2026. június 27., szombat

Metnet találkozók

Adott napon: 
Keresés:
#20720
Köszi vidám
#20719
Jobbulást!
#20718
Két fõt hozzáírhatsz a listádhoz! vidám
Vidám szombathoz laza
#20717
Hello Palui!
Képzeld ma reggel elmentem a dolgozóba, és egyre jobban fájt a derekam, mindkét felén. Reggel a cipõfûzésnél éreztem vmi.húzódást, de délig már le hajulni se tudtam.
Nejem mondta, utólag, hogy éjjel ki voltál takarózva, és felfázott a derekad. Persze még a Hold - Jupiter is meg delejezhette a hátamat, pont rávilágítottak 3-5 óráig. laza
Jobbulást Nekünk!
#20716
Igen, majd csütig jelzem mi lesz a szombati napra.Sajnos egy autónk van, és nem tudom mi lesz Anyósommal.Tán péntek felé hazahozhassuk a halasi kórházból, akkor utána szombaton el tudok kanyarodni.Meg aztán dolgozni is kellene délig, de azt átütemezhetem a kollégával. nevet

Na most a hallé, (nem halászlé) fõzéséhez szép nosztalgiás lenne a bogrács, akáca fa parázson delejezve, ha az idõ is megengedi.Hajrá szélcsönd! Ha meg rosszidõ lesz, akkor az épületben is el lehet készíteni, akár Rm.-zoom. fazékban is takarék lángon..
nevet
#20715
Az imént fõpróbát tartottam...
Negyed óráig tartott a kis-túra. Útvonal: elõszoba - konyha - elõszoba - nappali... nevet Na nem a lakásunk ilyen nagy, hanem a hátam állapota egyezik meg a tegnapival nyelvnyujtas zavarban
Jó túrázást nektek holnapra, kellemes idõvel!
#20714
Ha valaki csatlakozna:

2010.09.25. Szombat
Dobogókõ => Prédikáló => Vadálló kövek => Dömös

Gyülekezõ 09:00 Batthyányi tér HÉV végállomás Indulás 09:18
#20713
Ne is mond... olyan régóta tervben van már, de látod, még "ide a Pilisbe" se jutok el... Viszont nem fogom elfelejteni!
Nektek jó túrázást! (bár még nem adtam fel, hátha elmúlik holnapra...pff...)
#20712
Ha lemondod, akkor büntibõl jössz egy Schneeberg túrával! hideg
#20711
Nagyon köszönöm, de arra a hétvégére sajnos megvan már a program 2 hónapja, sõt hasonló, mint a tiétek.
Okt. 2-3-án Vinye központtal szombat reggeltõl vasárnap késõ délutánig bakonyi túrán leszek a volt edzõtársaimmal (dobóatléták, össz. 14 fõ.) zivatar
Még csak nem is hagyhatom õket cserben, ugyanis én etetem a bandát.
A menü: szombat ebéd: krumplistészta "ala Taki" bográcsban. szombat vacsora: csirke-és pulykamell, tarja pácolva, tárcsán sütve krumplival és sült gombával, hegynyi salátával. Vasárnap reggeli: az elõzõ esti zsiradékban szalonnás-hagymás-kolbászos rántotta tárcsán. Vasárnap ebéd: pincepörkölt marhalábszárból bográcsban. laza

Aki akar, ide is jöhet. kacsint
megj: a halászlé a kedvencem és még soha életemben nem fõztem...
#20710
Nagyszerûen hangzik, csak egy probléma van: a wc-ig sem jutottam még el, pedig egyre halaszthatatlanabb... szegyenlos Asszem a Pilis, Visegrádi-hegység, általam max Google Earthben járódik be a mostani hétvégén szomoru
Csak Petit sajnálom, mert már másodszor fordul elõ, hogy velem tervezett eljönni túrázni, és másodszor mondom le... ááá beteg
#20709
Majd a Pilis, és Dobogókõ szakrális energiái meggyógyítják nevet

Jobbulást! Egy masszázs, vagy egy csontkovács sokat segíthet.
#20708
Trento után szerény személyem is szeretne meghívni téged erre a kis összejövetelre, én lennék az egyik legboldogabb, ha jönnél nevet
Természetesen bárki mást is szívesen látnánk, akárhonnan, még a zalai dombokról is akár nevet
Egyúttal szeretném jelezni részvételemet az összejövetelen, egyelõre egy erõs 60%-os biztonsággal, hét közepéig igyekszem véglegeset mondani nevet
#20707
Mielõbbi jobbulást kívánok!
#20706
Szuper! nevet
#20705
Az állomáson bennt is lehet bográcsozni ám! laza
A konyhában a gáz fölött a plafonba erõsítve van egy kampó ilyen helyzetekre! kacsint
#20704
1. Jobbulás laza
2. Én használok versenyek miatt izomlazítót (Kovitox) és izomfájdalomra (Fastum) kenõcsöt.
3. Ha ezek nem hatnak, akkor masszõr.

De holnap egy jó kis masszõr kimasszírozza és szombaton fittebb leszel, mint valaha. vidám
#20703
Egyrészt,jogos .
Másrészt : fa van,gázpalack nincs.
Harmadrészt : buckántúliakat is szívesen látunk,sõt Téged én hívnálak meg egy tányér szögedi halászléra! nevet

Negyedrészt : a BL-ben hajrá Szeged és hajrá Veszprém!
#20702
Megõrülök...
Délután leültem itthon az ágyra, és azóta itt vagyok. Na nem azért, mert az nekem olyan jó, hanem mert képtelen vagyok megmoccanni. A derekamnak nyekk, becsípõdhetett valami zavarban duhos
Szombaton meg lenne a túra!
Mi a t.kömet csináljak? valakinek ötlete?
#20701
Csak egy halk javaslat innen, a "Buckántúlról" kacsint :
ne küzdjetek a fával, az idõ is bizonytalan, cipelni is kell. Vigyetek gázpalackot és gázégõt a bogrács alá, sokkal tisztább, szárazabb érzés. arról nem beszélve,hogy ezzel tetõ alatt is
(zárt helyiségben nem!)lehet fõzni. Bocs, ha belevau.... nevet
#20700
Köszi a felajánlást,de meg lett oldva az állvány-kérdés! Bográcsom nekem van,azt viszem majd.
Tüzelni való fát is viszek.
A filézett halat intézem/megveszem/+a többi hozzávalót.

Szeke szállítja a kenyeret.

A pirospaprikát köszönettel elfogadjuk! Ha mégsem tudnál jönni,légyszíves jelezd szeke felé,mert akkor õ hozza majd az õrleményt.

Innivalót mindenki hozzon magával!

Tányér,evõeszköz lesz.

Tehát,mégegyszer : halászlé fõzéssel egybekötött regionális metnet találkozó okt.02-án,szombaton 10 órakor ,a szegedi met.állomás épületénél.

A részvételi szándékot ,kérjük jövõ csütörtökig/szept.30./jelezzétek!
#20698
Trento! Majd körülnézek a boltban, van vmi állvány féle, de bogrács,és hozzávaló már nem annyira.(Ha megyek, viszem a paprikát.)

" Süssük a pulyát még tovább, közte még két pálinkát.." (Gálvölgyi jelenés)!
nevet
Csak az idõ legyen Velünk!
Ha bekeservesedik, akkor is az állomáson fedél alatt meg fõ az a halacska, egy ... nem tom min, csak ne zavarja be a T.aktot. laza
Majd még talizunk.

nevet
#20697
Változzon is! Tarhonya pirító napos idõ legyen, röggeltõl 16,45-ig!

Még nem tom mi lesz, Anyósom a halasi kórházban,elég gyanús eset, és nem biztos az autó ez miatt. Busszal nem tudok menni,nekem is baj van a lábaimmal. Nade ; a remény az végig él! Szaasztok. nevet
#20696
Trento, ez a 8 nap ami hátra van, éppen annyi idõ, ami alatt teljesen megváltozik majd az elõrejelzés vidám
#20695
Valószínûleg,nem lesz valami meleg jövõ szombatonLink
Link
Link
Link ,mindenki hozzon meleg ruhát magával...
Az esõ ,talán elkerül minket...
#20694
A szegedi metnet-es halászlé fõzõs találkozóra-a tervek szerint-gyülekezõ okt.02-án,szombaton 10 órakor a szegedi met.állomás épülete elõtt : 55-ös/bajai/ út,a reptérrel szemben.
Megközelíthetõ a város felõl : a 3-mas villamossal,annak végállomásától kb.negyed órás séta.
#20693
Innivalót is mindenki hozzon magával,ki milyet szeret!
Szeke megpróbál aznapra friss tápai kenyeret beszerezni,én veszek mûanyag tányérokat,poharakat.
Kellene bogrács állvány és tüzifa!
A részvételi szándékot,legkésõbb jövõ csütörtökig/szept.30./ jelezzétek,hogy tudjuk : mibõl,mennyit vegyünk!
A kenyérrel és a mûa.tányérokkal-poharakkal együtt kb. 600 Ft/fõ a beugró.
#20692
Oké! Jõvõ hét csütörtökig lehet jelentkezni - csak hogy tudjuk mibõl mennyit vegyünk.
#20691
Ez már hozzám is közelebb van és és is ott lennék, de jövõhét szerdáig biztos igen-t vagy nem-t mondok majd.nevet
#20690
Metnetes halászléfõzés jövõ szombaton - október 2-án, a szegedi metállomáson. Ki jön? A hal és a kenyér árát össze kell dobjuk, ami fejenként 5-600 Ft körül jönne ki. Továbbá, ha van valakinek tûzelõfája, szóljon!
#20689
Ki jön a szombati túrára?
Nagyon kellemes, száraz idõre van kilátás. Talán az utolsó kellemesen napos, meleg idõ a túrához ebben az évben.
Egy nagyon szép hely az úti cél, Ákos (Rip) ezt ígérte még a Pilisben.
Én hiszek neki. nevet
#20688
Petivel 9 körül érünk fel a busszal Dobogókõre, így lesz sok idõnk a nézelõdésre a többiek érkezése elõtt... Számítok némi, talán nem is csekély mennyiségû sekély(talán kicsit vastagabb ködtakaró is lehet) ködre lent a völgyekben. Bízom a leendõ szép látványban vidám
#20687
Jó a tendencia! vidám
GFS most beállt az ECMWF mögé, és majd csak szombat délutántól-estétõl várja a csapadékot!
#20686
Én is nézegettem ez ügyben a modelleket a mai napon.
Hát....hát.......reméljük a legjobbakat!
#20685
Még mindig óriási különbség van a két globál modell között...
GFS már szombat hajnalban nagy esõzést, ECM pedig még szombat délután is csak Dunántúli elszórt zápotokat vár(délelõtt semmi érdemlegeset)...
Jó lenne, ha összejöhetne a túra.
#20684
A Rám-hegynél nézzétek meg a piramist is!nevet
#20683
Jönne még valaki Esztergom felõl Dobogókõre? (mármint busszal)
#20682
A "Vadállatok" kezdhetik a Rám-szakad-ékkal a túrát, csak indulásra érjetek fel Dobogókõre nevet
#20681
Mi is szeretnénk menni, ami a melótól függ, ami hétvégére letisztul, mint a várható idõjárás vidám
Kedvencem a Prédikálószék és a "Vadállat"-kövek laza , ja és a rám-szakad-ék vidám
#20680
Ámen nevet

Szerintem csötörtökre tisztul a kép. Addig nem érdemes ezen idegelni magunkat. Ha esik, akkor természetesen elmarad. Ha 15-16h-ig kihúzzuk esõ nélkül, akkor érdemes nekivágni.
#20679
Az ám nevet
Már csak egy ima kell, hogy GFS pajtást alaposan leckéztesse ECMWF pajtás... Ugyanis utóbbi, csak vasárnapra várja a nagy esõt, míg GFS ...
#20678
Remek! nevet
#20677
Ez így van! nevet
Szóval szeretnénk szombatra szép idõt rendelni!
#20676
Nocsak... úgy néz ki a szombati családi eseményem átkerült vasárnapra nevet
Így ha nem jön közbe egy ciklon, Peti80-nal mi is ellátogatunk a túrára!
#20675
Hát, nekem lenne, de majd még meglátom.
#20674
Oké!

Sajnos ez a vasárnap nekem nem jó, de egyébként én is vasárnap párti vagyok.
#20673
szegyenlos Akkor 1 jelentkezõ eddig nevet
#20672
Egyedül biztos nem mész, csak én nem leszek ott nevet
De nem adom fel! vidám
#20671
Egyedül ? Engem elfelejtettél ?! Na,szép ! (hazaértem)

Utolsó észlelés

2026-06-27 20:18:54

Nagyalásony

33.0 °C

18002

RH: 25 | P: 1018.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.