2026. június 13., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#186799
Aszály nem, de a múltkorinál amikor az SC jött és nem esett semmi, rendesen betett a szél két napra. Pünkösd hétfõn már száraz volt a talaj a szél miatt. Felszárította a pénteki instab 11mm-jét.

Remélem ezen a héten nem fog annyira süvíteni a szél. A modellek szerint nem, és zápor még mindig várható. Egy biztos, hogy az eperszedõknek ez nem fog tetszeni. De a gabonászoknak igen.
nyelvnyujtas
#186793
Végül tegnap 15,5 mm lett a vége az egésznek. Hihetetlenül jólesett. Felfrissült a táj, megszûnt a por... a növények alatt is vizes a föld. Áhh. Dejó!
nevet
Így belegondolva egész klassz lett a vasárnap. Tõlünk dél-délnyugatra 3-5km-re ennél jóval több... akár 20mm is eshetett, mert mindvégig az ablak elõtt mentek el a zivatarok.. összesen három.
nevet

Utolsó észlelés

2026-06-13 03:31:57

Budapest III. - Flórián tér

15.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

159803

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.