2026. április 27., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#171919
Adatunk valóban nincs arról, ami még nem jött el, csak tapasztalatunk van a korábbi évek alapján. Nézd. Kb. hat évvel ezelõtt kezdtem egy kis növénytermesztéssel foglalkozni. Elõtte se mentem el a meteorológiai dolgok mellett, de jobban azóta figyelem. S azt látom, hogy errefelé igencsak megcsappant a tavaszi csapadék mennyisége. Az esõt hozó frontok igen nagy számban vagy nem érnek ide, vagy csak szelet hoznak, s minimális esõt. A mostanival is az volt a gondom, hogy ha ilyen markáns, nagy frontból ennyi jön csak le, akkor mi lesz, amikor jóval gyengécskébb lesz? Több tolerancia kéne szerintem a másik irányában.
#171871
Így van, nincs is annál jobb mint rettegni attól, aminek a bekövetkezésére adatunk sincs.Én most akkor elkezdek félni ,hogy holnap meteor zuhan rám.
Ha nincs hiány, akkor mire fel a pánik?

harki +1
#171865
Felhívnám a szíves figyelmedet, hogy 5 percen belül a hozzászólás szerkeszthetõ és így nem kell újabb hozzászólást írnod! Köszönöm!
#171858
Három fajta fórumozót tudok meg különböztetni. Egyik aki folyamatosan az aszálytól retteg, míg a másik az ár és belvíztõl. +vannak a normálisak. laza

Utolsó észlelés

2026-04-27 22:58:03

Romhány - Dózsa György út.

3.8 °C

RH: 66 | P: 1020.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

158041

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.