2026. március 30., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#125656
Érdekes egy eszmefuttatás. A tavalyi tél kapcsán nekem az jutott eszembe, hogy az északi-sarki és a szibériai hidegbázis valamiféle antagonizmusban lehet egymással. Ha a nyár végi, õszi jégborítás csekély, és ennek megfelelõen a sarki hidegbázis gyenge, úgy ritkábbak az arktikus hidegleszakadások, melyek által generált ciklonok elõoldali meleg levegõje zavarná a szibériai hidegpool kiépülését. Mint tavaly télen: hosszú, a sarkvidékre is behatoló nyugatias légpálya, miáltal Észak-Eurázsia még jobban el van vágva a melegítõ advektív hatásoktól. Persze a mechanizmus mûködéséhez vastag hótakaró is szükséges bizonyos szibériai területeken. Meg is kaptuk februárban a magunk brutális kontinentális hidegelárasztását. hideg
#125606
Az elõzõ hozzászólásomra NEM kaptam választ még! Várom a válaszotokat! Köszönöm!

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-03-30 02:00:36

Zirc

3.4 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157131

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.