Hó estét!

Gondoltam megosztom veletek a mai mesés élményemet, mivel mondtam, hogy felnézek a közeli dombokra a hétvégén. Ha a Hó nem megy Mohamedhez, Mohamed megy a Hóhoz laza ! Helyszín: Szlovák paradicsom - Dedinky-Mlynky(795m t.sz.f.m), tõlem csupán 50 km légvonalban, 65 km autóút.

Reggel még 2-3 centis hóréteggel és -2 fokkal indítottunk itthon Tornalján, mire odaértünk 795 m-en 90! centis hó fogadott, legmagasabban ahol voltunk(kb 1000 m) már 110 cm havazas . Nem hittem a szememnek, egyszerûen csodás volt. Természetesen fent dél körül is -5 fokot mutatott az autó hõmérõje, délután 5-kor hazainduláskor már -8 fokban dideregtünk hideg . Na de jöjjenek a képek laza :
Panorámák: Link Link Kilátó: Link Link Beállítottam az asszonyt szemléltetésképpen laza : Link Az autó ablakáig ért a hó: Link Haverom ment volna füttyenteni egyet, de hát szó szerint tökig ért: Link (kisatíroztam, mert még túl híres lenne) Dedinky-Mlynky: Link Kínlódó fák: Link Link Az épületeket sem kímélte a hó: Link A végére egy madáretetõs szemléltetés(lemértem 110 cm): Link

Felejthetetlen élmény volt, fõleg az északi-északkeleti kollégáknak ajánlom, mivel nincs messze és szenvedünk a hóínségben. Persze a kényelmesebbeknek ottvan a Bükk, ott is szép világ van biztos.