Metnet találkozók
Köszi Laci!
Láttam a felhívást, de én most csak tartalékként jelentkezek, nem szeretném elvenni a helyet a biztos résztvevõk elõl. A helyszín gyönyörû, a még hezitálóknak további kedvcsinálónak itt egy képes túralírás, 2004-ben nyáron jártam a Nagy-Mánán, talán a Csovinál is vadregényesebb az onnan nyíló völgypanoráma: Link
Szintén zenész,hárman már biztos leszünk és ahogy eddig is,biztos most is nagyon jó lesz a hangulat.
A péntek este meg maga a csoda Karcsi bácsival,gyerek korunk nagy kedvence !
A péntek este meg maga a csoda Karcsi bácsival,gyerek korunk nagy kedvence !
Ezúton szeretnék jelentkezni a börzsönyi nyílt napra, ha van még üres hely, és nem foglalták le hirtelen rohammal mindet.
Nem eshet rosszul,mert már fenn vagy a Nagy Csapatban.
...üdv a fedélzeten!
Még négy fix helyünk van..hol vannak az oszlopos törzsgárdisták?: Leifur,Mici,Vatter a teljesség igénye nélkül...így el se indulunk....
...
Taki:nem véletlen a fogalmazás
...az a mondat végén, jól látom, egy idegen szó lenne?
Még négy fix helyünk van..hol vannak az oszlopos törzsgárdisták?: Leifur,Mici,Vatter a teljesség igénye nélkül...így el se indulunk....
Taki:nem véletlen a fogalmazás
szervusztok!
engem is írjatok fel a listára. ki nem hagyhatom a Börzsöny szépségét. remélem, még beleférek a keretbe. rosszul esne, ha nem.
újra együtt lesz a nagy csapat. júhéjjjjjjj
engem is írjatok fel a listára. ki nem hagyhatom a Börzsöny szépségét. remélem, még beleférek a keretbe. rosszul esne, ha nem.
újra együtt lesz a nagy csapat. júhéjjjjjjj
Ez jó kérdés, mert szerintem kutyaszállás nincs
Mondjuk egy belsõ udvara van, majd megkérdezem az a biztos
Üdv! Hogy állnának a fogadósok ahhoz, ha kutyát is vinnék? Gondolom hiú ábránd, de hátha lehetne!
Köszi a reklámot, ha jönnek újjak remélem õk is így meglesznek elégedve
Jó lenne ha idén megdölne a 10+ fõ
Én ettõl függetlenül is megyek. Ha lesz egy jó kis társaság. Kis falu jól eldugva a Bükkben. Szép a táj hangulatos a szállás, jó a kaja és ezek mellett 20m-re van egy kisebb kocsma.
Nagyon jó a feelingje. Élveztem a tavalyi talit nagyon.
Már írni akartam neki, hogy az utolsó mondata egy mission impossible lesz.
Peti!Remek.Vettem az adást.Fent is vagy a névsorban.
Peti80, ha küld privit, õt is felírom.
Gyûljünk, csak gyûljünk...
Rip:..hepaj ugyan nem lesz..de jegyeztelek..a névsorba csak akkor kerülsz fel, ha majd 100-as leszel
...
Peti80, ha küld privit, õt is felírom.
Gyûljünk, csak gyûljünk...
Rip:..hepaj ugyan nem lesz..de jegyeztelek..a névsorba csak akkor kerülsz fel, ha majd 100-as leszel
Most reggel értem haza Németországból, de remélem még nem késõn.
Laci!
Szeretnék jelentkezni én is a túrára! Peti80-nal együtt!
Laci!
Szeretnék jelentkezni én is a túrára! Peti80-nal együtt!
Remélhetõleg én is megyek a Börzsönyi hepajra, amit a munka akadályozhat csak meg, de ha van még hely, jelentkeznék egy kérdõjellel.
Tegnapi táj gyönyörû volt:
Tegnapi táj gyönyörû volt:

Mi is egyben haza értünk, de este már nem volt lelki erõm írni...
Gyögyörû túra volt, és nagyon jól éreztük magunkat! Köszönjük!
Gyögyörû túra volt, és nagyon jól éreztük magunkat! Köszönjük!
Helyes!A bográcshoz ott a kampó!
Régi õstagokat és természetesen új résztvevõket is szeretettel várunk.
A létszámkorlát inkább a hely fokozott védettségnek szól, maximálisan 20 fõnél többet nem vinnék be az erdõrezervátumba.Ha lesz a 12 felett jelentkezõ és van szabad autó is, akkor még 4-5 fõnyi telekocsit - autókapacitásunk is véges - bátran lehet szervezni még.Az még belefér.Királyháza erdészeti mûúton, tehát aszfalton megközelíthetõ, de csak az Ipolyos konvojban, mert elvileg engedélyköteles út.Onnan már zu fuss!
..
Csak bátran a privikkel,hogy idén se maradjunk el a szokásos jó kis létszámtól.
..
Régi õstagokat és természetesen új résztvevõket is szeretettel várunk.
A létszámkorlát inkább a hely fokozott védettségnek szól, maximálisan 20 fõnél többet nem vinnék be az erdõrezervátumba.Ha lesz a 12 felett jelentkezõ és van szabad autó is, akkor még 4-5 fõnyi telekocsit - autókapacitásunk is véges - bátran lehet szervezni még.Az még belefér.Királyháza erdészeti mûúton, tehát aszfalton megközelíthetõ, de csak az Ipolyos konvojban, mert elvileg engedélyköteles út.Onnan már zu fuss!
Csak bátran a privikkel,hogy idén se maradjunk el a szokásos jó kis létszámtól.
Én is hazaértem, köszi, hogy mentünk!
Gyönyörû volt az erdõ, igazi õszi minden !
Õszi pompa volt ma!
Gyönyörû volt az erdõ, igazi õszi minden !
Õszi pompa volt ma!
Túlvagyok az idei legkeményebb túrámon.
Dömös - Vadálló - Prédikáló - Királykút - Dobogókõ(sípáyán felfele) - Pilisszentkereszt(busszal) - Pilisszántó(sötétben)
Az idõ teljesen jó volt, az erdõ gyönyörû színes. Nagy a kontraszt szeptember 25-höz képest.
Képek hamarosan.
Dömös - Vadálló - Prédikáló - Királykút - Dobogókõ(sípáyán felfele) - Pilisszentkereszt(busszal) - Pilisszántó(sötétben)
Az idõ teljesen jó volt, az erdõ gyönyörû színes. Nagy a kontraszt szeptember 25-höz képest.
Képek hamarosan.
Mindkét találkozó igen csábító, még sok mindentõl függ, de legalább az egyikre szeretnék eljutni
Na én is elkészültem a találkozó programjával. Remélem nem baj, ha egyszerre van meghírdetve, de az enyém úgyis késõbb lesz, és nem szeretnék problémát ebbõl
Link
Link
El ne felejts jelentkezni, mert lemaradsz!
Bográcsot hozzatok magatokkal, a torony tetején megejtünk egy blizzard bogrács partit!
Bográcsot hozzatok magatokkal, a torony tetején megejtünk egy blizzard bogrács partit!
Jujujjj, tényleg kihagyhatatlan, még jó, hogy voltak hamarabbi sejtéseim a dátumról
Ott leszek, (kivéve, ha esetleg valaki a létszámtúltengés miatt maradna le róla, mert annyira szeretne jönni és még sosem járt a Börzsönyben
Ott leszek, (kivéve, ha esetleg valaki a létszámtúltengés miatt maradna le róla, mert annyira szeretne jönni és még sosem járt a Börzsönyben
Ez megint csak egy kihagyhatatlan ajánlat, hogy a korábbi években is.
A havat már megrendeltem.
A havat már megrendeltem.
Ehhh!
Azon a hétvégén már eddig is két számomra fontos esemény van egyszerre, melyekbõl az egyikrõl le kell mondanom. ...
Azon a hétvégén már eddig is két számomra fontos esemény van egyszerre, melyekbõl az egyikrõl le kell mondanom. ...
Kedves Metnetesek!
Ahogy elõzetesen beharangoztuk idén se marad el az Ipoly Erdõ-Metnet Nyílt Nap, immár ötödik alkalommal.
Idõpont:2010.november 6. szombat
Helyszín:Börzsöny-hegység,Királyháza
Találkozó:Vác,vasútállomás 9.35.
Budapest Nyugatiból a vonat 9.07-kor indul, 9.32-re érkezik Vácra.Autóval érkezõk szintén a vasútállomásra jöjjenek.
Program:Királyházára utazás gépkocsikkal.Pogány-Rózsás erdõrezervátumon át a Rózsa-völgyben fel a Csóványosra.Majd vissza a Nagy-Mána bércen át.Az erdõrezervátum fokozottan védett terület,csak engedéllyel látogatható.A Börzsöny szívében egyedi élmény lesz, ahogy a levezetõ gerinctúra hazánk egyik legszebb és leginkább vadregényesebb gerincén halad majd.Bakancs, trekk cipõ elengedhetetlen, kamásli igen hasznos.Fejlámpa,kézi lámpa se maradjon otthon.A völgy nem könnyû útvonal,jó kis kaptatást jelent.A végén már az út is megszûnik.A gerinc lefele is fárasztó,de meseszép.A táv kb. 13-14 km.A várható szint jó 600-650 m körüli.A jelentkezésnél ezt kalkuláljátok be.Kb. a múltkori NHH-ról induló Darányi Lacis hiúzos menetre számítsatok.De ez még érintetlenségében azt is felül írja majd.
Jelentkezési létszám korlát:12 fõ!!
Jelentkezés nálam privát üzenetben, érkezési sorrendben.Visszaigazolást mindenki kap.Arra kérünk most is mindenkit, hogy ha jelentkezik feltétlen jöjjön el, mert a szûk létszámkorlát miatt mások elõl foglalja a részvételi helyet.Lemondást nekem kell küldeni, idõben, hogy minél hamarabb feltölthessük a felszabaduló helyet.
Reméljük a program végére egy kis szabad tûz mellett elfogyasztott meleg ételt is tudunk szervezni királyházi vadászházunknál.
Jó idõrõl a részt venni akaró profi meteorológusoknak kell gondoskodni, ahogy Pitomka intézte tavaly az inverziót!
Havazás jöhet!
Gyertek, remek barangolásnak ígérkezik, ha az idõ is úgy akarja majd.A Börzsönyön és rajtunk nem fog múlni.
Várjuk a jelentkezéseket a privátomon!
(Arra kérjük a Rip által szervezett heti mendegélések résztvevõit, hogy a szervezés miatt a fórumot a chat-jellegû társalgással most ne terheljék!Az ilyen kommentek áthelyezésre kerülnek a sima Társalgóba!Köszönjük!)
Ahogy elõzetesen beharangoztuk idén se marad el az Ipoly Erdõ-Metnet Nyílt Nap, immár ötödik alkalommal.
Idõpont:2010.november 6. szombat
Helyszín:Börzsöny-hegység,Királyháza
Találkozó:Vác,vasútállomás 9.35.
Budapest Nyugatiból a vonat 9.07-kor indul, 9.32-re érkezik Vácra.Autóval érkezõk szintén a vasútállomásra jöjjenek.
Program:Királyházára utazás gépkocsikkal.Pogány-Rózsás erdõrezervátumon át a Rózsa-völgyben fel a Csóványosra.Majd vissza a Nagy-Mána bércen át.Az erdõrezervátum fokozottan védett terület,csak engedéllyel látogatható.A Börzsöny szívében egyedi élmény lesz, ahogy a levezetõ gerinctúra hazánk egyik legszebb és leginkább vadregényesebb gerincén halad majd.Bakancs, trekk cipõ elengedhetetlen, kamásli igen hasznos.Fejlámpa,kézi lámpa se maradjon otthon.A völgy nem könnyû útvonal,jó kis kaptatást jelent.A végén már az út is megszûnik.A gerinc lefele is fárasztó,de meseszép.A táv kb. 13-14 km.A várható szint jó 600-650 m körüli.A jelentkezésnél ezt kalkuláljátok be.Kb. a múltkori NHH-ról induló Darányi Lacis hiúzos menetre számítsatok.De ez még érintetlenségében azt is felül írja majd.
Jelentkezési létszám korlát:12 fõ!!
Jelentkezés nálam privát üzenetben, érkezési sorrendben.Visszaigazolást mindenki kap.Arra kérünk most is mindenkit, hogy ha jelentkezik feltétlen jöjjön el, mert a szûk létszámkorlát miatt mások elõl foglalja a részvételi helyet.Lemondást nekem kell küldeni, idõben, hogy minél hamarabb feltölthessük a felszabaduló helyet.
Reméljük a program végére egy kis szabad tûz mellett elfogyasztott meleg ételt is tudunk szervezni királyházi vadászházunknál.
Jó idõrõl a részt venni akaró profi meteorológusoknak kell gondoskodni, ahogy Pitomka intézte tavaly az inverziót!
Havazás jöhet!
Gyertek, remek barangolásnak ígérkezik, ha az idõ is úgy akarja majd.A Börzsönyön és rajtunk nem fog múlni.
Várjuk a jelentkezéseket a privátomon!
(Arra kérjük a Rip által szervezett heti mendegélések résztvevõit, hogy a szervezés miatt a fórumot a chat-jellegû társalgással most ne terheljék!Az ilyen kommentek áthelyezésre kerülnek a sima Társalgóba!Köszönjük!)
Elõzõ hozzászólásom tárgytalan, azóta megbeszéltük.
Nem megyünk hamarabb.
Találkozó 9:15-kor.
Indulás a 9:35-össel.
Stafétabot vissza adva.
Nem megyünk hamarabb.
Találkozó 9:15-kor.
Indulás a 9:35-össel.
Stafétabot vissza adva.
8:15-kor ?
És a 8:35-össel mennénk (ha van akkor busz).
És a 8:35-össel mennénk (ha van akkor busz).
Vasárnap kikerül a 3. Bükkszentkereszt találkozó programja, a meglepetéssel együtt
Remélem minél több jelentkezõ lesz
Ezt azért írtam, hát ha valakinek szintén más elképzelése van róla elsõ blikkre.
Bár Te ezt nálam is jobban tudod, h milyen.
Gyere túrázni,aztán megnézem vannak-e leépítésre váró félelmeid
Bár Te ezt nálam is jobban tudod, h milyen.
Gyere túrázni,aztán megnézem vannak-e leépítésre váró félelmeid
Akkor most tuti, hogy csak ez a "kis édi dinkaság" játszik be Ripnél?
Mert akkor leépítem én is rapid módon a félelmeimet. :]
Mert akkor leépítem én is rapid módon a félelmeimet. :]
Erre lenne több tippem is !
Rip elõtt le a kalappal, kellemesen csalódtam benne. Az a "kis" dinkaság, ha nem lenne már hiányozna is belõle ! Nagyon jó helyekre szervez túrákat és nagyon figyelmes is ! Ha valaki esetleg félne tõle, ahogy fogalmaztál, na azt nem kell
Néha kicsit hamarabb elindul a megbeszélttõl,de nem lehet minden tökéletes
Jó munkát Neked hétvégére ! Pitomnak is !
Rip: akkkkor jó.
Rip elõtt le a kalappal, kellemesen csalódtam benne. Az a "kis" dinkaság, ha nem lenne már hiányozna is belõle ! Nagyon jó helyekre szervez túrákat és nagyon figyelmes is ! Ha valaki esetleg félne tõle, ahogy fogalmaztál, na azt nem kell
Néha kicsit hamarabb elindul a megbeszélttõl,de nem lehet minden tökéletes
Jó munkát Neked hétvégére ! Pitomnak is !
Rip: akkkkor jó.
Hát ez van, ha el kell hagyni a szobát a ropit, meg a chipset
...a tv-t és a compjútert kihagytam
...a tv-t és a compjútert kihagytam
Sajnos én is... Valahogy senki nem harap rá a munkára, cserére, pedig még lehet, hogy jobban is járna
(idõközben pedig mindjárt akkorát szívok a balatoni viharjelzéssel, hogy öröm lesz nézni...
[esõ]
(idõközben pedig mindjárt akkorát szívok a balatoni viharjelzéssel, hogy öröm lesz nézni...
Nem igazán értem, hogy miért nem vesznek részt ezeken a túrákon a többi budapesti illetve környékbeli metnetes.
Ennyire lusták, vagy csak félnek, hogy megszûnik az inkognitójuk.
...vagy féltek Ripleytõl?????????
Nem harap a bácsi!
Én sajnos dolgozom a hétvégén.
Ennyire lusták, vagy csak félnek, hogy megszûnik az inkognitójuk.
...vagy féltek Ripleytõl?????????
Nem harap a bácsi!
Én sajnos dolgozom a hétvégén.
Akkor és csak akkor és légyszí is csak akkor
...és várjuk a jelentkezõket továbbra is!
...és várjuk a jelentkezõket továbbra is!