Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Igazi tél van megint, fehér a táj, 2cm a hó, viszonylag kemény fagy volt reggel, pedig még éjfélkor is olvadt. A Börzsönyben még a mókusokat is látni innen, olyan tiszta a levegõ, a hegyeket, meg a fölötte vonuló gomolyfelhõket rózsaszínre festette a felkelõ Nap. Szóval szép volt
.
Az ELTE-s WRF 96 órás verziója 22-ére és 23-ára is igen komoly csapadékmennyiségekkel számol a mi környékünkön (Nógrád-Pest-KE megyékre biztosan, máshol annyira nem néztem, de gondolom nem lesz vége a csapadéknak a megyehatárnál). A két nap alatt egyes helyeken 15-25mm is leeshet. Mindez persze hóban. A hõmérsékleteket tekintve még a tegnap reggeli futás 22-ére már igen erõs melegedéssel számolt, az alsó 1,5-2km-es réteg már 22-én délután pozitív lett volna, 4-6°C-ok is elõfordultak volna. Ehelyett most ezt a bemelegedést 23-a késõ estig elvitte (mintegy másfél nappal késõbbre egy nap alatt), emellett igen komoly inverzió is megjelent, tehát a csapadékhullás végén akár nagyobb területen lehet ónos esõ is, különösen a hegyvidékek völgyeiben, illetve a hegységperem környékén.
Az ELTE-s WRF 96 órás verziója 22-ére és 23-ára is igen komoly csapadékmennyiségekkel számol a mi környékünkön (Nógrád-Pest-KE megyékre biztosan, máshol annyira nem néztem, de gondolom nem lesz vége a csapadéknak a megyehatárnál). A két nap alatt egyes helyeken 15-25mm is leeshet. Mindez persze hóban. A hõmérsékleteket tekintve még a tegnap reggeli futás 22-ére már igen erõs melegedéssel számolt, az alsó 1,5-2km-es réteg már 22-én délután pozitív lett volna, 4-6°C-ok is elõfordultak volna. Ehelyett most ezt a bemelegedést 23-a késõ estig elvitte (mintegy másfél nappal késõbbre egy nap alatt), emellett igen komoly inverzió is megjelent, tehát a csapadékhullás végén akár nagyobb területen lehet ónos esõ is, különösen a hegyvidékek völgyeiben, illetve a hegységperem környékén.
Egyre közeledünk az idõponthoz és gfs és az ecm is 30-40mm-ekkel dobálózik péntektõl-keddig.
Komoly lehet a végére.
Véleményem szerint,ha lesz csapadék csütörtök este-szombat délelõtt között az még hó lehet. (Pécs,Szekszárd)
Komoly lehet a végére.
Véleményem szerint,ha lesz csapadék csütörtök este-szombat délelõtt között az még hó lehet. (Pécs,Szekszárd)
Ez nem hívõség kérdése, mert a hívõség az szubjektív dolgokon alapul.
Nem én látom az idõjárást szélsõségesnek és ezért vagyok szélsõség-hívõ, hanem az idõjárás szélsõséges, ezért írom azt, hogy szélsõséges.
Persze lehetnék antiszélsõség-hívõ is, de akkor valótlant kellene írnom.
Igazság márpedig csak egy van!
Kepmi!
Milyen gyakran jártok le Zalába?
Gondolom elég ritkán.
Rossmann!
Igen, ez a mediterránciklon-õrület feje tetejére állítja az ország téli hõmérsékleti elrendezõdését.
Kis túlzással Ukrajnában hamarabb lesz tavasz, mint itt.
Nagyon ritkán fordul ez elõ, az elmúlt 8 évben fényképekkel dokumentáltam, hogy itt hetekkel elõbb tavaszodott, mint másfelé az országban, volt, hogy egyik-másik országrész és Délnyugat-Zala között egy hónapos különbség állt fent.
Térségi érvénnyel természetesen, nem úgy, hogy itt volt egyetlen elvirágzó barackfa valahol jó fekvésben, a másik helyen meg találtam egyetlen olyat, ami még nem virágzott.
És az esetek 98 %-ában itt tavaszodik, még akkor is, ha ilyen bõdületes baromságok is kerülnek a zalai klímalírásokba Link
Persze északkeleten is lehetnek olyan fekvések, ahol a térségi átlag elõtt tavaszodik, elõrébb tart valamelyik elõnyös fekvésben a növényzet, de térségileg nagyon ritkán fordul ez elõ.
Más kérdés, hogy például Nagykanizsa és Lenti térsége között is volt már 1 hetes különbség, pedig a távolság mindösszesen 40 km.
Ahogy nyugatabbra megyünk, mindig úgy tavaszodott elõbb.
A fejtetõre állás ellenére voltam ugye 1,5-2 hete Miskolcon, árgus szemekkel figyeltem a mogyoróbokrokat, hihetetlen, de lényegesen hátrébb tartanak virágzásban, alig-alig láttam virágozgatót.
Itt meg már régen virágzott akkor, egyet sem láttam, ami nem virágzott, sõt, voltak elvirágzók is.
Persze az Alföld más tészta, délkeleten biztos virágzik.
Attól függetlenül azt gondolom, az idei tavasz nem fogja hozni azt a különbséget, mint amit szokott, a sok hó miatt hidegebb lesz a talaj, nehezebben melegszik.
Csodának kellene történnie, hogy most is meglegyen a szokásos különbség.
10 évbõl egy ilyen van.
Nem én látom az idõjárást szélsõségesnek és ezért vagyok szélsõség-hívõ, hanem az idõjárás szélsõséges, ezért írom azt, hogy szélsõséges.
Persze lehetnék antiszélsõség-hívõ is, de akkor valótlant kellene írnom.
Igazság márpedig csak egy van!
Kepmi!
Milyen gyakran jártok le Zalába?
Gondolom elég ritkán.
Rossmann!
Igen, ez a mediterránciklon-õrület feje tetejére állítja az ország téli hõmérsékleti elrendezõdését.
Kis túlzással Ukrajnában hamarabb lesz tavasz, mint itt.
Nagyon ritkán fordul ez elõ, az elmúlt 8 évben fényképekkel dokumentáltam, hogy itt hetekkel elõbb tavaszodott, mint másfelé az országban, volt, hogy egyik-másik országrész és Délnyugat-Zala között egy hónapos különbség állt fent.
Térségi érvénnyel természetesen, nem úgy, hogy itt volt egyetlen elvirágzó barackfa valahol jó fekvésben, a másik helyen meg találtam egyetlen olyat, ami még nem virágzott.
És az esetek 98 %-ában itt tavaszodik, még akkor is, ha ilyen bõdületes baromságok is kerülnek a zalai klímalírásokba Link
Persze északkeleten is lehetnek olyan fekvések, ahol a térségi átlag elõtt tavaszodik, elõrébb tart valamelyik elõnyös fekvésben a növényzet, de térségileg nagyon ritkán fordul ez elõ.
Más kérdés, hogy például Nagykanizsa és Lenti térsége között is volt már 1 hetes különbség, pedig a távolság mindösszesen 40 km.
Ahogy nyugatabbra megyünk, mindig úgy tavaszodott elõbb.
A fejtetõre állás ellenére voltam ugye 1,5-2 hete Miskolcon, árgus szemekkel figyeltem a mogyoróbokrokat, hihetetlen, de lényegesen hátrébb tartanak virágzásban, alig-alig láttam virágozgatót.
Itt meg már régen virágzott akkor, egyet sem láttam, ami nem virágzott, sõt, voltak elvirágzók is.
Persze az Alföld más tészta, délkeleten biztos virágzik.
Attól függetlenül azt gondolom, az idei tavasz nem fogja hozni azt a különbséget, mint amit szokott, a sok hó miatt hidegebb lesz a talaj, nehezebben melegszik.
Csodának kellene történnie, hogy most is meglegyen a szokásos különbség.
10 évbõl egy ilyen van.
A tegnapi "havas" helyzet még az egyébként szerény (3 cm) várakozásokat is alulmúlta!
Téltábornok elvonulhat most már pihenni, ne csináljon tovább bohócot magából.
Ez viszont nagyon tetszik!
Link
Vasárnaptól 10-11°C, csak kitavaszodik végre!
Ez viszont nagyon tetszik!
Link
Vasárnaptól 10-11°C, csak kitavaszodik végre!
Érdekes volt az éjszaka, tipikus tél-tavssz együttlét este esõ, viszonylag enyhe idõ, majd ma reggel már fagy van, most újra olvad ki és változó de enyhe nap elé nézünk. Éjjel esõ majd pár óra múlva fagy, de olyan, hogy a csapadékmérõt ki kell olvasztani mert be van fagyva, azaz még a csapadék vége nem szivárgott le a gyûjtõbe. Kicsit amolyan Ónos esõ feeling van most itt. De nem az volt hanem az esõ után gyorsan csökkent a T. Úgy látom lesznek még havazások februárban sokak bánatára. Becsüljétek meg mert a jövõ tél szûk lesz nagy tél szempontjából !!!
Igen, most kocsikáztam a városban, a Bükk felõle havas kocsik jönnek.
Nagy lelkesedésemre gyorsan elállt a havazás, és azóta sem esett semmi. Így maradt a 2 centi friss hó.
Miskolc keleti része: semmi, csak nedves beton... árulkodóak azonban a Diósgyõr felõl érkezõ kocsik. Szinte mind havas.
Tévedsz. Dunántúl helyett délkelet kapná az SL-t. Nálunk szétszakadna, ahogyan szokott. Fõleg, hogy északnyugati frontról van szó. Egy-egy zápor, zivatar benne lenne a pakliban. De nagyobb lenne a szele mint a lángja.

Csapadékunk nem volt az éjszaka. Szokásos északnyugati fronttal volt dolgunk. A továbbiakban lesz minden. Hó, vegyes, esõ. A csapadékmérõ ismét aktívan használva lesz. Egykét nyögés és jön a tavasz.
Szezonzárónak nem lesz rossz ez a pár nap.
Csapadékunk nem volt az éjszaka. Szokásos északnyugati fronttal volt dolgunk. A továbbiakban lesz minden. Hó, vegyes, esõ. A csapadékmérõ ismét aktívan használva lesz. Egykét nyögés és jön a tavasz.
Szezonzárónak nem lesz rossz ez a pár nap.
Miskolcnak ezen a részén természetesen semmi sem esett. Illetve valami szerencsétlenkedés lehetett, mert nedves az út, de mérhetõ csapadék nincs...
Valami nincs rendben a linkekkel: márc.2-án 0 fok,7-én 6 fok van rajta(20 helyett). Persze talán frissült...
Friss, összefüggõ, 2 cm hó hullott végül tegnap délután 5 óra óra.
Itt a régibõl csak a hókupacok maradtak meg.
Bánkúton Molnár Károly jelentése alapján már 21 óra magasságában 5 cm feletti volt a frissen hullott réteg, és a gerincen a szél mozgatta a havat. 5-15 cm buckákba sorakoztak.
Itt a régibõl csak a hókupacok maradtak meg.
Bánkúton Molnár Károly jelentése alapján már 21 óra magasságában 5 cm feletti volt a frissen hullott réteg, és a gerincen a szél mozgatta a havat. 5-15 cm buckákba sorakoztak.
Én már a nyarat várom, fúj tél fúj tavasz. A tavaszt azért utálom mert állandóan a szél fúj..szóval ugorjuk át kell a fenének a március április május. Hajrá nyár és a zivatarok.
Na de félretéve a jó magyar elégedetlenségi faktort, az évszakokat nem kell éljenezni, jönnek azok maguktól is nem kell félteni õket, és ettõl szép ez a 4 évszak. Csak azért még elõttünk áll 9 nap ami azért idõjárást kedvelõ ember szemével nézve eléggé mozgalmas lesz, ahogy majd a fórum friss hozzászólásai mutatják. Mert azt most lemerem fogadni, hogy a pénteki napon kb annyi hozzászólás lesz egy nap alatt, mint egy szép madárcsicsergõs tavaszias idõszakban 2 hét alatt, és azok fognak pénteken a legtöbbet hozzászólni és halmazállapotot lesni meg hány centi hó van jelentéseket írni 10percenként, akik ma a tavaszt várták. Nincs is ezzel baj, csak ellentmondásos a dolog és mosolyogtató.
Na de félretéve a jó magyar elégedetlenségi faktort, az évszakokat nem kell éljenezni, jönnek azok maguktól is nem kell félteni õket, és ettõl szép ez a 4 évszak. Csak azért még elõttünk áll 9 nap ami azért idõjárást kedvelõ ember szemével nézve eléggé mozgalmas lesz, ahogy majd a fórum friss hozzászólásai mutatják. Mert azt most lemerem fogadni, hogy a pénteki napon kb annyi hozzászólás lesz egy nap alatt, mint egy szép madárcsicsergõs tavaszias idõszakban 2 hét alatt, és azok fognak pénteken a legtöbbet hozzászólni és halmazállapotot lesni meg hány centi hó van jelentéseket írni 10percenként, akik ma a tavaszt várták. Nincs is ezzel baj, csak ellentmondásos a dolog és mosolyogtató.
9 nap múlva március. Lassan nem kell majának lenni ahhoz, hogy éljenezzük a tavaszt. 
Azt se felejtsd el, hogy miközeben vasárnap nálad valószínûleg éppen esõbe vált majd a havazás hatalmas lucskosodás közepedte, közben Szegeden bõven 10 fok felett lehet a nappali maximumhõmérséklet.
Azt se felejtsd el, hogy miközeben vasárnap nálad valószínûleg éppen esõbe vált majd a havazás hatalmas lucskosodás közepedte, közben Szegeden bõven 10 fok felett lehet a nappali maximumhõmérséklet.
Jogos...bár én 168 órán túl nem is nézek modellt, sõt említésre sem tartom érdemesnek amit efelett mutatnak a modellek,nemhogy kijelentem, éljen tavasz lesz, mert az kb Maja jóslással egyenértékû már.
Bizony, el ne kiabáljuk. Március elsején visszük a kocsit nagyszervízbe és felvetettem a szerelõnek az új nyári gumik felszerelését is. Jelenleg úgy néz ki, hogy igazi tavasz fogad majd minket a március 15-i "hosszú hétvégén" Zalában.
Ha egyszer nyugatiasba fordul az áramlás, majd bámultok ránk (ÉK) mint valami egzotikus állatra, hogy : Jééé milyen hideg van arra..
Persze március derekáig jól van az, de nehogy majd tovább szutykoskodjon. A tavaszkiáltók meg befejezhetnék már az "óbégatást" jön az anélkül is, még a végén elrisztják...
Jó az "Olasz projekt" , a 2003 - as telet milyen projektnek neveznéd el, amikor kelet "döglõdött" a hó alatt, Sopronban meg nyíltak a völgyben a kerti virágok?
Jó az "Olasz projekt" , a 2003 - as telet milyen projektnek neveznéd el, amikor kelet "döglõdött" a hó alatt, Sopronban meg nyíltak a völgyben a kerti virágok?
Zivatarzóna!
Csak nehogy úgy járjunk a tavaszvárással, mint az alföldiek a hóvárással, hogy "A tavasz mindig csak a jövõ héten jön."
Egyébként a legtöbb futás pedzegeti a GFS-nél, hogy a következõ hideg kibuggyanna az óceán fölé és ciklonokat generálna, ami végre kisöpörné ezt a taknyot innen és meghozná a tavaszt....pontosabban a nyarat, mert szerintem ha úgy valósulna meg, ahogy sok GFS futás várja, akkor 10-15 fokos 850 mellett simán 20 fok feletti hõmérsékletek lennének, akár még egy 23-24 fok is benne lenne a pakliban.
Más kérdés, hogy az ECM bivaly anticiklont vár északra, Dánia meg Svédország fölé 10 fokos 850-t, Dél-Európa fölé meg 0, -5 fokos 850-t Link
Amennyiben a GFS valósulna meg és tartós maradna a meleg, akkor valószínû a híradások elsõ képei víz alatt lévõ településeket mutatnának...
Tom01!
Te valamit nagyon benéztél, már 240 órához is 10-15 fokokat vár Link , utána meg 20-at Link
Bár ez annyira ûridõ, hogy addig még kihalhat az emberiség is!
Csak nehogy úgy járjunk a tavaszvárással, mint az alföldiek a hóvárással, hogy "A tavasz mindig csak a jövõ héten jön."
Egyébként a legtöbb futás pedzegeti a GFS-nél, hogy a következõ hideg kibuggyanna az óceán fölé és ciklonokat generálna, ami végre kisöpörné ezt a taknyot innen és meghozná a tavaszt....pontosabban a nyarat, mert szerintem ha úgy valósulna meg, ahogy sok GFS futás várja, akkor 10-15 fokos 850 mellett simán 20 fok feletti hõmérsékletek lennének, akár még egy 23-24 fok is benne lenne a pakliban.
Más kérdés, hogy az ECM bivaly anticiklont vár északra, Dánia meg Svédország fölé 10 fokos 850-t, Dél-Európa fölé meg 0, -5 fokos 850-t Link
Amennyiben a GFS valósulna meg és tartós maradna a meleg, akkor valószínû a híradások elsõ képei víz alatt lévõ településeket mutatnának...
Tom01!
Te valamit nagyon benéztél, már 240 órához is 10-15 fokokat vár Link , utána meg 20-at Link
Bár ez annyira ûridõ, hogy addig még kihalhat az emberiség is!
Azért a +3 +6 fokot (amit Ény-ra mutogat), közel sem nevezném tavasznak. Nálam a tavasz az kb a +15 fok környékén kezdõdik.
Érdekes ez a GFS vs. ECM párharc!
Az ECM csütörtök-péntekre 15 mm-t vár hóban.
Eközben a GFS csak szombatra virradóra vár csapadékot, addig csak 1 mm-eket vár 3 óránként, olybá tûnik, mintha addig nem akarna ide várni, amíg felettünk lesz -7-10 fokos 850, majd amikor elkezd enyhülni, akkor vár szombat virradóra, persze az is még mindig hó lenne.
Az ECM csütörtök-péntekre 15 mm-t vár hóban.
Eközben a GFS csak szombatra virradóra vár csapadékot, addig csak 1 mm-eket vár 3 óránként, olybá tûnik, mintha addig nem akarna ide várni, amíg felettünk lesz -7-10 fokos 850, majd amikor elkezd enyhülni, akkor vár szombat virradóra, persze az is még mindig hó lenne.
Itt minden már szépen fehéredik. A fák, a fû, a háztetõk, most már még az utcai aszfalt járda is.
Egyedül az autóút aszfaltja tartja még magát. Bár már foltokban az is fehéredik.
Mondjuk a kertünk 99%-át eddig is összefüggõ hóréteg borította. Aminek nagyon jót tesz ez a kis frissítés.
Egyedül az autóút aszfaltja tartja még magát. Bár már foltokban az is fehéredik.
Mondjuk a kertünk 99%-át eddig is összefüggõ hóréteg borította. Aminek nagyon jót tesz ez a kis frissítés.
Póni a villamos végállomásnál lakik. Ez egy ilyen város.
Esik egyébként, csak mikroszemcsés, és valóban, a vizes úton kívül semmi nem jelzi, hogy valami esne... De nem bánom!! Bízom benne, hogy pénteken is csak kevés hó esik, mert nagyon nem szeretnék tö .. ig érõ trutymóban kószálni szombaton a Kocsonyafesztiválon...
Én is "lezártam" az idei telet a február 10-ei havazással. Úgyhogy hajrá TAVASZ!
Esik egyébként, csak mikroszemcsés, és valóban, a vizes úton kívül semmi nem jelzi, hogy valami esne... De nem bánom!! Bízom benne, hogy pénteken is csak kevés hó esik, mert nagyon nem szeretnék tö .. ig érõ trutymóban kószálni szombaton a Kocsonyafesztiválon...
Én is "lezártam" az idei telet a február 10-ei havazással. Úgyhogy hajrá TAVASZ!
Ugyanez a véleményem
..a december itt az elejétõl fogva végig igazi fagyos, havas volt és januárban is voltak szép havas idõszakok. Egyedül a ''nagy 20 centi feletti hó'' hiányzott, de én így is elégedett vagyok.
Úgy néz ki feléledtek itt a dolgok, a radar szépen berobbant felettem, ismét erõs havazás van.
T -1,6 fok és negyed órán belül meglehet a 4. centi is. Reggelre akár 5-6, ha így folytatja
Úgy néz ki feléledtek itt a dolgok, a radar szépen berobbant felettem, ismét erõs havazás van.
T -1,6 fok és negyed órán belül meglehet a 4. centi is. Reggelre akár 5-6, ha így folytatja
Itt nem esik, és szerintem még olvad is, vizesnek néz ki kint minden.
Mindegy, én a Február 10-ei rekordhavazással teljesen kielégítettem az idei télies igényeimet, úgyhogy most már sokkal inkább várom a tavaszt... elég volt ez a tél, December elején beröffent és azóta itt Miskolcon nem is nagyon engedett... 2-3 napra emlékszem amikor 5 fok fölé ment a Tmax azóta, 10 fok felett itt pedig egyszer sem volt. Szóval amíg máshol azért volt változatosság, itt elég szûk sávban mozgott a T... mivel nagyon hideg tmin se volt. Bezzeg tavaly
Péntek reggel azért még alighanem, talán a szezonban utoljára fehér tájra ébredhetünk, sõt az ország nagy része, ahogy most kinéz.
De te jó magasan lakhatsz, tuti Miskolc az még, hogy ekkora hó van?
Mindegy, én a Február 10-ei rekordhavazással teljesen kielégítettem az idei télies igényeimet, úgyhogy most már sokkal inkább várom a tavaszt... elég volt ez a tél, December elején beröffent és azóta itt Miskolcon nem is nagyon engedett... 2-3 napra emlékszem amikor 5 fok fölé ment a Tmax azóta, 10 fok felett itt pedig egyszer sem volt. Szóval amíg máshol azért volt változatosság, itt elég szûk sávban mozgott a T... mivel nagyon hideg tmin se volt. Bezzeg tavaly
Péntek reggel azért még alighanem, talán a szezonban utoljára fehér tájra ébredhetünk, sõt az ország nagy része, ahogy most kinéz.
De te jó magasan lakhatsz, tuti Miskolc az még, hogy ekkora hó van?
Itt eddig 2cm körüli a friss hóréteg.
5 óra óta folyamatosan havazik, ezalatt gyült össze ez a mennyiség, ami a régi hóval együtt 9-10 cm. (3 óránként 1 cm)
Egész nap volt kisebb hószállingózás és gyenge hózáporok mérhetetlen mennyiségû csapadékkal.
5 óra óta folyamatosan havazik, ezalatt gyült össze ez a mennyiség, ami a régi hóval együtt 9-10 cm. (3 óránként 1 cm)
Egész nap volt kisebb hószállingózás és gyenge hózáporok mérhetetlen mennyiségû csapadékkal.
Apró szépséghiba, hogy egyetlen egy hsz.-ban sem írtam ezt. :-)
Viszont a február is átlag felett zár, csakúgy mint az egész tél, ezek szép dolgok azért, de ha nem így lenne és még lenne két hét havas idõ az sem érdekelne már. Éljen a Tavasz!
Juhejjj
Viszont a február is átlag felett zár, csakúgy mint az egész tél, ezek szép dolgok azért, de ha nem így lenne és még lenne két hét havas idõ az sem érdekelne már. Éljen a Tavasz!
Juhejjj
Apró szépséghiba, hogy az általad várt februári dekádok egyikére sem sikerült mindez 
Szerk: jajdehogyisnem.... persze kicsit másképp, de ez volt a lényeg. Mindenesetre jó rég volt, nem könnyû megkeresni...
Fetcroll: a squall kiejtését itt találod: Link
Szerk: jajdehogyisnem.... persze kicsit másképp, de ez volt a lényeg. Mindenesetre jó rég volt, nem könnyû megkeresni...
Fetcroll: a squall kiejtését itt találod: Link
Kicsit nem figyel az ember és megint micsoda szép fáklyák jönnek ki, akár egyik akár a másikat nézem, és az OMSz is szépen melegít, nagyszerû.
Ha nyár lenne, a Dél Dunántúlt eszméletlen, vagy 100 km hosszú "szkvájlájn" döntené romba.
Azért remélem a napsütésmentes órák számát nem idén akarja majd "bepótolni" az idõjárás
. Ahhoz képest, hogy mennyire kevés volt a ködös napok száma, az ország egy jó részén már kezd feledésbe merülni, hogy mi is az a nagy sárga világító bigyó az égen
.
szerk.: Így állunk Link
szerk.: Így állunk Link
Hát itt lent pedig egy deka hó nem esett... a szokásos menetrend 
Egyébként az AROME és a WRF csapadéktérképe is gyönyörûen mutatta, ahogy ez a rész megint nagyjából teljesen kimarad... ez a "nagyon nem jó ide" áramlás, megint.
Egyébként az AROME és a WRF csapadéktérképe is gyönyörûen mutatta, ahogy ez a rész megint nagyjából teljesen kimarad... ez a "nagyon nem jó ide" áramlás, megint.
Hazajöttem melóból 5 óra körül, akkor már elég szépen esegetett a hó. Azóta fociztunk Répáson + járulékos tevékenységek, és még mindig esik. 6-7 cm között van a friss takaró, így ismét seperni/lapátolni kell - amit persze egyáltalán nem bánok
Rendületlenül havazik!
A JMA konkrétan hóba fullasztja a Nyugat-Dunántúlt, ott nem is nagyon lenne váltás, amúgy szerinte az egész Dunántúl komolyat kapna... Amúgy érdekes, hogy mintha az ecm fáklyaátlag most Bp-re mintha kicsit hidegebb lenne, mint a reggeli, vagy rosszul emlékszem? Persze az operatív szokás szerint feljebb van az átlagnál...
Péntek reggelre szép havas tájra ébredhetünk itt,a Dél-Alföldön is. Nem tartom kizártnak a 10 cm hótakarót sem.
(Ki tudja,lehet,hogy utána 9-10 hónapig nem láthatunk megmaradó havat).
Aztán hamar olvadásnak indul,majd jönnek a nagy esõk és a tavasz.
(Ki tudja,lehet,hogy utána 9-10 hónapig nem láthatunk megmaradó havat).
Aztán hamar olvadásnak indul,majd jönnek a nagy esõk és a tavasz.
Miskolcon szállingózik ill. eseget a hó. Olyan mikropelyhes. Nem sok látszatja van. A kocsikon azonban mintha már lenne egy halovány lepel.
Továbbra is sûrûn - de meddõn - havazik..
Próbálgat megmaradni a füvön, itt - ott közön, de alapvetõen nem maradós...
A T az indok reá: 0.8 fok
Reggelre viszont, lepel lehet belõle...
Próbálgat megmaradni a füvön, itt - ott közön, de alapvetõen nem maradós...
A T az indok reá: 0.8 fok
Reggelre viszont, lepel lehet belõle...
Én továbbra is csak az Alpokaljára szavaznék szilárd halmazállapotra, kb. 20-40 cm-es hóvastagságra!
Szakad a hó töretlenül 0,4 fokban. A megmaradással sincs már sok gond. Az egész kert és udvar kifehéredett. Remélem még van utánpótlás
Szerintem most már egész Bp-en és környékén váltani fog.
Szerintem most már egész Bp-en és környékén váltani fog.
Kitartóan havazik. A hó mindenütt megmarad, szép téli idõ van. Az még hab a tortán, hogy a szlovákok beraktak péntek-szombatra 25 mm-t javarészt hóban.
Végülis a lelkesedés miatt kerültünk ide ill. vagyunk itt, emiatt idõnként olyat is mondunk amivel a másikat (legyen az szervezet, másik elõrejelzõ) könnyen megbánthatjuk. No, de túlragoztuk ezt. Amirõl mi beszélünk az egyébként bõven a medik elõrejelezhetõségének hibahatárán belül van, 6-18 óra csúszás erre vagy arra, ill. 150-200 km ény-abbra, vagy dk-ebbre. Vagyis attól, h mi jópáran ma úgy véljük, h több lesz a hó és a vegyes szombaton, attól még bejöhet a délelõtti kolléga elõréje is, így mint elõrejelzõk talán kicsit nagyobb tiszteletet, szolidaritást adhatnánk neki, függetlenül h mi másként gondoljuk.
Igazad van, talán az erõs volt, de egyszerûen kiakadtam, mert az ECM ENS és a többi modell alapján láttam, hogy nem volt teljesen jó döntés a sima esõs ikon. Egy példa, ma este az idõjárás-jelentésben az hangzott el, hogy szombaton az ország nagy részén esõ lesz, ami ilyen helyzetben hát eléggé rosszul hangzik, mikor simán lehet, hogy szombaton a nap elsõ felében az országnak legalább a felén havazhat.
Az ENS meg még mindig így néz ki:
Link
Az ENS meg még mindig így néz ki:
Link