2026. június 12., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#187389
Nekem hiába másolod be, ha az ukránok 1 órával elõrébb vannak és az ottani 8 óra itt 7 kacsint Persze a többieknek még lehet hogy új a dolog, szóval elfér nevet De ki is vettem a 7 órát, hogy ne zavarjon meg senkit. Látom nem voltam elég gyors laza

Szerk.: közben már 5,2 mm, szóval amúgy sem aktuális
#187388
Nem reggel 8? kacsint

napi csapadékmennyiség: mérését 6 UTC-kor (azaz nyári idõszámítás szerint reggel 8, téli idõszámítás szerint reggel 7 órakor) végezzük el az elõzõ 24 órás idõszakra, így tehát az elmúlt nap csapadékösszege az elmúlt nap 6 UTC-tõl (azaz nyári idõszámítás szerint 8 órától, téli idõszámítás szerint 7 órától) az aktuális nap 6 UTC-ig (azaz nyári idõszámítás szerint 8 óráig, téli idõszámítás szerint 7 óráig) tartó idõszak csapadéka. Senkit ne zavarjon meg az a tény, hogy egy ma reggel 6 UTC-ig mért csapadékmennyiséget a tegnapi napra kell beírni, ez így helyénvaló.
#187385
Vásárosnamény keleti része 4,4 mm. Kevesebb? vidám (Bár még most is esik, szóval nem sokáig lesz 5 alatt)
#187379
A mai 2-3 záporból mindössze 7.8 mm csapadék hullott eddig.Tegnapi napra nem volt mérhetõ csapadék.
Valahol kevesebb? vidám

Utolsó észlelés

2026-06-12 17:37:25

Rákóczifalva

24.2 °C

31502

RH: 31 | P: 1018.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

159803

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.