Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
GFS nemrég csúfosan bukott a március végétõl tavasz + stabilan 850 hPA szinten 5-10 fok között mozgó fáklyával. NAO-index és reykjaviki nyomásfáklya továbbra is elég biztató, ehhez jön a ZAMG havi kitekintése is, ennek konklúziója = átlagos április, ezen belül hûvös hónap elsõ fele, sokkal melegebb 15-e után. Ami viszont nyugtalanító, az a csehek friss havi prognózisa, miszerint az április végig (!) a sokévi T-átlag alatt maradna - nyilván a CFS-bõl indulnak ki, amely legutóbbi futásában áprilisra Európa nagy részén alaposan bekékült, ezzel együtt maradna a sok csapadék. Meglátjuk, mi sül ki ebbõl, JoeJacknek szorítok, hogy a Hosszútávúban leírt latolgatása bejöjjön ilyen elõjelek mellett