Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Kicsit off, de lényegében - remélem - ON is lesz a hozzászólásom: a leírt, kimondott, hirdetett szó értéke az utóbbi években a pénzünknél is nagyobb mértékben leértékelõdött: ahogy az árkokat, dûlõket, elhagyott helyeket ellepi a rengeteg szemét, úgy dõl a médiadzsungelbõl a sokszor minden értékelhetõ/értelmes tartalmak nélkülözõ szóáradat, nemkülönben van ez az internet esetében is. A felnövekvõ nemzedékeket szinte egyáltalán - tisztelet a kivételnek - nem tanítják arra, hogy megkülönböztesse a kiválót, az értékest az ócskától, felszínestõl, használhatatlantól. Így a nagy tájékozottség korában egyre többen a totális zûrzavar és a tájékozatlanság áldozataivá válnak. Az emberi tudás, megismerés minden területe - beleértve az idõjárást - megalapozatlan, bulvárízû pletykák, hamis állítások tárgyává vált, ékes példája ennek az idei március. Ha történetesen 1977. vagy 1987., esetleg 1996. márciusa már ebben az eszelõs médiakorszakban lett volna, el sem tudom képzelni, milyen apokaliptikus képet festettek volna AZOKRÓL a márciusokról ezek a szenzációhajhász, multik érdekeit kiszolgáló nullák.