2026. március 25., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#207147
15 fokon belül van, ezt óriásinak nevezni azért barokkos túlzás nevet
Link
Jobb lenne, ha jobban szórna, mert akkor még sarkosabban jelezné a makrováltást. Így egy kicsit teszetosza még mindig.
#207146
Az lehet. Az viszont biztos, hogy a különbözõ nyomási mintázatok - és itt elsõsorban gondolok a teknõsödés-ciklogenezis folyamatára - igen gyakran 2-3-szor is megismétlõdnek egymás után, kisebb eltérésekkel. Tehát a hidegleszakadás ritkán jár "egyedül", azt gyakran követi még 1-2 hasonló sémájú hidegleszakadás, vagy ciklonképzõdés a rákövetkezõ 2 hétben.
#207144
A hétvégén a mediterráneumba "lecsorgó" hideg kifejezetten jó ómen a következõ 2 hét szempontjából, hiszen remélhetõleg ez a séma fog megismétlõdni majd december 8. illetve 15. tájékán, egyre erõsebb hideget lerántva a hátoldalon. Az aktuális futásban ez olyannyira jól sikerült, hogy 970> hPa-s ciklonközepet számolt a GFS a kimélyülõ mediterrán ciklonra Korzika térségére dec. 15-re: Link Persze nem (így) fog bekövetkezni, de elõjelnek nem rossz.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-03-25 07:08:14

Kenderes

4.7 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157131

Hírek, események

Mediterrán ciklon okoz jelentős időjárás-változást

Időjárás-változás | 2026-03-24 08:05

pic
A hét második felének időjárását egy lassan mozgó mediterrán ciklon határozza meg, ami jelentős időjárás-változást és egyben megosztottságot fog okozni hazánk területén.