Sajna kb. 8-9 nap múlva már várhatóan kánikulában izzadva írogatunk majd ide... beteg ...amivel persze nõ a heves zivatarok esélye is nevet
Addig is Tél tábornok híveinek, a franciák 2016 januári T-anomália-térképe laza

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-04-14 18:03:52

Kõszeg

12.6 °C

00002

RH: 65 | P: 1019.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157726

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.