2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#158417
Azért egy kicsit aggódok a T2m miatt, egyelõre nem akar csökkenni, 3,8 fok van már órák óta... Ráadásul a csapadék zöme a déli, kora délutáni órákban lenne, mikor a legnagyobb a besugárzás zavarban
#158416
Akkor tehát mégis feljebb csúszik a ciklon a vártnál?
#158415
Nagyon jó beszámolód lett. Köszi. nevet
#158414
HaliHÓ!

Persze a havunk túrót sem ér fel a tiétekkel, én azért igyekeztem szép havas látványt varázsolni a képekbe. Remélem nem lesz gond a mobilneteseknek. Metnetrõl van beszúrva mindhárom. 16 cömö hó van, de nem is az a lényeg, hanem ez a hihetetlenszép lerakódás a fákon. Na nekem ez a kedvencem. Hullhat fél méter porhó, de az sem ér fel ezzel a látvánnyal.
nevet

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép


#158413
+ a keleti,dk-i határszélre csúnyán behozta a pozitív T850-et holnap délre.
#158412
Holnapra Veszprém megye is megkapta a citromot havazásra: Link
#158411
Nagyon jó az Aladin is.Jó 20 cm-ad felénk is.
#158410
Ennek éghajlati magyarázatai vannak, a ritka kivételek ritka kivételek.
#158409
Pörgesd végig (hõmérsékletet is!), és nyugodj meg nevet
Link
No pánik. Sima liba, kapsz egy 10-15 centit megint alsó hangon.
Megkaptátok a narancsot is: Link
#158408
Majd hajnalban indul meg a gyors hidegadvekció, nem kell károgni...
#158407
Húú, tényleg az eddigiekhez képest többszörösére növelte szinte mindenhol, eddig szinte nagy területen 1-5 cm nézett ki. Még szombat délelõtt is újabb visszakanyarodó tömbbel számol.


Donnieotthon: Jó hely a Tolna hidd el. kacsint
#158406
Órák óta +1,9 fokot mutat a hõmérõ, egy tizedet sem csökken, pont ugyan az játszódik le mint tegnap. Ha így marad megmaradó hó nem lesz, csak locs-pocs. Még a harmatpont is vastagon pozitív, teljesen esélytelen bármi is, az esõn kívül persze. nevet
#158405
Minket még elkerül, de hát a reményhal, ugye.
Kb. csak Borsod megye maradna ki a komolyabb csapadékból, ahogy most kinéz.
Mintha a végén egy kis visszatekeredési esély lenne.

Ami jó, hogy most a megmaradás szinte sehol nem lesz kérdéses! Végre!

Szibéria: el akarsz kergetni, vagy mi? nevet
#158404
pillanatnyi hóvastagság 25cm havazas
az elmúlt pár nap képekben:
Link
Link
Link
Link
Link
#158403
Ezek szerint akkor még akár mi is kaphatunk megnéztem ez már tényleg csak a csúcsok csúcsa lenne. nevet havazas
#158402
Átmeneti ónos szitálás után újra havazni kezdett. laza

(a Közép-Dunántúlon megint megnyíltak az égi csatornák)
#158401
A friss ECM jelentõs mértékben növelte a csapadékot!
#158400
Én meg a 10+ -ot ide a délebbire. : D
#158399
Nálunk nagyon nagy hófúvás kezdõdött a megyében. 18:30-kor már több út járhatatlan, sok az elakadt jármû és kéri a katasztrófavédelem hogy ne induljon útnak senki hólánc nélkül! Én 17h-kor a 86-os számú fõúton közlekedtem de már akkor is több helyen egy nyomon volt járható ill. jégpályákká váltak egyes szélnek kitett szakaszok..
Link
#158398
Azért valahol vicces, hogy mi itt egy 8 centit csodának és rekordnak értékelnénk, miközben az ország 3/4-ét betemeti a hó...
#158397
Illetve,utóbbi 2 megyében éjfélig még nem hull annyi hó,mint Bács-Kiskunban . Össz mennyiségben viszont szombat reggelre hasonló várható .
#158396
Azt a péntek-szombati hó és a vasárnapi kisugárzás együttesen alapjában fogja befolyásolni, modellfutásoktól függetlenül. nevet
#158395
Nagyon helyes, mert itt a Bács-Kiskunban a délebbi részeken bizony 15-20 cm fölötti mennyiség is lehullhat. Az élénkülõ, erõsödõ ÉK-i szél miatt pedig hófúvások is lehetnek majd. Egyelõre várom a 10 cm-t ide az északabbi részre. havazas
#158394
OMSZ is így számol, Bács-Kiskun meg is kapta a narancs figyelmeztetést. nevet Valószínûleg Csongrád és Békés is megkapta volna, csak ott gondok lesznek a T-vel, és a halmazállapottal.
#158393
Az UKMO-n szinte semmilyen változást nem látok az elõzõ futásához képest. Ez is tõlünk D/DK-re számolja a ciklon kp.-t , Dél-Dunántúlra ill.a Dél-Alföldre kiadós havazást mutat. Pesten is jók lehettek min. 6-7 cm hóra.
#158392
Link
Szerintem ehhez nem kell 10 óra vidám
#158391
Ez igen Bali, respect! Köszi. Felejthetetlen nap volt az tuti.
#158390
Szerintem az a Mecsek fõn hatása, több modell is mutatja
#158389
Na, Nyuli is mikor lép le... Link

Snowhunter: én a javítás/rontás alatt most a vasárnapi ciklon vs. ÉK-i lábashideg csatára gondoltam, amibõl szép helyzet is lehetne/lehetett volna, ha erõsebb a keleti hidegadvekció. A 06z-n már nem is mentünk volna át pozitívba talajon talán. Most ez a 12z sokkal enyhébb lett sajnos.
A holnapi/szombati 5-6 centi hó már elég esélyes nevet
#158388
Gyanítom röviden így hívjátok a Mecseket. laza
#158387
Csak neked, a rövidtávúból: Link nevet
#158386
Link Mintha csak Péccsel kib..ásból lenne ott az az orr hány [esõ] (a zöld, gyk. laza )
Ha bejön, megint reggelig nézegethetjük a havasesõt 1-2 fokban, mint tegnap.
Link GFS szerint csak éjfélig szopóág.
#158385
GEM nagyon ütõs lett holnapra, szintén országos havazással számol. A felkanyarodást is nagyon közelre hozta, csakúgy mint az UKMO! havazas
#158384
Legalább te értesz, piros pont! laza
Érdemes elovasni mindig az utolsó betûig, amit írok és értelmezni. Aki ezt nem teszi és után megpróbál kioktatni, az a minimum, hogy kap egy ici-pici bagatelizálást. Ez bõven belefér... nyelvnyujtas
#158383
OMSZ,UM=szóra sem érdemesek
meteoros=megtalálta a bölcsek kövét
Felesleges tovább ragzani, érti õ is, csak most játszik egy kicsit.
Majd holnap térjetek rá vissza.
#158382
Mintha emelt volna kicsit ide hozzám:Link
#158381
Én mondtamvidám A mai is feljebb végezte, fõleg, hogy még CSeheknél is ontotta a havat, pedig 1,5 napja még ide ragasztották be a modellek. Van egy 100km-es változás a 2 nappal ezelõttihez képest. a BEszámoló meg jó lett! Kár h nem volt norm fényképezõ náladnevet
#158380
Néhány kép a teljesség igénye nélkül: Link Link Link Link Link Link Link Link Link Link
Ilyen nagy hó nem mostanában volt nálunk.
nevet nevet
#158379
Úgy tûnik, hogy feljebb jön, mint azt az elõzõ napokban várni lehetett. Bár, hogy titeket is elér-e, az jó kérdés. Itt a friss fáklya alapján már esélyes lehet az 5 cm is, bár a szél szanaszét fújja majd. Link
A képekhez gratulálok! nevet
#158378
Jó este...
658 komment reggel óta... csak nem havazott? nevet
Ide a GFS 3 javuló futás után egyet rontott, viszont a 25-ei újabb havazás megint érdekes lehet.
Na, egyelõre a holnapi hó érjen fel idáig!
#158377
HA nem szeretitek a vegyest, igyatok inkább szilvát! nevet

Szerintem itt a dombon rövid ideig vegyes lesz, aztán vált hóba éjfél után már tiszta hó lesz. A városban erõsen kérdéses, de hajnalban már ott is váltani fog mindenképpen.
#158376
A fõfutásnál csak több lehet..vagyis lesz. vidám
#158375
Úgy látom nem várat magára sokat a következõ felvonás. A délnyugati határszélen már hull a pelyhes. nevet

Bali!Dél-Burgenland-ra és Stájerország DK-i részére erõs havazást várnak holnapra a "szomszédok"?
#158374
Csodás képek... Picit irigykedem, de azért örülök, hogy arra legalább jutott a jóból! nevet
#158372
Ez jobban fest azért: Link (Bp)
#158371
Köszönjük szépen a részletes beszámolót, bámulatos képek, nem is olyan rossz minõségûek! Ezt egy életre megjegyeztétek. Egyébként azt a hónyelvet az utolsó elõtti képen, le is harapnám, ha ott lennék! laza
#158370
Drukkolunk,hogy újabb havazás legyen nálad ! Szerintem gyenge havazás,pár cm friss hó eshet még Sopronban.
#158369
Nem! Esõvel fog kezdeni és az is lesz végig. nevet
Hol írtam ezt? Nem értelek most...

Azt én is sajnálnám, ha Sopronban nem esne holnap hó. laza Példátlan engedetlenség lenne ez, és teljesen igazságtalan. Semmitérõ fikuci 42 cm és nem akar holnap felérni a ciklon odáig. Rohadékság... vidám
#158368
Ez most mi?? : Morgen, Freitag
In Ober- und Niederösterreich, in Wien, im Burgenland und in der Steiermark sowie in Unterkärnten schneit es zeitweise - meist relativ unergiebig, also höchstens ein paar Zentimeter. Im Südosten ist durch ein vorbeistreifendes Tief aber auch stärkerer Schneefall möglich, zum Beispiel im Südburgenland oder in der südöstlichen Steiermark

mégis feljön ide is?

Utolsó észlelés

2026-06-26 15:04:19

Tahitótfalu - Tótfalu

36.3 °C

31502

RH: 29 | P: 1018.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.