Metnet találkozók
Ez,eddig 10 felnõtt és 2 gyermek/szeke és az én kisfiam/,+2 adag. Jól számolok?
Látod,szeke : csak kell az a 12 literes bogrács...
Látod,szeke : csak kell az a 12 literes bogrács...
Hozhatsz!
Igen, Weathertown is jelezte, hogy talán jön. Nekünk holnapra azért kell a biztos résztvevõk száma, hogy tudjuk, mennyi halat kell venni (trento ugyanis pénteken veszi meg a halat). Bárki jöhet spontán is, csak hallevet nem fog kapni.
Trento, Ferencékre 2 adagot számolj, mert õ úgy nyilatkozott, hogy ha Marcsi nem tud jönni, akkor is kell neki a 2 adag!
Itókát mindenki magának intézzen - olyat és annyit, amilyet és amennyit szeret.
Kaszabubu, te?
Igen, Weathertown is jelezte, hogy talán jön. Nekünk holnapra azért kell a biztos résztvevõk száma, hogy tudjuk, mennyi halat kell venni (trento ugyanis pénteken veszi meg a halat). Bárki jöhet spontán is, csak hallevet nem fog kapni.
Trento, Ferencékre 2 adagot számolj, mert õ úgy nyilatkozott, hogy ha Marcsi nem tud jönni, akkor is kell neki a 2 adag!
Itókát mindenki magának intézzen - olyat és annyit, amilyet és amennyit szeret.
Kaszabubu, te?
Weathertown is lehet, hogy el tud jönni, õ nagyon bizonytalan sajnos, majd biztos fog szólni neked.
Más: csípõs (erõs) pirospaprikát tudok vinni egy keveset. Vigyek?
Más: csípõs (erõs) pirospaprikát tudok vinni egy keveset. Vigyek?
Levcsenko, ne haragudj, hogy kifelejtettelek!
Igen, Trento jól mondja!
Ferenc párja is lehet, hogy jön, csak most beteg szegény.
Szal eddig a biztos résztvevõk:
Aszi
Csontak + párja
Ferenc
Levcsenko
szeke
Trento és családja
Pópity Zsolti is lehet, hogy jön.
Jelentkezési határidõ - már ami a halászlé adagot illeti - HOLNAP!!!
Igen, Trento jól mondja!
Ferenc párja is lehet, hogy jön, csak most beteg szegény.
Szal eddig a biztos résztvevõk:
Aszi
Csontak + párja
Ferenc
Levcsenko
szeke
Trento és családja
Pópity Zsolti is lehet, hogy jön.
Jelentkezési határidõ - már ami a halászlé adagot illeti - HOLNAP!!!
10 óra körülre érjetek ki a met.állomáshoz.
Aki késne,keresse a füst jeleket!
Aki késne,keresse a füst jeleket!
Ha megengeded,én válaszolok szeke helyett : csak innivalót hozzatok magatokkal, a beugró 550 Ft/fõ. A halat és az alaplevet+a tüzelõt és bográcsot én intézem,a kenyeret szeke,a pirospaprikát kaszabubu vagy szeke. Tányérok és bogrács állvány van a met.állomáson.
Gbond nem tud jönni? Örülnék ha jönne õ is! Jelentkezz, írj. Alakul szépen a csapat!
Laci!
Akkor mit kell vigyünk? És hányra menjünk? És mennyibe kóstál a dolog?
Akkor mit kell vigyünk? És hányra menjünk? És mennyibe kóstál a dolog?
Szevasz!
azért engem is számolj oda, el ne felejts!
további szép estét
üdvözlettel
azért engem is számolj oda, el ne felejts!
további szép estét
üdvözlettel
Sziasztok,
Én sajnos nem birok menni, mivel szólták, hogy verseny lesz.
Jó szórakozást és finom halászlevet kívánok. 
Tomka
Én sajnos nem birok menni, mivel szólták, hogy verseny lesz.
Tomka
Figyelem, aki szombaton jön halászlevet enni a szegedi állomásra, az jelezze a szándékát, mert annyi halat veszünk!
Eddig aki jelezte:
Ferenc
Aszi
Trento és családja
szeke + kisfia
Eddig aki jelezte:
Ferenc
Aszi
Trento és családja
szeke + kisfia
Tündérszikla-Normafa-János-hegy-Nagy-Hárshegy-Kis-Hárshegy
Menü:
Rétes
Lángos
Forró tea
Menü:
Rétes
Lángos
Forró tea
Igen, kínomban... de most az albiban nagyon rossz megint... 
Na köszi, hogy eltûrtetek!
Na köszi, hogy eltûrtetek!
Nincs miért megbocsi!
Peti, gondoltunk rád sokat !
Nagyon jó volt a túra és úgy érzem nem lesz már izomlázam se
Jövõ hetire már rajtam kívül még két fõ jelentkezett
Gyertek döntsünk rekordot.
Peti, gondoltunk rád sokat !
Nagyon jó volt a túra és úgy érzem nem lesz már izomlázam se
Jövõ hetire már rajtam kívül még két fõ jelentkezett
Gyertek döntsünk rekordot.
Semmi gond, a végére egész nevetõs kedved lett
Mi azért jól el voltunk
Peti te jó gyerek vagy
Mi azért jól el voltunk
Peti te jó gyerek vagy
Bocsi mindenkitõl, hogy lefelé húztam a hangulatot. Ha hamarabb kapom azt a hírt, el sem megyek. Sorry mégegyszer.
Lélekben én is ott voltam.
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!
A legszebb hely a környéken, jó társaság, jó volt, köszi mindenkinek!
Szép nap volt és esõ nélkül megúsztuk!
Szép nap volt és esõ nélkül megúsztuk!
Természetesen, gombák tekintetében feltétlenül, meg minden egyéb tekintetében is.
Áhá, tehát csapat kell. Nos, Palui le is írta, mit válaszoltam volna erre.
Ha a társaság a lényeg, az jó, ha kialakult csapattal mentek, mint írod, ez esetben el lehet kezdeni közelebbre csábítani õket.
Elõbb-utóbb úgyis ráunnak a fõváros-környéki hegységekre.
Pedig tegnap igen erõteljesen megfordult a fejemben, s ha nem lettem volna eredetileg megfázva, bizony a 17 fokos vízben kötök ki...
sziasztok! Dömösön vagyunk Esztigomba megyünk enni, jó volt a prédikáló és a vadálló is, csomó kép van!
Ígérem, hogy nem fogom hanyagolni.
A "Pilis élmény" egy lavinát indított el.
----------------------------------------------------------------------
Siófokon?
Nincs olyan jó idõ a strandoláshoz!
A "Pilis élmény" egy lavinát indított el.
----------------------------------------------------------------------
Siófokon?
Nincs olyan jó idõ a strandoláshoz!
De azért a Bp. környéki túrákat se hanyagoljátok, mert nagyon szép helyek vannak arrafelé - mint láthattad
Nem is ment el a kedvem a túráktól, tehát nem kell, hogy megjöjjön.
Ha összejönne egy csapat, én természetesen benne vagyok.
Ha összejönne egy csapat, én természetesen benne vagyok.
Na számoljunk csak, ....
Állandó fórumhasználók csak Gyõrbõl, Peti80, Flurries, sokszámos Deza, Kertész (bár õ most leköltözött a térképrõl), én... ez máris 5 fõs metnetes csapat, és akkor még a környékrõl is vannak páran. Itt a sokoró, elérhetõ közelségben az Észak-Bakony.
Megjött a kedved? Még õsszel megszervezhetnénk az elsõ, északdunántúli metnetes túrát!
Állandó fórumhasználók csak Gyõrbõl, Peti80, Flurries, sokszámos Deza, Kertész (bár õ most leköltözött a térképrõl), én... ez máris 5 fõs metnetes csapat, és akkor még a környékrõl is vannak páran. Itt a sokoró, elérhetõ közelségben az Észak-Bakony.
Sanyi jól mondja, ne vedd magadra! Oké?
------------------------------------------------------------------------
Jaurinum!
A környékünk is kiváló túrázás céljából, de azt vallom, hogy kell egy jó csapat (pl. Rip-féle metnetes csapat), aki hajlandó ilyen túrákon részt venni és akkor a többi már alakul.
------------------------------------------------------------------------
Jaurinum!
A környékünk is kiváló túrázás céljából, de azt vallom, hogy kell egy jó csapat (pl. Rip-féle metnetes csapat), aki hajlandó ilyen túrákon részt venni és akkor a többi már alakul.
Persze, megvan a Cartographia-sorozat Sokoró térképe, 2 példányban is (egyik salátább, mint a másik..
). Az viszont tény, hogy ez elég bajosan használható, a rajta lévõ és a terepen ténylegesen megtalálható turistajelzések köszönõ viszonyban sincsenek egymással, sajnos. Ettõl függetlenül, szívesen kifotózok belõle részleteket és elküldöm (legkorábban kedden tudom). A Lilahegyre nem nehéz eltalálni, de a Peti utcája végébõl induló Bartusvölgy is klassz, elvezet egész Tényõre (ahol lehet kajálni, majd buszra is lehet szállni hazáig.)
100%-ig igazad van, tegnap említettem is Petinek. Van esetleg a környékrõl túristatérképed (pl. egy fotó erejéig)?
A "köpésnyire" lévõ Sokorói dombokra nem jártok kirándulni? Vagy már "a könyökötökön jön ki"? Ha Gyõrben laknék még, biztosan lett volna már egy ilyen közös MetNetes túra. Lilahegyi kilátó, Bartus-völgy, Franciakõ, Nyúli-Écsi löszhorgok, pincesorok, Tényõ, Illaki-erdõ az apátsági kilátóval, stb stb. - sok a klassz úticél.
Ne sóhajtozz itt... van anélkül is elég nagy lelkiismeret furdalásom... (sóhaj) pedig az idõ is tökéletes.
Remélem lesz még ilyen jó, túrázóidõ idén. Elõtte kiveszek pár nap szabit, nehogy történjen a túráig valami
Remélem lesz még ilyen jó, túrázóidõ idén. Elõtte kiveszek pár nap szabit, nehogy történjen a túráig valami
Jó idejük van hozzá a szelet leszámítva. (sóhaj)
Palui: ne vedd magadra, nem miattad sóhajtozik.
Te csak a gyógyulásra koncentrálj!
Palui: ne vedd magadra, nem miattad sóhajtozik.
Érdekes. A Nejemnek pont ma van, 195..Szept.24.-ke.
Köszönjük!
Köszönjük!
A halászlé is a kedvenced, akkor egy félreesõ hétvégén próbáld ki, - vagy fõzd meg a Családnak. A lényege elõtte kell összefõzni az alkotókat, a vázat-levet, a lényeg a törött-darált paprika, amit nem hevítünk 70 fok fölé, kb.15 percig abáljuk a hagyma,- és vagy más alappal. Majd utána lassú felhevítéssel a halhúst hozzá. Utóbbinál nem kellene kavargatni a dolgot, mert széteshet a halhús.Csak szép lassan tüzelni alatta, addig míg a kóstolókanál megmondja; kész van!
Na szép hétvégét, és szép gasztro-képeket, ízletes étkeket!
Na szép hétvégét, és szép gasztro-képeket, ízletes étkeket!
Milyen családias? Gyereket is hozol?
Ne prédikálj
ó szék
Te vadállat kõ
vek
Pedig már kezdtem örülni, hogy családias túra lesz
Én majd a szokásos helyen szállok fel a buszra. Egyszerûbb így, plusz lesz egy 50 perces bemelegítõ sétám Pilisszántó, és Pilisszentkereszt között
Én majd a szokásos helyen szállok fel a buszra. Egyszerûbb így, plusz lesz egy 50 perces bemelegítõ sétám Pilisszántó, és Pilisszentkereszt között