2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#16149
Az ECMWF nem mutat ide semmit.
#16148
Fehér lett a táj, havazik gyengén, vékony fehér lepel lepte be a földet.
#16147
06z szonda nélküli futás, ezek általában belengetik a zonalitást, esélytelen, ahogy a tartós enyhülés sem valószínû továbbra sem: Link
Ez még a 00z, azaz szondás. Nemsokára frissül (10 perc kb).
A következõ releváns futás majd 6 óra múlva nevet

salek: vissza fog hûteni, ez majdnem 100% Link
#16146
Hát ez nem jó hír!Hiszen eddig pont visszahûlést mutatott.
#16145
Sziasztok! Ebbõl mi lehet itt Keleten? Vagy már nem "aktuális" havazas ?
Link
#16144
Én idelenn is tudok már napozni, hosszú idõ után végre elõbújt! nevet
#16143
Elvileg nem lehet gond a földet éréssel, várunk. nevet
#16142
Azért annyi hó nem lesz, még esetleg 1-2 cm lehet. vidám
A szlovák radar alapján hózáporok vannak a megyétõl északra. Ezek minket ugyan nem érnek el, de nem kizárt, hogy lesz délebbre is keletkezés.
Itt 1 cm a friss hó mennyisége, ami elég laza szerkezetû. Néhány képet én is készítettem úgy fél órája: Link Link Link Azóta már csökkent az intenzitás és a pehelyméret is.
Végül egy hópehely-makró: Link
#16141
Felmegyünk napozni a hegyekbe.
Link
#16140
Nyugat felõl jön egy egész erõs tömb, de hogy idelent ebbõl mit lehet majd észlelni, azt nem tudom.
#16139
Lehet próbálkozni laza Elõre szólok, hogy nem bírom a fogságot vidám
#16138
Zalában havazik, 1 cm esett eddig Egerszegen, otthon jó 20 cm hó és napsütés van. hideg
Nem árt az óvatosság, havasak az utak, fõleg a dombok között veszélyes.
#16137
Az Alföldet befogni?!Esélytelen. nevet
#16136
Egy két hópihét láttam az elõbb, gyenge hóesés lepellel ez a max. amit várhatunk.
#16135
vidám 10 cm-re számitasz? Mert itt annyi van vidám Úgy legyen, hajrá!
#16134
Némi szünet után újból elkezdett havazni, de most sûrû apró szemû, hódarával keverve hullik.
Remélem, ennek semmi köze a szombathelyi hóágyúzós, rejtélyes havazáshoz laza .
Eddigi termés 1,5cm. Lehet, hogy ma befogjuk az Alföldet hómennyiségileg kacsint .
De, csak azért, hogy a hétvégén együtt tudjunk olvadni szomoru .
#16133
GFS Ens nagyon a zonalitás felé hajlik. Link
A fõfutás meg teljes mértékben zonalitás erre az idõpontra.
ECM kicsit más, inkább elõoldalas, szóval semmiképp sem télies.
#16132
Itt még fagyunk...idil van kint vastag hó brutális zuzmara, ez van egy hete vidám . Nem hiába mondtam pár napja hogy nem lesz könnyû ezen a télen túl teljesiteni ezt a periódust az Alföldön!
#16131
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy itt látok-e ma hópelyhet a nyugati havazásból, bár sajnos nem tartom túl valószínûnek!
#16130
Épp nézetem a hõtérképet az elõbb, mondom 3 fok Dunaújvárosban?
Aztán látom, nem te észlelted.nevet
#16129
Itt most értük el a fagypontot! Nyár van, még a Nap is kisütött! vidám
De én sajna nemtudom élvezni, elég ramatyul vagyok. zavarban
#16128
Szépen beenyhült az idõ, nem is baj, legalább leolvad a járdára (kutyuink által) letaposott csontkemény hó.
#16127
Itt végül nem lett havazás, nem is nagyon lesz már, látvány havazás esélyes maximum.
#16126
Szerintem ez, ami itt pötyörög már 1,5 órája, ennek az eleje a magasködbõl volt.
Gyere MSN-re, ha már a telefonodat a seggedbe hordod laza
#16125
Pont, hogy nem sántít, mert ez a sokéves átlag,éjjel -4 -5, nappal +1 +2.
Hétvégére benézhet még errefelé is a 6-8 fok, azután meg visszazuhan napközbeni +2-3-ra. kacsint

Teljesen rendben van ez így, egy biztos, ha tetszik, ha nem, ilyen közel még nem voltunk a tavaszhoz az idén, mint most! laza
#16124
Ez az "éjjel fagy , nappal olvad, ahogy illik" nagyon sántikálós...Amit te etalonnak tartasz, az a harminc éves sokévi átlag, ebben az idõszakban a +1, + 2, a Tmaxok átlaga. Ismerve hazánk igencsak rapszodikus téli éghajlati sajátosságit ez az átlag a szélsõségeket, és az átlag közeli értékeket is magában foglalja. Én speciel betege lennék, ha januárban állandóan elérnénk a +1, +2 fokot, de szerencsére ilyentõl csak szélsõséges teleken kell tartanom, most is szépen téli napok (Tmax 0 fok alatt) jönnek, majd enyhe téli napok, ha nincs szerencsénk, akár 3 - 6 fokos Tmaxokkal.
#16123
A mûholdképet nézve, elég sok kellett volna ahhoz a majdnemhez. nevet
#16122
Itt is szállingózik már, 1-2 cm hó is eshet. nevet
#16121
Itt meg továbbra is ködpárna,semmi változás.99%-os páratartalommal.Reggel pedig majdnem ki volt derülve.
#16120
Nem semmi, a GFS már 4-5 nappal ezelõtt látta ezt a mai nyugati csapadékot. Igaz, elsõre kicsit DK-ebbre tette, még mi is kaptunk volna abból. Ezzel együtt elismerésre méltó!
#16119
A magasköd valamennyit majd a dob a havazáson. nevet
#16118
Itt már fehér volt minden, legalábbis nálunk a fákról sok zúzmarát fújt le a szél tegnap... vidám vidám
#16117
Egyszer már írtam neked, hogy nem én hoztam be, én is itt olvastam róla elõször.
Tõlem akár paprikajancsi is lehetne, ha a tavalyi telet nem találta volna telibe, nem érdekelne a véleménye. De mivel igen, és a mostani télre is voltak eddig jó meglátásai, szerintem érdemes vele foglalkozni.
#16116
Itt is, lassan már fehéredik a járda.
Megmarad laza
#16115
Egyre jobban szállingózik a hó. nevet nevet
#16114
Akkor elértettük egymást, mert ha tendenciát nézünk egyértelmû, hogy folyamatosan enyhített.
Az természetes, hogy nem marad 5 fokon, a 850, csak nem mindegy, hogy -9-re, vagy 0-ra hûl vissza.
kacsint

Még annyit, hogy ez a hõmérséklet is télies idõt okozna nálunk, éjjel fagy, nappal olvadás, ahogy annak illik.

beillesztett kép



#16113
Tegnap reggel 9-ke után zuhant vissza T 850-nen egészen -9 is, mámma 0 fokig azért ez nagyon nagyon vidám vidám Persze ez mind tapogatás, nem igazán produkálja magát sajnos az ECM az utóbbi idõben, úgy hogy minden lehet.
#16112
Ez igen relatív, hogy mennyire nagyon-nagyon kérdéses, mert direkt mentegettem a meteogrammokat, és futásról-futásra melegít, a távolabbi jövõt tekintve.
#16111
Alaposan be fûtött a friss ECMwF. Továbra is nagyon nagyon kérdéses a felmelegedés tartósága!

beillesztett kép

#16110
Itt van egy két plusz infó, meg véleményprovokáló feltevés a szombathelyi "sziget-havazás"-al kapcsolatban.
Link
#16109
Ez is jó lett. nevet
Itt úgy tûnik, elmarad az erõsebb havazás, a radar alapján gyengül a csapadéktömb nyugati része, minket már nem ér el a zöld. Eddig lepelnyi esett, az 1 cm talán meglesz.
#16108
Azannya, esik rendesen!

Itt most kezdett el szállongani.
#16107
Ez sem rossz! kacsint havazas
#16106
Van róla egy videó is nevet Link
#16105
Tyûûû, ez esik rendesen! havazas
#16104
Megvolt az idei év elsõ havazása.Link Link Link Link Link ez lemaradt az elõbb Link
#16103
Micsoda hóömlés! nevet Szép képek!
Lassan már itt is ilyen lesz, fokozatosan erõsödik az intenzitás. nevet
#16102
Az igen! Szép képek! nevet
#16101
Mégis csak tudtam fényképezni nevet . Link Link Link
#16100
Derült ég, emelkedõ hõmérséklet, hosszú idõ után végre pozitív lesz ma, igazán jól kinézõ fáklya Link .
Még a héten várható nagy hidegen kell túl lenni egyelõre, és akkor fel lehet lélegezni egy kicsit.
Szerencsére semmi extrém dolgot nem látni távolabbra tekintve sem, átlagos téli idõ valószínû.

Utolsó észlelés

2026-06-27 16:11:20

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

38.1 °C

na00

RH: 39 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.