Metnet találkozók
Elvileg akkor ugyanazzal a vonattal mentek, amivel mi is, és arra még pont van kisvasút csatlakozás, ami ráadásul akkor is megvárja a Pestrõl érkezõ vonatot, ha késik. Link
Remélem lesz még ott rajtam kívül más is, aki a béka s..ge alatti kondival rendelkezik. Ugyanis nem szeretném, ha egyedül mindig csak rám kellene várni az éjszakai túránál...
Nézelõdtem mostanában az utazással kapcsolatban. Vasúttal szeretnénk menni. Kismarosig tiszta. 13:18-kor indulnánk, a vonat Kismaroson elvileg 17:43-kor van. Onnan viszont hogyan jutunk el Szokolya, Királyrétre? Buszt néztem, 18:00-kor indul az utolsó. Az viszont elég lutri, mert 17 perc van az átszállásra, a vonat is késhet, a vasútállomás nem tudom mekkora távolságra van és hol Kismaroson a buszmegálló, stb. Egyéb lehetõség? Kisvasút?
Gondoskodunk róla, ha kidõlnél, ne aggódj.
Csapimérõ-teszt válasz a mûszeres fórumban.
Csapimérõ-teszt válasz a mûszeres fórumban.
Ne is mondd! Kezdek izgulni. Ráadásul párommal megyek, erre még nem volt példa
Izgatottan várom már a napot
Bizony 
És azt hiszem minden találkozó-résztvevõ aláírna egy ilyen fáklyát: Link Átlagos hõmérséklet, minimális csapadékesély...
És azt hiszem minden találkozó-résztvevõ aláírna egy ilyen fáklyát: Link Átlagos hõmérséklet, minimális csapadékesély...
Ha szükség van rá, felajánlom (persze a jelentkezési sorrendet fenntartva) szolgálataimat én is.
Hellmannal mérek az OMSZ-nak, mellette nem nagy munka egy plusz leolvasás
Hellmannal mérek az OMSZ-nak, mellette nem nagy munka egy plusz leolvasás
Bandiba: Milán holnap este küldi el neked a pontos küldendõ összeget.
Taki: Ott leszek, mint Hellmann-al mérõ.
Taki: Ott leszek, mint Hellmann-al mérõ.
Hellmanom sajnos nincs, de a csapadékméréseimmel eddig nem volt probléma. A WS 2350 capadékmérõje mellett egy erre a célra rendszeresített mûanyag edényt használok csapadékmérésre. A csapadék mennyiségét súlyméréssel határozom meg. Ha megfelelek, akkor szívesen segitek a tesztben.
Kicsit megkésve, de remélem még nem késõn, pár perce elküldtem a párom és saját menüválasztásomat (egy dologban különbözik mindösszesen
) privát üzenet formájában. Ha gondolod, elküldhetem e-mailben is.
Elnézést a késlekedésért
Taki, nagyon kíváncsi vagyok a Hell-Takira! :-)
Elnézést a késlekedésért
Taki, nagyon kíváncsi vagyok a Hell-Takira! :-)
Keresnék 3 olyan kedves metnetest, aki ott lesz a börzsönyi talin és pontos csapadékmérõvel, ne adjIsten Hellmannal mér otthon.
Õket ugyanis szeretném tesztelésre felkérni, csapadékos napokon naplót vezetni, összehasonlító mérést végezni.
A talira már végleges, kész darabokat vinnék, melyek a tesztelõk tulajdonába kerülnének a teszt fejében.
Aki úgy gondolja, tud nekem segíteni, kérem jelezze.
A találkozón egyébként mindenki megismerkedhet majd az új duplafalú csapadékgyûjtõ hengerrel és a kalibrált mérõedénnyel.
Õket ugyanis szeretném tesztelésre felkérni, csapadékos napokon naplót vezetni, összehasonlító mérést végezni.
A talira már végleges, kész darabokat vinnék, melyek a tesztelõk tulajdonába kerülnének a teszt fejében.
Aki úgy gondolja, tud nekem segíteni, kérem jelezze.
A találkozón egyébként mindenki megismerkedhet majd az új duplafalú csapadékgyûjtõ hengerrel és a kalibrált mérõedénnyel.
Jaj, ezt nagyon elrontottam... Az érintettektõl bocsánatot kérek, valóban kimarad a tájékoztatás Jóska felé. Bár most is Almádiban vagyok még, holnap este már gõzerõvel csinálom a dolgokat. BOCSÁNAT! Mobilról voltam...
Semmi ilyen szándék nem volt, Milán kivételesen rólad nem tájékoztatott (az excel okán ez a gyakorlat közöttünk). Köszönjük az utalást és elnézést kérünk a kommunikációs gixerért!
Jóska, a további megszégyenítõsdi és a rendõri fegyelem mellett tájékoztatlak, hogy már rég a számlán van a pénz!
Egyébként megsúgom, magam személyesen telefonon egyeztettem le Milánnal, hogy késõbb tudok csak utalni, no nem anyagi, hanem technikai problémák okán, amirõl téged nem tájékoztattalak...
Egyébként megsúgom, magam személyesen telefonon egyeztettem le Milánnal, hogy késõbb tudok csak utalni, no nem anyagi, hanem technikai problémák okán, amirõl téged nem tájékoztattalak...
Te jó ég, én ezt nem gondoltam komolyan
Annyira nincs rossz állapotban a kis drága
De ha komolyan gondolod, ám legyen, és nagyon megköszönöm!
Ide is beírom:
A XVIII. MetNet találkozó ideje alatt a Börzsönyben ismét lehet olcsóbban, a helyszínen, postaköltség nélkül árnyékolót vásárolni. Az árnyékoló normál ára 7.500 Ft, + 2.000 Ft postaköltség, a találkozó idején 6.000 Ft-ért, AMET tagoknak és pártoló tagoknak 5.500 Ft-ért lehet hozzájutni.
Kérem, akinek szüksége van árnyékolóra, idõben jelezze, a két megígért garanciális csere (Coontac és Palui) már megvan, azokat félretettem.
A XVIII. MetNet találkozó ideje alatt a Börzsönyben ismét lehet olcsóbban, a helyszínen, postaköltség nélkül árnyékolót vásárolni. Az árnyékoló normál ára 7.500 Ft, + 2.000 Ft postaköltség, a találkozó idején 6.000 Ft-ért, AMET tagoknak és pártoló tagoknak 5.500 Ft-ért lehet hozzájutni.
Kérem, akinek szüksége van árnyékolóra, idõben jelezze, a két megígért garanciális csere (Coontac és Palui) már megvan, azokat félretettem.
Örülök, hogy eljössz, hiányoltalak!
Szerdán érkezik haza Milán a Balatonról, õ majd tájékoztat.
Ajánlom, hogy küldd még holnap el Milánnak a jelentkezést és a menüigénnyel együtt.
Nekem is elküldheted egyébként a dolgodat.
A teljes idõszakra jössz?
Holnap a részvételi díjról is tájékoztatlak (a jelentkezés paramétereitõl függ).
Szerdán érkezik haza Milán a Balatonról, õ majd tájékoztat.
Ajánlom, hogy küldd még holnap el Milánnak a jelentkezést és a menüigénnyel együtt.
Nekem is elküldheted egyébként a dolgodat.
A teljes idõszakra jössz?
Holnap a részvételi díjról is tájékoztatlak (a jelentkezés paramétereitõl függ).
Sziasztok! Külföldi szabadságom miatt lekéstem minden jelentkezési és befizetési határidõt
Azért egy kérdés: saját kis sátorral (valahol a rét szélén), Globus konzervekkel azért megjelenhetnék? Üdv
Jó lett! Lehet látni, ahogy a végére tisztul a levegõ.
Mi meg húztuk a formánkat!
Jó kis testmozgás volt, ennyi hiányzott.
Láttunk vagy 20 féle gombát, terítve van a börzsöny velük!
Láttunk vagy 20 féle gombát, terítve van a börzsöny velük!
Akkor már csak abban bízhatunk ha kihozzák ünnep alkalmából mutogatni.
Igen, minden esetben megvárja.
Tobi hétköznaponként szokott közlekedni, így ha nem éri valami "tragédia", akkor menetrendszerint õ lesz forgalomban pénteken.
Tobi hétköznaponként szokott közlekedni, így ha nem éri valami "tragédia", akkor menetrendszerint õ lesz forgalomban pénteken.
A délután folyamán elküldtem a menüválasztásom (ebéd+vacsora). Remélem célba ért.
Ez engem is érdekel, bár lehet felmegyek elõbb valami másik vonattal hogy legyen idõm fotózgatni. Olvastam valahol Tobi menetrendjét, de most nem lelem. Nem tudja valaki mikor jár? dél tájt van egy azt tudom.
Én a 13:50-kor induló vonatot próbálom meg elérni, amennyiben nem késik a Nyugatiból induló (13:07) vonat. Tényleg, a keskeny nyomközû megvárja a késett vonatot?
Igen, jó. 17:50-kor jön fel kisvonat.
Holnap hajnalban indulok megint pancsizni a Balatonra, szerda este jövök. Addig ne lepõdjön meg senki, ha nem válaszolok. Tudom-tudom, bejött az élet....
Holnap hajnalban indulok megint pancsizni a Balatonra, szerda este jövök. Addig ne lepõdjön meg senki, ha nem válaszolok. Tudom-tudom, bejött az élet....
Sziasztok!
Holnap túra a Börzsönyben.
Találkozó: 8:30kor a Nyugati púban az automata jegykiadóknál.
Akinek van kedve jöjjön.
Stormhunter
Ripley
Holnap túra a Börzsönyben.
Találkozó: 8:30kor a Nyugati púban az automata jegykiadóknál.
Akinek van kedve jöjjön.
Stormhunter
Ripley
Ez a vonatmenetrend jó? Link Mert mi a 17:44-kor Kismarosra érõ vonattal mennénk, és a tesóm azt mondta, hogy szeretne kisvasutazni.
Holnap jön haza, akkor majd megbeszélem vele, hogy mit akar enni, aztán küldöm a privit.
Holnap jön haza, akkor majd megbeszélem vele, hogy mit akar enni, aztán küldöm a privit.
Valakinél esetleg lenne üres hely, aki Párkány felé jön? Ha igen, akkor privátban szóljon!
Köszönöm!
Köszönöm!
Ott a 2 pont.
Nem jutott eszembe, köszönöm. Hullafáradt vagyok, megyek is szemhéjat belülrõl nézni. Jó éjszakát!
Szerk.: Sõt, én már Komáromnál átmennék a tótokhoz és a Duna ottani oldalán végig Párkány - Letkés, és úgy Királyrét.
Szerk.: Sõt, én már Komáromnál átmennék a tótokhoz és a Duna ottani oldalán végig Párkány - Letkés, és úgy Királyrét.