Néhány dolgot elfelejtesz!

Te ezt látod bele a térképbe, én azt, a harmadik megint mást, kinek a pap, kinek a papné, kinek meg a fia, ez a szép az egészben, nem tudsz igazságot tenni, nekem is lehet igazam vagy az ellenkezõje, és neked úgy szintén lehet igazad, vagy az ellenkezõje.

Az omsz-os havi csapadék térképeket pedig csak azért linkeltem be, mint érdekesség, ráadásul hozzáteszik, hogy a térképek alacsony feldolgozottsági szinten készülnek, így hivatalosan nem használhatóak, ergo vannak mindig eltérések, olykor nem is kevés.

Amit még elfelejtettél, az Alföld bármely pontjáról legyen szó, kevesebb az átlag csapadék, mint hegyvidékeken( a nyári félévben is) idén ráadásul még nagyobbak az eltérések az átlagokhoz képest, pláne az északi - khg. ben, így joggal lehet helytálló az én felvetésem is, hogy az Alföldön csapadékuralom van, még ha nem is mindenhol.

Ami szerintem nem kérdés az az, hogy idén mérsékeltebben érvényesül az orográfia, mint korábban.
Azt pedig (remélem) minden metnet-es tudja, hogy a nyári félév csapadékeloszlása hektikus(én is), olykor igen szélsõséges mértékben ( pl. X településen leesik 100 mm, onnan 10 km-re meg csak csapadéknyom hullik le.

gogo : nálam tegnap volt az év 42. zivataros napja, ma nem volt már hallótávon belül, így megszakadt a 13 napos mindennap zivatar tevékenységgel járó napok sorozata, nem lett meg a 14. nap zsinórban, sebaj, szép ez így is.

Tavaly egyébként szintén nem volt kevés zivataros nap, számszerint épp 40 db, jó ebbõl 5 db szeptembertõl -decemberig volt nevet