Metnet találkozók
Hello Palui!
Képzeld ma reggel elmentem a dolgozóba, és egyre jobban fájt a derekam, mindkét felén. Reggel a cipõfûzésnél éreztem vmi.húzódást, de délig már le hajulni se tudtam.
Nejem mondta, utólag, hogy éjjel ki voltál takarózva, és felfázott a derekad. Persze még a Hold - Jupiter is meg delejezhette a hátamat, pont rávilágítottak 3-5 óráig.
Jobbulást Nekünk!
Képzeld ma reggel elmentem a dolgozóba, és egyre jobban fájt a derekam, mindkét felén. Reggel a cipõfûzésnél éreztem vmi.húzódást, de délig már le hajulni se tudtam.
Nejem mondta, utólag, hogy éjjel ki voltál takarózva, és felfázott a derekad. Persze még a Hold - Jupiter is meg delejezhette a hátamat, pont rávilágítottak 3-5 óráig.
Jobbulást Nekünk!
Igen, majd csütig jelzem mi lesz a szombati napra.Sajnos egy autónk van, és nem tudom mi lesz Anyósommal.Tán péntek felé hazahozhassuk a halasi kórházból, akkor utána szombaton el tudok kanyarodni.Meg aztán dolgozni is kellene délig, de azt átütemezhetem a kollégával.
Na most a hallé, (nem halászlé) fõzéséhez szép nosztalgiás lenne a bogrács, akáca fa parázson delejezve, ha az idõ is megengedi.Hajrá szélcsönd! Ha meg rosszidõ lesz, akkor az épületben is el lehet készíteni, akár Rm.-zoom. fazékban is takarék lángon..
Na most a hallé, (nem halászlé) fõzéséhez szép nosztalgiás lenne a bogrács, akáca fa parázson delejezve, ha az idõ is megengedi.Hajrá szélcsönd! Ha meg rosszidõ lesz, akkor az épületben is el lehet készíteni, akár Rm.-zoom. fazékban is takarék lángon..
Az imént fõpróbát tartottam...
Negyed óráig tartott a kis-túra. Útvonal: elõszoba - konyha - elõszoba - nappali...
Na nem a lakásunk ilyen nagy, hanem a hátam állapota egyezik meg a tegnapival
Jó túrázást nektek holnapra, kellemes idõvel!
Negyed óráig tartott a kis-túra. Útvonal: elõszoba - konyha - elõszoba - nappali...
Jó túrázást nektek holnapra, kellemes idõvel!
Ha valaki csatlakozna:
2010.09.25. Szombat
Dobogókõ => Prédikáló => Vadálló kövek => Dömös
Gyülekezõ 09:00 Batthyányi tér HÉV végállomás Indulás 09:18
2010.09.25. Szombat
Dobogókõ => Prédikáló => Vadálló kövek => Dömös
Gyülekezõ 09:00 Batthyányi tér HÉV végállomás Indulás 09:18
Ne is mond... olyan régóta tervben van már, de látod, még "ide a Pilisbe" se jutok el... Viszont nem fogom elfelejteni!
Nektek jó túrázást! (bár még nem adtam fel, hátha elmúlik holnapra...pff...)
Nektek jó túrázást! (bár még nem adtam fel, hátha elmúlik holnapra...pff...)
Nagyon köszönöm, de arra a hétvégére sajnos megvan már a program 2 hónapja, sõt hasonló, mint a tiétek.
Okt. 2-3-án Vinye központtal szombat reggeltõl vasárnap késõ délutánig bakonyi túrán leszek a volt edzõtársaimmal (dobóatléták, össz. 14 fõ.)
Még csak nem is hagyhatom õket cserben, ugyanis én etetem a bandát.
A menü: szombat ebéd: krumplistészta "ala Taki" bográcsban. szombat vacsora: csirke-és pulykamell, tarja pácolva, tárcsán sütve krumplival és sült gombával, hegynyi salátával. Vasárnap reggeli: az elõzõ esti zsiradékban szalonnás-hagymás-kolbászos rántotta tárcsán. Vasárnap ebéd: pincepörkölt marhalábszárból bográcsban.
Aki akar, ide is jöhet.
megj: a halászlé a kedvencem és még soha életemben nem fõztem...
Okt. 2-3-án Vinye központtal szombat reggeltõl vasárnap késõ délutánig bakonyi túrán leszek a volt edzõtársaimmal (dobóatléták, össz. 14 fõ.)
Még csak nem is hagyhatom õket cserben, ugyanis én etetem a bandát.
A menü: szombat ebéd: krumplistészta "ala Taki" bográcsban. szombat vacsora: csirke-és pulykamell, tarja pácolva, tárcsán sütve krumplival és sült gombával, hegynyi salátával. Vasárnap reggeli: az elõzõ esti zsiradékban szalonnás-hagymás-kolbászos rántotta tárcsán. Vasárnap ebéd: pincepörkölt marhalábszárból bográcsban.
Aki akar, ide is jöhet.
megj: a halászlé a kedvencem és még soha életemben nem fõztem...
Nagyszerûen hangzik, csak egy probléma van: a wc-ig sem jutottam még el, pedig egyre halaszthatatlanabb...
Asszem a Pilis, Visegrádi-hegység, általam max Google Earthben járódik be a mostani hétvégén 
Csak Petit sajnálom, mert már másodszor fordul elõ, hogy velem tervezett eljönni túrázni, és másodszor mondom le... ááá
Csak Petit sajnálom, mert már másodszor fordul elõ, hogy velem tervezett eljönni túrázni, és másodszor mondom le... ááá
Majd a Pilis, és Dobogókõ szakrális energiái meggyógyítják 
Jobbulást! Egy masszázs, vagy egy csontkovács sokat segíthet.
Jobbulást! Egy masszázs, vagy egy csontkovács sokat segíthet.
Trento után szerény személyem is szeretne meghívni téged erre a kis összejövetelre, én lennék az egyik legboldogabb, ha jönnél 
Természetesen bárki mást is szívesen látnánk, akárhonnan, még a zalai dombokról is akár
Egyúttal szeretném jelezni részvételemet az összejövetelen, egyelõre egy erõs 60%-os biztonsággal, hét közepéig igyekszem véglegeset mondani
Természetesen bárki mást is szívesen látnánk, akárhonnan, még a zalai dombokról is akár
Egyúttal szeretném jelezni részvételemet az összejövetelen, egyelõre egy erõs 60%-os biztonsággal, hét közepéig igyekszem véglegeset mondani
Az állomáson bennt is lehet bográcsozni ám!
A konyhában a gáz fölött a plafonba erõsítve van egy kampó ilyen helyzetekre!
A konyhában a gáz fölött a plafonba erõsítve van egy kampó ilyen helyzetekre!
1. Jobbulás
2. Én használok versenyek miatt izomlazítót (Kovitox) és izomfájdalomra (Fastum) kenõcsöt.
3. Ha ezek nem hatnak, akkor masszõr.
De holnap egy jó kis masszõr kimasszírozza és szombaton fittebb leszel, mint valaha.
2. Én használok versenyek miatt izomlazítót (Kovitox) és izomfájdalomra (Fastum) kenõcsöt.
3. Ha ezek nem hatnak, akkor masszõr.
De holnap egy jó kis masszõr kimasszírozza és szombaton fittebb leszel, mint valaha.
Egyrészt,jogos .
Másrészt : fa van,gázpalack nincs.
Harmadrészt : buckántúliakat is szívesen látunk,sõt Téged én hívnálak meg egy tányér szögedi halászléra!
Negyedrészt : a BL-ben hajrá Szeged és hajrá Veszprém!
Másrészt : fa van,gázpalack nincs.
Harmadrészt : buckántúliakat is szívesen látunk,sõt Téged én hívnálak meg egy tányér szögedi halászléra!
Negyedrészt : a BL-ben hajrá Szeged és hajrá Veszprém!
Megõrülök...
Délután leültem itthon az ágyra, és azóta itt vagyok. Na nem azért, mert az nekem olyan jó, hanem mert képtelen vagyok megmoccanni. A derekamnak nyekk, becsípõdhetett valami
Szombaton meg lenne a túra!
Mi a t.kömet csináljak? valakinek ötlete?
Délután leültem itthon az ágyra, és azóta itt vagyok. Na nem azért, mert az nekem olyan jó, hanem mert képtelen vagyok megmoccanni. A derekamnak nyekk, becsípõdhetett valami
Szombaton meg lenne a túra!
Mi a t.kömet csináljak? valakinek ötlete?
Csak egy halk javaslat innen, a "Buckántúlról"
:
ne küzdjetek a fával, az idõ is bizonytalan, cipelni is kell. Vigyetek gázpalackot és gázégõt a bogrács alá, sokkal tisztább, szárazabb érzés. arról nem beszélve,hogy ezzel tetõ alatt is
(zárt helyiségben nem!)lehet fõzni. Bocs, ha belevau....
ne küzdjetek a fával, az idõ is bizonytalan, cipelni is kell. Vigyetek gázpalackot és gázégõt a bogrács alá, sokkal tisztább, szárazabb érzés. arról nem beszélve,hogy ezzel tetõ alatt is
(zárt helyiségben nem!)lehet fõzni. Bocs, ha belevau....
Köszi a felajánlást,de meg lett oldva az állvány-kérdés! Bográcsom nekem van,azt viszem majd.
Tüzelni való fát is viszek.
A filézett halat intézem/megveszem/+a többi hozzávalót.
Szeke szállítja a kenyeret.
A pirospaprikát köszönettel elfogadjuk! Ha mégsem tudnál jönni,légyszíves jelezd szeke felé,mert akkor õ hozza majd az õrleményt.
Innivalót mindenki hozzon magával!
Tányér,evõeszköz lesz.
Tehát,mégegyszer : halászlé fõzéssel egybekötött regionális metnet találkozó okt.02-án,szombaton 10 órakor ,a szegedi met.állomás épületénél.
A részvételi szándékot ,kérjük jövõ csütörtökig/szept.30./jelezzétek!
Tüzelni való fát is viszek.
A filézett halat intézem/megveszem/+a többi hozzávalót.
Szeke szállítja a kenyeret.
A pirospaprikát köszönettel elfogadjuk! Ha mégsem tudnál jönni,légyszíves jelezd szeke felé,mert akkor õ hozza majd az õrleményt.
Innivalót mindenki hozzon magával!
Tányér,evõeszköz lesz.
Tehát,mégegyszer : halászlé fõzéssel egybekötött regionális metnet találkozó okt.02-án,szombaton 10 órakor ,a szegedi met.állomás épületénél.
A részvételi szándékot ,kérjük jövõ csütörtökig/szept.30./jelezzétek!
Trento! Majd körülnézek a boltban, van vmi állvány féle, de bogrács,és hozzávaló már nem annyira.(Ha megyek, viszem a paprikát.)
" Süssük a pulyát még tovább, közte még két pálinkát.." (Gálvölgyi jelenés)!
Csak az idõ legyen Velünk!
Ha bekeservesedik, akkor is az állomáson fedél alatt meg fõ az a halacska, egy ... nem tom min, csak ne zavarja be a T.aktot.
Majd még talizunk.
" Süssük a pulyát még tovább, közte még két pálinkát.." (Gálvölgyi jelenés)!
Csak az idõ legyen Velünk!
Ha bekeservesedik, akkor is az állomáson fedél alatt meg fõ az a halacska, egy ... nem tom min, csak ne zavarja be a T.aktot.
Majd még talizunk.
Változzon is! Tarhonya pirító napos idõ legyen, röggeltõl 16,45-ig!
Még nem tom mi lesz, Anyósom a halasi kórházban,elég gyanús eset, és nem biztos az autó ez miatt. Busszal nem tudok menni,nekem is baj van a lábaimmal. Nade ; a remény az végig él! Szaasztok.
Még nem tom mi lesz, Anyósom a halasi kórházban,elég gyanús eset, és nem biztos az autó ez miatt. Busszal nem tudok menni,nekem is baj van a lábaimmal. Nade ; a remény az végig él! Szaasztok.
Trento, ez a 8 nap ami hátra van, éppen annyi idõ, ami alatt teljesen megváltozik majd az elõrejelzés
A szegedi metnet-es halászlé fõzõs találkozóra-a tervek szerint-gyülekezõ okt.02-án,szombaton 10 órakor a szegedi met.állomás épülete elõtt : 55-ös/bajai/ út,a reptérrel szemben.
Megközelíthetõ a város felõl : a 3-mas villamossal,annak végállomásától kb.negyed órás séta.
Megközelíthetõ a város felõl : a 3-mas villamossal,annak végállomásától kb.negyed órás séta.
Innivalót is mindenki hozzon magával,ki milyet szeret!
Szeke megpróbál aznapra friss tápai kenyeret beszerezni,én veszek mûanyag tányérokat,poharakat.
Kellene bogrács állvány és tüzifa!
A részvételi szándékot,legkésõbb jövõ csütörtökig/szept.30./ jelezzétek,hogy tudjuk : mibõl,mennyit vegyünk!
A kenyérrel és a mûa.tányérokkal-poharakkal együtt kb. 600 Ft/fõ a beugró.
Szeke megpróbál aznapra friss tápai kenyeret beszerezni,én veszek mûanyag tányérokat,poharakat.
Kellene bogrács állvány és tüzifa!
A részvételi szándékot,legkésõbb jövõ csütörtökig/szept.30./ jelezzétek,hogy tudjuk : mibõl,mennyit vegyünk!
A kenyérrel és a mûa.tányérokkal-poharakkal együtt kb. 600 Ft/fõ a beugró.
Oké! Jõvõ hét csütörtökig lehet jelentkezni - csak hogy tudjuk mibõl mennyit vegyünk.
Ez már hozzám is közelebb van és és is ott lennék, de jövõhét szerdáig biztos igen-t vagy nem-t mondok majd.
Metnetes halászléfõzés jövõ szombaton - október 2-án, a szegedi metállomáson. Ki jön? A hal és a kenyér árát össze kell dobjuk, ami fejenként 5-600 Ft körül jönne ki. Továbbá, ha van valakinek tûzelõfája, szóljon!
Ki jön a szombati túrára?
Nagyon kellemes, száraz idõre van kilátás. Talán az utolsó kellemesen napos, meleg idõ a túrához ebben az évben.
Egy nagyon szép hely az úti cél, Ákos (Rip) ezt ígérte még a Pilisben.
Én hiszek neki.
Nagyon kellemes, száraz idõre van kilátás. Talán az utolsó kellemesen napos, meleg idõ a túrához ebben az évben.
Egy nagyon szép hely az úti cél, Ákos (Rip) ezt ígérte még a Pilisben.
Én hiszek neki.
Petivel 9 körül érünk fel a busszal Dobogókõre, így lesz sok idõnk a nézelõdésre a többiek érkezése elõtt... Számítok némi, talán nem is csekély mennyiségû sekély(talán kicsit vastagabb ködtakaró is lehet) ködre lent a völgyekben. Bízom a leendõ szép látványban
Jó a tendencia! 
GFS most beállt az ECMWF mögé, és majd csak szombat délutántól-estétõl várja a csapadékot!
GFS most beállt az ECMWF mögé, és majd csak szombat délutántól-estétõl várja a csapadékot!
Én is nézegettem ez ügyben a modelleket a mai napon.
Hát....hát.......reméljük a legjobbakat!
Hát....hát.......reméljük a legjobbakat!
Még mindig óriási különbség van a két globál modell között...
GFS már szombat hajnalban nagy esõzést, ECM pedig még szombat délután is csak Dunántúli elszórt zápotokat vár(délelõtt semmi érdemlegeset)...
Jó lenne, ha összejöhetne a túra.
GFS már szombat hajnalban nagy esõzést, ECM pedig még szombat délután is csak Dunántúli elszórt zápotokat vár(délelõtt semmi érdemlegeset)...
Jó lenne, ha összejöhetne a túra.
A "Vadállatok" kezdhetik a Rám-szakad-ékkal a túrát, csak indulásra érjetek fel Dobogókõre
Mi is szeretnénk menni, ami a melótól függ, ami hétvégére letisztul, mint a várható idõjárás
Kedvencem a Prédikálószék és a "Vadállat"-kövek
, ja és a rám-szakad-ék
Kedvencem a Prédikálószék és a "Vadállat"-kövek
Ámen 
Szerintem csötörtökre tisztul a kép. Addig nem érdemes ezen idegelni magunkat. Ha esik, akkor természetesen elmarad. Ha 15-16h-ig kihúzzuk esõ nélkül, akkor érdemes nekivágni.
Szerintem csötörtökre tisztul a kép. Addig nem érdemes ezen idegelni magunkat. Ha esik, akkor természetesen elmarad. Ha 15-16h-ig kihúzzuk esõ nélkül, akkor érdemes nekivágni.
Az ám 
Már csak egy ima kell, hogy GFS pajtást alaposan leckéztesse ECMWF pajtás... Ugyanis utóbbi, csak vasárnapra várja a nagy esõt, míg GFS ...
Már csak egy ima kell, hogy GFS pajtást alaposan leckéztesse ECMWF pajtás... Ugyanis utóbbi, csak vasárnapra várja a nagy esõt, míg GFS ...
Nocsak... úgy néz ki a szombati családi eseményem átkerült vasárnapra 
Így ha nem jön közbe egy ciklon, Peti80-nal mi is ellátogatunk a túrára!
Így ha nem jön közbe egy ciklon, Peti80-nal mi is ellátogatunk a túrára!
Oké!
Sajnos ez a vasárnap nekem nem jó, de egyébként én is vasárnap párti vagyok.
Sajnos ez a vasárnap nekem nem jó, de egyébként én is vasárnap párti vagyok.
Egyedül biztos nem mész, csak én nem leszek ott 
De nem adom fel!
De nem adom fel!