2026. április 29., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#174184
Lokális jelenség avagy beindult az északkeleti szélcsatorna, egyébként kezd szépen kiterjedni a hidegadvekció. Link Már Boldogkõváralja (Újhelytõl délnyugat felé) és Cigánd (délkelet) felé is szépen csökken.
#174162
Én is ezt nézegetem, itt 11 fokról estünk egyelõre 6-7re, itt egy kis megtorpanás van, de fog ez zuhanni egész éjszaka, az összes modell szerint.
#174161
Érdemes rákukkantani az ÉK borsodi hõmérsékletekre: Link borzasztó módon elkezdett zuhanni a hõmérséklet.
Külön érdekes megnézni a sátoraljaújhelyi és záhonyi grafikont. Látszik, hogy egyelõre lokális jelenségrõl van szó.
#174146
Ha a numerikus modelleket nézem, akkor Borsodban elég nagy meglepetés várható.
Mind a WRF és AROME várja reggeltõl az északkeletrõl betörõ hidegadvekciót...., már reggel 8-9tõl fagyhat talajon. Borzasztó érdekes az egész: Link Link

Utolsó észlelés

2026-04-29 10:00:49

Nyíregyháza

12.4 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

158143

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.