Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Szerencsére az időjárás ma sem törődik a 36 órás metnet előrével, és már a 2. csodás záporunk van.
temesvári radaron a metszetből ennyit sikerült kivenni, ha nem is vesszük készpénznek ezt a képet, akkor is legalább van 10km magas MÁR MOST! 


Beszarás, de megállás nélkül morajlik és a radaron is egyre durvábban néz ki. Ez még durva dolgokat csinálhat később. Sajnos nincs rálátásom, mert a domb kitakarja. Közben záporozni kezdett.

Tőlem ÉK-re kitermelt egy zivatart az orográfia. Jelenleg ennyi, kíváncsian várom miből lesz a nagy csinnadratta, amiről az előrejelzések szólnak mára.
Elindultam otthonról, kb. 7 km-t jöttem dél felé, már tőlem pár utcányira rendesen esett, most itt vagyok a Népligetnél, jelentősnek mondható záporeső volt végig. Mindenhol áll a pocsolya. Mindjárt megyek vissza hazafelé, megnezem ott mi történt.
Az az eleje. De amúgy bár be is fosott. Hiába, a kis CAPE + nagy nyírás kombó ennyit tud.
Rosszul nézed elejére gondoltam ahol tényleg van zivatar tevékenység.
Volt pár dörgés a déli órák környékén, így megvan az év harmadik, valamint a hónap második zivataros napja. Amúgy pontosan úgy zajlanak az események, ahogy a modellek adták, s bár most még tőlem északabbra is száguldanak Ny-K irányban a gomolyok ( tehát elég magasról indulhatnak), de elméletben itt már nincs izgulnivaló mára..
Amúgy ezek a cellák szerintem tipikusan azok, amik átvonulás után, vagy esetleg délről-délnyugatról megfigyelve lehetnének látványosak, bár amíg a nyírás az erősebb, lehet onnan sem.
Amúgy ezek a cellák szerintem tipikusan azok, amik átvonulás után, vagy esetleg délről-délnyugatról megfigyelve lehetnének látványosak, bár amíg a nyírás az erősebb, lehet onnan sem.
Na oda elvileg mi is megyünk egy kis Rovinj után, de csak szombattól. De még nem százas a dolog.
Na az első tömb inkább Szentendre felé vette az irányt.
Na az első tömb inkább Szentendre felé vette az irányt.
A Maros túloldalán cafatosra robbant a légkör.
Mi pedig itt bízhatunk a Viharsarokban a gagyi szállítószalagos, emelt konvekciós erőlködésben. Délre indulok, Tótkomlós, Pitvaros környékén még hátha van benne valami...
Mi pedig itt bízhatunk a Viharsarokban a gagyi szállítószalagos, emelt konvekciós erőlködésben. Délre indulok, Tótkomlós, Pitvaros környékén még hátha van benne valami...
No, mindjárt bevuduzom ide a Graztól északra levő cuccost. Az iránya amúgy jónak tűnik.
Egyelőre sajnos tényleg lófasz, szépen döglenek be a cellák, aki vadászik, annak kitartás, vigyázzatok magatokra!
Jó beteg hangja volt! 
Egyelőre nincs meg az emelés, cape 1500 felett néhol dny-on, kivárunk.
Egyelőre nincs meg az emelés, cape 1500 felett néhol dny-on, kivárunk.
Dunaújváros túl északra lesz ugye? Szívesen meghívtalak volna titeket egy erkélyes, tetős panorámás nézegetésre.
egyébként gyorsan beírkáltam a saját kis konvektív számológépembe a viharsarki paramétereket, eléggé közel van a valósághoz (estofexhez mérve) 

Nem te ülsz itt mellettem véletlen egy autóban az M. Petrol kútnál az M6-on?
Határon kívül marad egyelőre minden itt délkeleten. Békés megye jelenleg csak integethet az eseményeknek.
Elindultunk vadászni, a paksi pihenőben várjuk Micit meg Lászt.
Remélem sok szép képpel jöhetünk majd.
Remélem sok szép képpel jöhetünk majd.
Én most értem Paksra, tényleg alakul a viharvadász konvergencia
Valaki van/lesz még erre? Én valószínűleg tovább indulok Szekszárdra.
Valaki van/lesz még erre? Én valószínűleg tovább indulok Szekszárdra.
Ez másabb, teljesen beborítja a cella felső harmadát, és nem "csak" mint egy különálló lepel, hanem az egészet beburkolja.
Közeledik de szerintem semmi durvulat nem lesz,látvány sincs,sima besimult felhőtet

Szépen záporozik gondolom sok energia nincs a légkörben erre. Baja-Szeged vonal szerintem a nagy esélyes ma. Hajrá.
Elindultunk vadászni. Egyelőre Paks környéke az első állomás.
Kezdődik a viharvadász konvergencia
Kezdődik a viharvadász konvergencia
Gomolyok tetején a Pileus a túlzott erős és nagysebességű feláramláskor keletkezik. Ha erre gondoltál....











