2025. december 24., szerda

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#169138
Hát ahogy ilyen esetekben szokott lenni.Hajnaltól kb.,de intenzív havazásra akkor már ne számíts.Egész nap lehet majd gyenge hóesés,de az kevés lesz a megmaradáshoz.

#169134
Mit gondolsz, holnap hánykor válthat itt vissza ebbõl a sz@rból havazásba? Gondolom akkor, amikor már nem lesz lényeges csapadék. laza
Aktuális T925 térképet tudsz linkelni? nevet
#169129
Holnap további havazás lesz,de már az egész Dunántúlon. Ez a ciklon übereli a januárit,pedig azt nagyon nehéz...
#169123
Ha a GFS-t nézem, akkor holnap reggelre Budapest környékén visszatérhet a szilárd halmazállapot. Persze a megmaradás kérdéses: Link Link Link Link A csapadék meg annál inkább! vidámvidám
Sajnos a harmatpont pocsék. (0-1 fok közé várható)

Ahogy a ciklon araszol kelet felé, úgy szépen kitölti a hideg a keleten lévõ "melegbuborékot". Persze a csapadék nagy kérdés, illetve a lehülés mértéke is. Kár, hogy az ECMWF-bõl nem látni 925-ös hõmérsékletet.

Az OMSZ WRF 925-ét én látom, és azon az látszik, hogy az éjszaka terjed még nyugat felé a halmazállapot váltás határa, viszont Somogy nyugati részén, a Bakonyban, illetve Zala bizonyos részein nem fenyeget a váltás veszélye. Nem lepõdnék viszont meg, ha pár órán belül Gyõr környékén megjelenne a havas esõ, illetve esõ.

Holnap reggeltõl aztán szépen terjeszkedik nyugatról a hideg, a déli órákra már a fõvárost is eléri a 0 fok 925-ön.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-24 12:51:56

Kõszeg

0.4 °C

04502

RH: 95 | P: 1022.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.