Hát ezt tudom. " A károkat mérsékli"
Ez látszolag kb totál kár, szétvert mindent a jég abban a térségben. 
A rakétás rendszer elavult több helyen olvastam már, ez melett még nagyon költséges is. Egy rakéta ára  nálunk olyan 200-300 eu körül mozog ha jól emlékszem
Amúgy az ARPEGE 00Z futása alapján ez  lehetett leglabilisabb terület, 1500-1600 J/KG CAPE val.  Link