Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Sokat vártam a mai naptól, de itt is szerencsétlenül alakult a zivatar várás. Kerületen belül azért biztos volt szerencsés hely, már csak a radart nézve is.
Ez van. Viszont nincs vége a nyárnak, és péntek környékén ott az újabb reményhal.
Plusz, bármikor benne van a pakliban 1-1 meglepetés(természetesen nem azokon a napokon, amikor 0 az esélye a zivatarnak).
Csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül a modellek által a legoptimálisabb terület az ideális:
Pénteken leutaztam volna Cegléd környékére, mert igen jó hely volt az előrejelzések alapján, és kiderült, hogy ahova mentem volna, ott csak egy kisebb zivatar volt, míg itt a 3. kerületben egy SC átvonulását élvezhettem.
Persze BP is elég jónak tűnt - bár az utolsó futások alapján már nem annyira - mégis ez lett az egyik befutó azon a napon. Természetesen itt is le kell írni, hogy nem egész BP élvezhette a zivatarokat, voltak részei, amik kimaradtak, mielőtt valaki szóvá tenné.
Ez van. Viszont nincs vége a nyárnak, és péntek környékén ott az újabb reményhal.
Csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül a modellek által a legoptimálisabb terület az ideális:
Pénteken leutaztam volna Cegléd környékére, mert igen jó hely volt az előrejelzések alapján, és kiderült, hogy ahova mentem volna, ott csak egy kisebb zivatar volt, míg itt a 3. kerületben egy SC átvonulását élvezhettem.
Persze BP is elég jónak tűnt - bár az utolsó futások alapján már nem annyira - mégis ez lett az egyik befutó azon a napon. Természetesen itt is le kell írni, hogy nem egész BP élvezhette a zivatarokat, voltak részei, amik kimaradtak, mielőtt valaki szóvá tenné.