Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Érdekes kérdés. Minden esetre nem túlságosan kis léptékû, mert pl. az ECM - ha nem is pontosan - de megfogta. Annyi bizonyos, hogy kelet felé haladva, - fõként az alacsonyabb rétegekben - jelentõsen csökken a nedvesség, illetve jelen helyzetben csapadékhullás sem jellemzõ olyan mértékben, ami gátolná a melegedést.
Az is érdekes, amit Nyuli mond. Ott az a tippem lenne, hogy a hócsapadék alacsonyabban képzõdik, így nagyobb kényszerû emelés alatt áll, mint az esõ, jóval több hullva így ki az áramlási oldalon.
Az is érdekes, amit Nyuli mond. Ott az a tippem lenne, hogy a hócsapadék alacsonyabban képzõdik, így nagyobb kényszerû emelés alatt áll, mint az esõ, jóval több hullva így ki az áramlási oldalon.