2025. december 30., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#177768
Ha nem fordul be a szél keletibe, akkor ez ide pont jó lesz, az intenzitás segíteni fog fõleg éjjel. Csongrád megyében most több havat várok, mint BAZ és Heves megyére.
DNY nehezen ússza meg 10 cm alatt, azt is megmondom. havazas
#177766
Ámen, így legyen! nevet
#177765
Az lehet hogy délen lesz több csapadék, de tény hogy elég nagy hõmérsékleti kontraszt lesz dél és észak között, azaz nem mindegy hogy -2 fok vagy +1+2 fok lesz.
Link
Link
#177764
A friss futások ezzel ellentétben havasítottak ide Link , Link . Még ETA is közelebb hozta a nagy durranást Link . laza
Itt most növekedett a pehelyméret, zúg a szél havazas havazas
#177760
Skyron, hóelõrejelzés a jövõ héten (6 órás mennyiségek)
Link
Link
Link
Link
#177759
Igen,fehérednek a háztetõk és a tereptárgyak itt-ott. Takaríthatom az autóról a havat.
Erõs szél fúj,havazik. Mindez,márc.22-én...és ez csak a bemelegítés jövõ hét elejére.
#177754
Nálam vegytiszta hó! kacsint Lepel képzõdött a háztetõkön és a tereptárgyakon.
A GFS jelenlegi futása szerint hétfõn dél körül kezdõdne a csapadékhullás és a déli országrészben lenne jelentõsebb mennyiség. Majd meglátjuk, addig még lesz pár frissítés.

szerk.: nõtt az intenzitás, de nem túl acélos így sem
#177751
Jó reggelt ! Nálam jelenleg az esõ esik.
#177736
A szél itt is dönget, csepereg az esõ. 3.2 fok van. Kíváncsi vagyok, reggel látok-e hópelyheket?

Galopp : kedden így is országos havazás lenne. Továbbra is úgy néz ki,hogy a déli megyékben hullhat a legtöbb csapadék.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-30 12:57:53

Szeged

4.0 °C

31500

RH: 50 | P: 1013.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

150212

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.