Ho-ho-hósirató
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nagyon jól mondja Attila, ugyanis éjszaka és holnap reggel/délelõtt, még jócskán várható havazás a keleti részeken!
Nemrég megnéztem a romániai elõrejelzéseket is. Õk is egészen holnap délutánig adják a havazást Ny Romániára (vagyis K-DK Magyarországra). Megint csak azt látom, hogy nem néztek elõrejelzéseket! Ugyanis ha néznétek, láthatnátok, hogy most lesz egy átmeneti csapadékszünet (ahogy délben is írtam), majd éjféltõl, vagy az éjszaka elsõ felétõl újabb havazás várható, kb. a Szeged - Szolnok - Miskolc vonaltól K-re. Ma késõ estétõl/éjféltõl már DK-en is jók lesznek a feltételek!
Orosházán kb. 4-5 cm lehet a reális hómennyiség (holnap délig). Szegeden is eshet néhány cm friss hó, de ha tippelnem kéne, akkor csak 2-3 cm-t mondanék. A legtöbb hóra nagyjából az Arad - Nagyszalonta - Debrecen vonal, jó 80-100 km-es sávjában számítok!
Ettõl a sávtól nyugatra és északra, fokozatosan csökkenõ mennyiségek lehetnek...
A legújabb számításaim szerint, itt Nagyváradon is jók lehetünk 6-8 cm hóra. De sok függ a megmaradástól. Abban bízom, hogy a csapiszünet alatt kellõen lehûlünk, hogy aztán éjfél után már egybõl havazással indítsunk!
Most már kíváncsi vagyok, hogy mi lesz.
A legújabb számításaim szerint, itt Nagyváradon is jók lehetünk 6-8 cm hóra. De sok függ a megmaradástól. Abban bízom, hogy a csapiszünet alatt kellõen lehûlünk, hogy aztán éjfél után már egybõl havazással indítsunk!