Hát azért 2023. sem eresztette el magát az év utolsó hatodáig csapadékkal, legalábbis nálam nem.
A száraz 2020-2021-es és igen száraz 2022-es év után több kellett volna.
Ehhez képest 2023. január 1-től szeptember 30-ig az év első 9 hónapjában 496,9 mm csapadékot mértem, mely nagyjából megegyezik a sokéves időarányos mennyiséggel.
Egyedül a január volt csapadékos, a többi hónap átlag körüli csapadékú vagy kissé szárazabb volt, de szélsőségesen száraz hónap nem volt, ez pozitívum, ill. az augusztusi 84 mm az átlag feletti csapadékösszeg volt, de szinte az egész a hónap elején hullott le 2 nap alatt intenzív zivatarokból.
Aztán jött egy rendkívül száraz október első 2 dekádja, ekkor már csapadékhiányos volt időarányosan az év, és pl. 20-án az egész nap felhős időjárás ellenére 25 fokig melegedett délutánra a levegő a tartósan erős déli szélben és ez éjszakáig kitartott, szóval egész este és éjszaka is 25 fok volt. Beteg!
Az év becsületét az október 20-tól kezdődött igen csapadékos időszak mentette meg, hisz ekkortól szilveszterig 330 mm körüli csapadék hullott bő 2 hónap alatt és ebben nem csak eső, hanem heves záporok, zivatarok, ill. többszöri nagy havazás is volt decemberben. 
Nagyon mozgalmas egy időszak volt, az egyszer biztos.

Aztán jött egy száraz 2024-es és 2025-ös év, ill. az idei 2026-os rettenet ( ma reggelig 165,9 mm csapadék hullott nálam és az elmúlt 15 napban mérhető mennyiségű csapadék nem hullott ).

NAGYON-NAGYON KÉNE EGY MINIMUM HASONLÓ TÖBB HÓNAPOS SZITUÁCIÓ!!!