Ho-ho-hóváró
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Természetesen emlékszem 2009-re is (először ez ugrott be) de 1989-et azért emeltem ki, mert 14-től 22-ig tartott ez a rendkívül enyhe időszak. Itt a fővárosban is nappal nyugodtan lehetett rövidujju pólóban sétálgatni, mintha április vége lett volna. A 2009-es enyheség rövidebb volt, de hatalmasat ütött. Én akkor nem bántam nagyon, hogy elolvadt a 19-én leesett gyönyörű porhó, mert ritka meteorológiai csemege volt az az időszak. A kemény télből pár nap alatt átmenni a szinte késő tavaszba, maga volt a kuriózum. A mostani helyzet viszont számomra lehangoló. Végre teknők, ciklon-ciklon hátán, elvileg remek légköri felállás, és azután a legrosszabb végkifejlet.
És valóban ahogy írtad a második ciklonban még él némi remény, a hétfőit valószínűleg már el kell engedni.
És valóban ahogy írtad a második ciklonban még él némi remény, a hétfőit valószínűleg már el kell engedni.