Az idei legnagyobb durvulás itt augusztus 2-án késõ délután volt, ami bár elkerült, de 1-2 km-re már 40 mm feletti hozamok voltak.. ez volt az idei egyetlen zivatar, amin forgás jelei mutatkoztak egy kis ideig, íme, mivel fényképezni nem állt akkor módomban egy radarkép maradt csak, ami esetleg bizonyíték lehet a cella típusára.

beillesztett kép



Az elmúlt évek konvektív punnyadása pedig egyértelmû, én nem is mondanám olyan kis visszaesésnek, legalábbis ha a 2005-2010 környéki szezonokat nézzük. Persze ez nem mindenhol van így, azért a silány szezonok is mindig összehoznak pár hardrock napot az ország arra leginkább frekventált területein. hideg

- - - - - - - - -
A mai napról annyit, hogy ma is lehet kisebb összeáramlás a térségben, pár elfüstölõs, rövid életû cellára lehet esély a délután folyamán.