Légköroptika
Köszi! : )
Elkezdtem ide:
Link
..feltölteni néhány képet az elmúlt évekbõl, amiket szimpla tetszésbõl lövöldöztem az égboltról, ha valakit esetleg érdekel és szívesen megnézegetné ebben a hófelhõs idõben.. : )
/itt nagyobban is meg lehet nézni az elõzõ képeket is és folyamatosan fogom frissíteni/
Elkezdtem ide:
Link
..feltölteni néhány képet az elmúlt évekbõl, amiket szimpla tetszésbõl lövöldöztem az égboltról, ha valakit esetleg érdekel és szívesen megnézegetné ebben a hófelhõs idõben.. : )
/itt nagyobban is meg lehet nézni az elõzõ képeket is és folyamatosan fogom frissíteni/
Köszi!!! : )
El is olvastam a lencsefelhõrõl az itteni leírást és ahogy nézem, nem nagyon van más mandula formájú felhõtípus, így könnyû lesz legközelebb beazonosítani : )
El is olvastam a lencsefelhõrõl az itteni leírást és ahogy nézem, nem nagyon van más mandula formájú felhõtípus, így könnyû lesz legközelebb beazonosítani : )
Nagyon szép képek, Gratula!
Nekem is a lencsék tetszenek a legjobban!
Nekem is a lencsék tetszenek a legjobban!
Sziasztok! : )
Elkezdtem visszanézegetni és "beazonosítgatni" a különbözõ égboltról készült fotóimat, felhõtípusokat korábbról és lenne néhány kérdésem velük kapcsolatban.. hátha valaki erre jár és tudja rá a választ! : )
Ezen mi az a kis szivárvány folt?
Illetve ezen van valami a Naptól balra?
És ezek milyen felhõk?
..egyelõre ennyi lenne, köszönöm! : )
Elkezdtem visszanézegetni és "beazonosítgatni" a különbözõ égboltról készült fotóimat, felhõtípusokat korábbról és lenne néhány kérdésem velük kapcsolatban.. hátha valaki erre jár és tudja rá a választ! : )
Ezen mi az a kis szivárvány folt?

Illetve ezen van valami a Naptól balra?

És ezek milyen felhõk?

..egyelõre ennyi lenne, köszönöm! : )
Délibáb, nem tükrözõdés :-)) Tényleg hálás lenne kicsit nagyobb méretben, de gondolom, nem véletlen, hogy csak ekkorák.
Gratula, hogy észrevetted!!!
Gratula, hogy észrevetted!!!
Hú, ezek nagyon bejövõs képek! Kicsit nagyobb méretben még jobbak lennének..
/Noli! Köszönöm! 21es! Fáklyásmenet!
/
/Noli! Köszönöm! 21es! Fáklyásmenet!
Csak szállítsd az anyagot, én vállalom a bulvárosítást, ha van 5 percem. :-)
Lestem, hogy van-e felszíni haló, de nem volt, mondjuk összevissza fújja a szél a hófelszínt, mindenhol csillog... Na de lesz itt még hidegebb!
Lestem, hogy van-e felszíni haló, de nem volt, mondjuk összevissza fújja a szél a hófelszínt, mindenhol csillog... Na de lesz itt még hidegebb!
A nagy hóvárás közepette tegnap elfelejtettem tetszésemet kifejezni, de ennél bulvárosabb már nem is lehetett volna.
Köszi! Én is : )
Imádom az égboltot, állandóan van nálam fényképezõgép és rengeteget fotózok, de csak mostanában kezdett el "tudományosabban" is érdekelni ez a sok szép jelenség, szeretném megérteni õket! Kedvenc témám a napkelte, szivárványok és a viharfelhõk és õrülök neki, hogy itt ilyen sok jó információt találok róluk. Tetszik, hogy ilyen jó kis közösségek és lehetõségek vannak az interneten, naprakész megfigyelésekkel és úgy érzem nekem is itt a helyem! : )
Majd igyekszem beleásni magamat a szakmaibb anyagokba és hasznossá válni. : )
Imádom az égboltot, állandóan van nálam fényképezõgép és rengeteget fotózok, de csak mostanában kezdett el "tudományosabban" is érdekelni ez a sok szép jelenség, szeretném megérteni õket! Kedvenc témám a napkelte, szivárványok és a viharfelhõk és õrülök neki, hogy itt ilyen sok jó információt találok róluk. Tetszik, hogy ilyen jó kis közösségek és lehetõségek vannak az interneten, naprakész megfigyelésekkel és úgy érzem nekem is itt a helyem! : )
Majd igyekszem beleásni magamat a szakmaibb anyagokba és hasznossá válni. : )
Jut eszembe a MetNetes nevedhez méltóak az általad beillesztett képek!
Üdvözlünk a Metneten, a Légköroptika fórumban! Nagyon szép naposzlopos képeket hoztál!
Sziasztok!
Még új vagyok erre, de remélem sikerül Nektek megmutatnom egy képet a ma reggelrõl. : )
Még új vagyok erre, de remélem sikerül Nektek megmutatnom egy képet a ma reggelrõl. : )

Ezt a videót linkelte már valaki?
nem akarom elvinni a pálmát, csak most nem látom hirtelen. Ha igen, akkor nézzétek meg újra.
Aurora Borealis timelapse HD - Tromsø 2010
Link
nem akarom elvinni a pálmát, csak most nem látom hirtelen. Ha igen, akkor nézzétek meg újra.
Aurora Borealis timelapse HD - Tromsø 2010
Link
Én sem, azt hittem, hogy "megfagyott a stratus és jégpáncéllá alakult".
Teszem hozzá, stratus eleve nincs a képen, csak egy ideig kellett néznem, hogy ne legyen ott, de a levegõ elég párás volt.
Gyönyörûek ezek a ködösek! Elõször nem értettem, hogy mi az a fénylõ szalag :-)
Na hozzátok csak a fotókat, én meg ellátom témával a bulvármédiát. Kár, hogy nem tudnék a tükörbe nézni, ha ilyenbõl kéne megélnem, de annyi idõ egy ilyet megírni, míg legépelem...
Sarki fény a mûholdas vevõn?
Talán hihetetlenül hangzik, de egyre inkább úgy tûnik, igazuk lesz az összeesküvés-elméleteknek! Az amerikiai HAARP projekt néhány éve kezdett üzemelni, a projekt lényege, hogy rádióhullámok segítségével mesterségesen hoznak létre sarki fényeket. A HAARP már a kezdetektõl felkeltette az emberek érdeklõdését, hisz ha egy olyan természeti tüneményt képes elõidézni, mint a sarki fény, akkor sok más dologra is használható. Egyes csoportok attól a kijelentéstõl se riadtak vissza, hogy egyenesen az emberek elméjét irányíthatják a HAARP segítségével. Egy nemrégiben napvilágot látott fényképen erre találtunk bizonyítékot! Olvasónk a házuk falára szerelt mûholdas antenna körül megjelenõ sarki fényre lett figyelmes, amely hosszú idõn át látható volt. Eközben a lakásban a tévéadás hibátlanul mûködött, azonban az adás ideje alatt halk, elektromos zajhoz hasonló sistergés volt hallható. Olvasónk pont e sistergés miatt nézett ki az antennára, hátha elállítódott s emiatt sistereg a tévé. Amikor ránézett a vevõ tányérjára, nagyon meglepõdött, kissé meg is ijedt. Nem csoda, hiszen nem minden nap láthat az ember sarki fényt egy mûholdas antenna körül! A jelenség megpillantását követõen olvasónk éles fejfájásra panaszkodott, amely azonban elmúlt, amikot a tévét kikapcsolta. Valóban befolyásolja elménk mûködését a HAARP! A több tízezer kilométerre lévõ nagy erejû elektromágneses forrás a tévékészülékeken keresztül hat az emberekre, ennek kézenfekvõ bizonyítéka, hogy az antenna körül is megjelent a sarki fény! Ha nem akarjuk, hogy távolról hassanak a viselkedésünkre, mindig figyeljük meg, hogy látható-e bármi fényjelenség a mûholdvevõnk körül, s csak akkor nézzük a tévét, ha nincs ilyesmi.
Talán hihetetlenül hangzik, de egyre inkább úgy tûnik, igazuk lesz az összeesküvés-elméleteknek! Az amerikiai HAARP projekt néhány éve kezdett üzemelni, a projekt lényege, hogy rádióhullámok segítségével mesterségesen hoznak létre sarki fényeket. A HAARP már a kezdetektõl felkeltette az emberek érdeklõdését, hisz ha egy olyan természeti tüneményt képes elõidézni, mint a sarki fény, akkor sok más dologra is használható. Egyes csoportok attól a kijelentéstõl se riadtak vissza, hogy egyenesen az emberek elméjét irányíthatják a HAARP segítségével. Egy nemrégiben napvilágot látott fényképen erre találtunk bizonyítékot! Olvasónk a házuk falára szerelt mûholdas antenna körül megjelenõ sarki fényre lett figyelmes, amely hosszú idõn át látható volt. Eközben a lakásban a tévéadás hibátlanul mûködött, azonban az adás ideje alatt halk, elektromos zajhoz hasonló sistergés volt hallható. Olvasónk pont e sistergés miatt nézett ki az antennára, hátha elállítódott s emiatt sistereg a tévé. Amikor ránézett a vevõ tányérjára, nagyon meglepõdött, kissé meg is ijedt. Nem csoda, hiszen nem minden nap láthat az ember sarki fényt egy mûholdas antenna körül! A jelenség megpillantását követõen olvasónk éles fejfájásra panaszkodott, amely azonban elmúlt, amikot a tévét kikapcsolta. Valóban befolyásolja elménk mûködését a HAARP! A több tízezer kilométerre lévõ nagy erejû elektromágneses forrás a tévékészülékeken keresztül hat az emberekre, ennek kézenfekvõ bizonyítéka, hogy az antenna körül is megjelent a sarki fény! Ha nem akarjuk, hogy távolról hassanak a viselkedésünkre, mindig figyeljük meg, hogy látható-e bármi fényjelenség a mûholdvevõnk körül, s csak akkor nézzük a tévét, ha nincs ilyesmi.
Hallod, dögöljek meg, késõbb megírom ezt is! (most megyek melóba)A kép igen remek!
Na most bejön! Az oszlopka tök szépen látszik, ezen halvány kis mellékhold is van: Link
A füstösek meg hihetetlen jók, olyan, mintha megtörne a füst, ahol az árnyékok rávetülnek! Nagyon tetszenek ezek a kísérleteid!
A füstösek meg hihetetlen jók, olyan, mintha megtörne a füst, ahol az árnyékok rávetülnek! Nagyon tetszenek ezek a kísérleteid!
