Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A hernyók óriási elõnyöket is hoznak, miközben tarra rágják az egész lombozatot, irdatlan tömegû,és kiváló konzisztenciájú trágyázást végeznek. Ilyen trágyázás az erdõ életében csak ritkán fordulhat elõ. Az elvesztett nyárelõ után,a kilombosodás gyors, és évekre biztosított a speciális tápanyag a talajban! -- Látszik a beforgás, de mintha az éjszakai nagy csapadék nyugatabbra, az Alpokban-jönne le. Legalábbis most így látom...Persze jut azért ide is bõven! [esõ] [esõ]