2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#696416
Takt már csak -0,1.
Hóvihar. Indulás a gyerekkel csúszkálni! szeret
#696415
Közben nálunk is őrült izgalmak vannak.
Sebaj, majd a zivatarok kárpótolnak nyáron! BohócBohócBohóc

beillesztett kép

#696414
Igen, én is így vagyok vele.nevet Az mondjuk vigasztal, hogy elég intenzíven esik most, van benne minden, eső, hó, fagyott eső. Ha megmaradó hó nem is lesz, remélem pár mm lecsurog még.vidám
#696413
Na... mostanra közel intenzív havazás. Ez már szerintem megoldja a problémám odafenn. nevet
#696412

beillesztett kép

Szombathely 
Erős északi szél, intenzív havazás 
Éjjel 1 ig eső esett 
#696411
Órák óta intenzíven havazik. A városban 2-3cm hó esett reggel 8 óta, külterületen 5cm-t mértem. A városban megy a töketlenkedés katasztrófa közlekedni, külterületen már hordja a szél. A radar alapján még pár órát kitarthat így egy 10-es reális a környéken, bár alulról azért eszi főleg a betonos területeken. 
#696410
Lassan vége a dalnak, 21 centi lett szeret
A forgalom akadozik, több autópálya szakaszosan lezárva, a bécsi elkerülő totálzár.
Reptér lezárva. 

beillesztett kép

#696409
Nálunk Reziben kb 6-kor volt a váltás, azóta ömlik, olyan 5 cm körül vagyunk. 8 km a különbség.. Durva. Mondjuk magasabban vagyunk.
#696408
Igen, én már napok óta mondom is ezt.
Ettől függetlenül brutális.
#696407
Nagy hóvihar van. 1 órája 8 cm-t mértem, azóta 2-3 cm eshetett. Mellé erős lökésekkel kísért északi szél, alacsony hófúvás, akadozó közlekedés.
#696406

beillesztett kép

#696405
De ez várható is volt, hogy nyugat hóba fullad.
#696404
Kezd komoly lenni a helyzet, már a 10 cm közelítjük és már erős hófúvások vannak, a java meg még hátravan a radar szerint.
#696403
A hideg levegő még nem homogén feletted...
#696402
Beszarás. Megint fagyotteső... hát mi ez már. vidám
#696401
Nem akarok igazán ingyen reklámot senkinek, de nézzétek meg a másik oldalon a szombathelyi webkamerákat!
Elfogytak a jelzők.
#696400
Valahogy sejtettem hogy nem a mi ciklonunk lesz,ha Sopronra és Bécsre hóömlést mond akkor az már nekünk nem az igazi.Itt akkor jó ha arra minimális esik,vagy semmi.kacsint
Bár Zircen már havazik ,itt vegyziszta eső van most is.Gondolom mire ideér fent a hideg addigra a nagyja már lezajlik.
Grat a nyugati harárszélnek és persze Bécsnek,nem semmi világ van ott.De azért ez közel sem 87-es,akkor -15-ben esett,szerintem az utánozhatatlan.kacsint
#696399
Rengeteget változtattak a modellek, lehet, még eső is alig lesz ma már, nemhogy hó…. eloson délen az egész? Na ez most nagy csalódás lenne, de hát egy ilyen zseniális január után azt mondom belefér, pláne, hogy azért az országban vannak szépen behavazódó helyek.
#696398
Typical Keszthely... szerintem megint az van, hogy pont annyit főnöl ez a pár csesznye domb tőlünk északra amennyit nem kéne.
#696397
Még mindig alig tudom elhinni, hogy ez így összejött szeret
Kár azért az augusztusi 35 fokért...szomoruBohóc
#696396
Gratulálok a havas nyugatnak! nevet 
Itt nálam 8:00-tól havas eső, majd 15 perc után havazás..
Remélem, esik jó sok itt is! 
Tegnapi csapadékmennyiség: 18 mm
#696395
Óbarokk: megjelentek az első pelyhek, havaseső 3,5 fok
#696394

beillesztett kép

#696393
Jézusom! Ez 10/10
#696392
Váltás reggelre mégis megjött, a csapadékmennyiség a kérdés még... Egyelőre gyenge hóesés van +1,3°C-ban. Hát nem az évtized hóhelyzete, az biztos! vidám
Bali! 
Ez a kép brutál erős! nevet
#696391
Egész szépen töltődik a csapadékrendszer felettünk, havas eső esik, Takt. 2,7°C. Na hátha lesz még valami.nyelvnyujtas
#696390
+2 fok élénk szél, már csat a hó  hiányzik a hófúváshoz. laza. Szép hó esett a nyugati széleken !
#696389

beillesztett kép

Hólapátolás után.

beillesztett kép

#696388

beillesztett kép

4
#696387
Jó reggelt ismét egy friss kép. 25 cm legalábbis a kurucdombi mérést írom 

beillesztett kép

#696386
Lemaradtam sajna 170 hozzászólásról, de azt látom miért volt ennyi : Kőszegen esett 28 centi hó! Ezt nem gondoltan volna és ez csak a kezdet. Azt sem gondoltam volna, hogy itt meg csak most kezdett esni...a havaseső 2 fokban (na jó azóta lejjebb ment). Éjjel itt és Ziren lecsepegett 1,5 mm, de biztos bennem a hiba , nem jókor és rossz helyen néztem az előrejelzéseket..szomoru
#696385
Megyek Győrbe, és ha már így beállt az M1, helyzetjelentek: csapadék határ Bicske magasságában van, egyelőre eső. Tautó: 4 fok
#696384
Reggel nyolckor 25 cm havat mértem. Azóta is folyamatosan ömlik. Élénk szél van, ami hordja a havat. A 2020-as évek hóvihara ez eddig. Talán a 2017 áprilisi hóviharhoz tudnám hasonlítani. Nálam áram nincs, képekkel majd később jövök.
#696383
Ez sem rossz, Kőszeg:

Link
#696382
Itt már havazik, lehet ott is lesz váltás nemsokára. Van az a Hévíz felé kanyarodó háromszög, konkrétan onnan/attól északra van megmaradó hó. 500 méteren belül egy külön világ. 
#696381
Azzzigen szeretszeretszeret
#696380
Magyar nyelvünk szèpsègei!:    Lett hòfergeteg reggelre Pàpàn??       Vàlasz 1. 06 40 kor: Nem, semmi.    Vàlasz 2. 7.40 kor: Nemsemmi!!!
#696379
Most már tiszta hó.

beillesztett kép

#696378
Most se bántam volna. De azért remélem némi eső leesik. eso
#696377
Yes laza
#696376
Januárban mi épp egy "30 éves" helyzetet buktunk be, az lehetett volna az ismétlés. Ki tudja, a következőt megéri-e a most 30-as évei végén járó korosztály...?

Mindjárt lövök képeket, itt is beteg a helyzet. laza
#696375
Bukarestben, hetente...  laza
Cassano! 
1816, és 1984 az neked semmi? kacsint
#696374
Hejj de szépen leürült a radar áramlás irányában ahogy beváltott nem teljesen folyékonyba Bohóc
#696373
2003 - ban bezzeg kelet, délkelet hókáosz, Sopronban meg nyíltak a völgyben a kerti virágok... 
lazavidám
0.6 °C
#696372
A nagy havas helyek mellett, azért szerényen megjegyzem, hogy nálam 8,7 mm csapadék hullott. HungaroMet állomás 8,5 mm, időkép automata 8,6 mm.
A modellek által várt értékek (átlagosan 8-14 mm) alsó határát megcsíptük, tehát a minimum mennyiség esett le, szinte végig tisztán esőben. Délután 4 és 5 óra között volt havas eső, de akkor is 70-30 arányban az eső volt többségben, mindez 1,1 fokban. Ezután fokozatosan csökkent a hőmérséklet, este 0,5-0,6 fok volt, de már végig folyékony volt a halmazállapot.
#696371
Gyönyörű kint szeret Tettünk egy kétórás hótúrát az 5 percre lévő Prater-erdőben.
És még mindig nyomja, megvan a 20 centi szeret

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#696370
Azért lesz majd még 2012 február reloaded is, ebben biztos vagyok. kacsint
#696369
Érdekes, itt meg brutál hóvihar van, én nincs nagy távolság köztünk!
#696368
Kis 87 a nagy 87 szerelemgyereke???kacsinthideg
#696367
A szín tiszta fagyott esőbe most kezdenek újra nagyobb hópelyhek vegyülni

Utolsó észlelés

2026-06-28 00:20:10

Ercsi

25.9 °C

13500

RH: 56 | P: 1018.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.