2026. április 07., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#275679
Minden elkerült, 5-10km-en múlott a dolog. Egyedül az a 3x3km-es zsebkendõnyi zivatar ami a frászt hozta rám, az pakolt le ... 5 perc alatt 3mm-t, és áztatott el teljesen.
laza

Jobban örültem volna, ha az az emkáer 15km-re keletebbre jön. 30mm felett lennék. nyelvnyujtas

Persze porvihar megint volt. Tipikusan a környékünkre jellemzõ. Én idén annyit láttam már, mint az azt megelõzõ 28 évben összesen... Nem.
nevet
#275670
Sajnos nem biztos, el kezdett gyengülni. Nem vicc, de az elmúlt években megsokszorozódott a szívó ág ilyen helyzetekben itt.
#275665
Este van... éjjel van. De...
A szupercella elvonulása után beállítottam a képeket, feltöltöttem ide nektek az egyiket. Aztán uccu fürödni stb. Ámde... Tudtam én hogy fölös még azt megtenni, de tudjátok, Murphy-nek okot kell adni. Tehát megfürödtem.

Fürdés után negyed órával már hallottam is a hümmögõ dörgéseket. Nicsak nicsak... Szárazvillám áll a házhoz.

Rögtön mentem is ki jó messzire, jó helyre. 300méterre minden fedéltõl. Jöhet a villámfotózás... Tyutyu de szhép villámok... Úgy 15-20 van egy multiexpós képen. Detutiii. Meg ISO100 f8 4 perces... fásííítás...

Szépen szórta a lecsapókat a várostól keletre vonuló zivatardömping. A csillagok látszódtak, az ég látszótott... néhány kasztellánusz szaladt el a viharfelhõk felé.

Végül hirtelen elhomályosodott az ég. Aztgondolván, biztos dögüllõ... A viharzóna is elcsendesedett... Oké... azért még várok kicsit... Pulse type zivik... Nem szabad bemenni.

Egyszercsak elvakultam... nemláttam semmit, akkorát villant... De hang sehol. Majd ilyen felhõvillámdörgés jött a fejem felett. Hm... Menni kéne? Á dehogy. Felhõvillám, nem nagy kunszt.

Csend és béke honol 4 percig. Majd megent villant... megint dörög. Aztán pitty, putty: hatványozottan csöpög az esõ. Na most már ideje lesz bemenni. Távolról a susogós hang hallatszik... A fejem alatt alakul egy zivatar? Áhh, a fenét.

Egyszercsak tõlem 200 méterre óriási kékség, teljesen megvakított, de a lecsukott szemen át láttam az "erezetes" beégést... Ó...Ó... Egy pozitív sistergõ lecsapó. Mire észbekaptam, addigra csattant is.

Na több sem kellett ahhoz, hogy futááááás. Nyílt mezõn voltam, körülöttem 100 méterre semmi magasabb tárgy. MEnedék 300 méterre. Amint a csattanás megvolt, azonnal elkezdett szakadni az esõ... de úgy, hogy rommá áztam, mire beértem.
vidám

A képek mindent megérnek amik készültek, de a csapadék annyira gyorsan jött, hogy inkább pihentetem a masinát. Majd késõbb megkapjátok.
laza

Addig legyen ez a történet elõttetek. Fhuhh örülök hogy a második villám nem engem talált el, hanem valahova 1km-re csapott be. A fene vigye el, de berosáltam az egésztõl.
nyelvnyujtas

Utolsó észlelés

2026-04-07 22:19:23

Ózd - Nagy Imre út

8.5 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157515

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.