2025. december 25., csütörtök

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#170902
Az OMSZ-WRF eddig nagyon szépen fogja a halmazállapotváltás határát. Térképek alapján úgy látom, hogy a kevéssel 0 fok feletti T925 sem fér már bele annak ellenére sem, hogy Békés megyében 0-1 fok között van a T2m.
Ez ugyancsak rossz hír nekünk itt Budapesten holnap reggelre. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy 3-4 óra környékére a Tiszántúlon már meglehet a teljes váltás, aztán éjszaka kicsit lassul a folyamat. Én azért bízom benne, hogy most a penge élének szerencsésebb oldalán leszünk legalább holnap délig. (bár hamarabb nyerném meg az ötös lottót, minthogy ebbõl szerencsésen jöjjünk ki) nevet
#170892
Az Um elõzõ futása szebb volt ma napközbenre.
Szép,(mérsékelten)havas téli nap lesz a mai,a szezonban valószínûleg az utolsó ilyen.
Este 18.00-ig 4-5 cm havat várok.
Éjszakától viszont nincs menekvés.
Tegyük hozzá,a szombat reggel eddig is a rezeg a léc kategória volt, hát most már nem rezeg. nevet
#170890
A hegyekben is? Dobogókõ,Visegrád?
#170889
Igen sajnos. Elúszni látszik a szombat reggeli hóömlésünk. Nagy kár lenne érte.

Popi! Ott azért jóval kisebb eséllyel! kacsint

#170888
Viszont a holnapi hóesélyek romlottak. A legtöbb modell alapján gyorsabban jön az enyhülés..., a GFS alapján már ma éjszaka pozitívba kerülhet a 975-925 hPa közötti szint.
Az ECMWF-t nem tudom..., a NAE már holnap hajnalra javarészt esõben várja a csapaédkot. A friss UM-et még nem láttam, de a 18z-s még szódával elmegy.
Itt aprópelyhes közepes havazás van.

András 89! Szerencsére már nem sokat kell várni és itt a jóidõ! nevet Addig viszont még ki kell bírnod a következõ 3-4 napot, ami arrafelé nem lesz egy leányálom...., de itt se nevet
#170877
Jön az intenzív rész délrõl. Link
havazas Itt is van, nagyobb pelyhekben szakad...Dél felé kinézve az ablakon eléggé szürke az ég, észak felé világosabb... vidám

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-25 10:51:49

Kõszeg

-0.6 °C

RH: 93 | P: 1031.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.