A kedden délután kezdõdõ, szerda kora hajnalban végzõdõ havazásban 4mm csapadék esett, és a pontos mérés szerda 05h-kor 4,401(32)cm-t adott. Szerda estig nem volt olvadás (nem voltam itthon ugyan, de jégcsapok nem jelentek meg), de 20h-kor a tömörödés miatt már csak 4,192(29)cm lett. Ma reggel 6:20-tól ismét havazás kezdõdött, melyben 6:40-tõl 7:25-ig volt egy elég intenzív szakasz. Emiatt 7h-kor csak egy egyszerûbb mérést tudtam csinálni, de ez is egyértelmûen 5cm-nek adta a hóvastagságot. Vízértékre 1mm jött ki ekkor, ez a tegnapi csapadék. Azóta a 6cm is meg van, de még szállingózik, illetve gyengén esik. Ha eláll, mérek még egyet.

A WRF szerint délután átmenetileg lehet gyengén pozitív a T, az AROME szerint a 0, +1°C körüli tartomány kitarthat még az éjszaka elsõ felében is. Mindkét modell holnap napközben is jelzi egy csapadéktömb átvonulását, 0°C körüli T-k mellett, sejtésem szerint abból is havazás lenne. Ezzel együtt megélénkülne az ÉNY szél, ami nem segítene a hónak.
Az ELTÉ-s WRF szerint is gyengén pozitívban lehet az alsó max. 1km ma délutántól holnap délutánig (Esztergom: Link , Bp-Ferihegy: Link ). Szerinte is várható holnap kevés csapadék (Esztergom: Link ).