2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#170486
Azt legalább ide csábítjuk ha már a havunk nem jön vidám
#170485
Én szinte biztos vagyok benne h megmaradó lesz csütörtök éjel vidám Az hogy mennyi nem mondok semmit, de valamennyi megmardó lesz tuti.
#170484
A lényeg, hogy péntek estétõl lehet havazás (te 15 mm csapit említesz), szombat - vasárnap tisztes csapadékmennyiség.
A váltás pedig szombaton lehet.

Jól gondolom? Te is így látod??
#170483
A Dunántúl egy részén esetleg valóban durva , az ország legnagyobb részén semmi durvaság nem lesz a héten ....
#170482
Bizony keményen fest a péntek késõ estétõl kezdõdõ idõszak. 12 óra alatt kb. 15mm-t számoltam ide. Ha csak a 850-es T-n múlna, akkor végig hóban jönne le. Link
Valószínû hogy nem alszom akkor éjjel. hideg
Egyébként a szombatit mennyiségileg is már jó ideje stabilan adja. A pénteki az, ami fokozatosan keletebbre helyezõdött. Péntekre maradt az Ukmo: Link hideg Ez a valószínûtlenebb.
#170481
Miskolcon becsapódott egy meteor, hogy 213 fok van ott a metnet hõtérkép szerint? XD : laza beteg
#170480
Friss ECMWF alapján jó sok csapadék várható térségemben csütörtök délutántól péntek kora estéig, melynek akár több, mint fele vizes, nem megmaradó hóban, illetve havas esõben jöhet majd le, záróakkordjaként ennek a teljesen mediterrán, lagymatag "télnek" nevet Aztán szombaton jön a II. felvonás, vegytiszta esõ formájában, tisztes mennyiségben szerencsére [esõ]
#170479
Igen tudom. Amúgy én is úgy emlékszem, hogy -2, +2 volt a leghidegebb verzió még tegnapelõtt. A hózáporok minket is elkerültek ma, bár ez errefelé megszokott dolog, nem is nagyon számoltam velük éppen ezért. nevet
#170478
Ez mondjuk nagyon durva:
Link
Link
Link
Aztán vasárnap dingdingding:
Link
laza
#170477
Nagyon mókás ez a pénteki csapadék eltûnése dolog. Annyira jellemzõ volt ez az idei szezonra, miért lett volna most másképp. Szokásos 1-4 centi pénteken, amikor még hó lehetne, aztán meg a 30mm esõ persze "garantált" vidám [esõ] .
#170476
Van ám olyan modell is, hol a Tiszántúl keleti részét kivéve nem sok jóra lehet számítani: Link nevet
#170475
Itt Pesten a friss alapján úgy 1 mm. kacsint
Most már egyre inkább ez a valószínûbb. Persze a valóság megint más kérdés lesz.
#170474
Egy kis délutáni képes anzix, így a tél végérõl:

Lerobban a budai hegyekbõl egy hózápor:
Link

A hófüggöny ráterjed Csepel- szigetére:
Link

Eközben, a Fõváros napsütésben fürdik...
Jó szemûek, még MetFickó észlelõhelyét is azonosíthatják... laza laza:
Link

Döbbenetes mennyiségû hó lepte el vidékünket a hóvihar utrán.. laza laza
Link

#170473
Azért csak lesz valamennyi pénteken. kacsint
Link

Szombat, vasárnap szép lesz.
#170472
Nagy kár hogy most sem fog kialakulni a Tiszántúlon vagy délkeleten jelentõs havazás szomoruszomoru De a kemény esõk legalább maradjanak meg felénk , mert a forró száraz nyár az már garantálható nevet
#170471
Azt néztem én is. A csapadék keletebbre vándorol, de a hideg nem követi 1 méterrel sem. Milyen mókás! vidám

Brekk! Ez a fõ problémám nekem is. A pénteki nap minden szinten tökéletes lehetne ha a T-t nézzük, erre már szinte alig vár csapadékot. Esetleg egy szombati virrasztás még jó lehet. akkor láthatunk szép hóesést, ami minden bizonnyal délelõtt/dél tájékán válthat esõbe. Mintha ismételné magát az idõjárás. Volt már egy hasonló hétfõ reggel, igaz akkor keményen fagyott mellé.
#170470
Alapjába véve és mindent egybe vetve ez a nap is a vicc kategória volt itt Miskolcon.
Megszültük, kitoltuk, megellettük Szabolcsnak a jó kis hózáporokat.
Mi meg itt nézhettük a tömbök fejlõdését a távolban ...
Egy szó mint száz, fura hely ez nagyon ...
Miskolc tábla elõtt-után csapi, közte meg semmi nyelvnyujtas
Ez van ezt kéne szeretni-de én nem szeretem. szomoru
#170469
Nálunk a pénteki nap elég jól néz ki, 5-10 cm lejöhet, esetleg kicsit felette. Aztán ami jön, azt nem is kell ecsetelnem. Mindenesetre elég intenzív szakaszok is lehetnek majd benne, de megvárom még inkább a holnapot, nehogy elillanjon innen az a kis vigaszhó is. havazas
#170468
Ezzel a legnagyobb probléma mindössze annyi,hogy épp a pénteki nap az,amikor a T-vel nagyjából rendben lehetnénk és hát persze,hogy pont ez fog a kukába menni.vidám
A szombattal kapcsolatban finoman szólva is szkeptikus vagyok.Arra számítok,hogy már délelõtt úszni fogunk. Ne legyen igazam.
#170467
Persze a hideget azt nem tolja keletebbre, csak a csapadékot nyelvnyujtas Fura helyzet nyelvnyujtas
#170466
vidám

Még lehet bejön! laza Majd vasárnap lesz csak csapadék,addig nem! kacsint
#170465
És igen a NAVGEM a NOGAPS utódja, na ezt ajánlom neked salek, így váljon valóra minden álmod:
Link
laza
#170464
Brutál hózápor volt nem rég, pár perc alatt összejött a vastag lepel, de azóta el is olvadt.
#170463
Nálunk is ma volt az elsõ. nevet Eddig ami idén hó volt, az szinte mind rétegfelhõbõl hullott és többnyire egyenletesen, ma viszont inkább gomolyokból és záporszerûen.

Mindjárt itt a március, a graupel záporok fõszezonja. kacsint Ott már több tömb valószínûleg kisebb üllõt is ereszthet... kacsint zivatar
#170462
Akkor legyen a GEM:
Link
Link
#170461
Ma meg volt az idei téli szezon elsõ(!) hózápora itt Miskolcon. Nem volt túl izmos, de volt. nevet
#170460
Ez szép lenne, csak szinte mindig a GFS és ECM ötvözete jön be.Ezek igazodnak egymáshoz...
Az UKMO mindig szeret keményebb dolgokat mutogatni.

De hol van még a szombat!Most valahogy úgy néz ki tolódnak ki idõben a dolgok.Eddig már csütörtöktõl volt havazás várható,aztán átkerült péntekre.Most meg szombattól jön a csapadék...
#170459
Az UKMO meg olyan lett, mint a reggeli ECM:
Link
Link
#170458
Szép fotó! nevet
Hova lehet felölteni fotókat?
#170457
Látom én is a harmadik menetet a GFS 06-os futásán - a vége viszont már vegyes vagy akár [esõ] is lehet - meglátjuk majd. vidám
#170456
Az új gfs kezd az Omsz-os elõrejelzéshez igazodni!Pénteki csapi nem lesz jelentõs,utána meg gyorsan vált esõbe a második felvonásban.Ez alapján csak a Pilisben lehet számottevõ hó!
#170455
Szlovák Aladin péntekre nálam is csak 2-3 mm szöszmötölést vár. A fõ csapadékzóna (szombat hajnal) meg mintha délnyugat-északkeleti tengelyt venne fel, a zöme az ország középsõ részére koncentrálódna, északnyugatot csak megcsapkodná, délkelet kimaradna, pedig oda még tényleg elférne nem kevés csapadék. szomoru
#170454
Link

Ezt is nem rég lõttem nevet
#170453
Ennyi!
Köszönöm!

A hózápor a régi havon 3-4 centi friss havat produkált.
Most kiderült, hideg, tipikus front utáni szagú a levegõ.
#170452
Aki mellett ma ott volt a fényképezõje, az embertelen gyönyörû fotókat készíthetett. Most is a lemenõ nap megvilágítja a csapadékfüggönyöket. Közben itt is egy hózápor.
#170451
Igen, de nem erre volt kihegyezve a hozzászólásom!! kacsint
Ha jól emlékszem egyébként, -2,+2 fok. Ennél hidegebbet nem adott holnapra. ( de lehet rosszul rémlik) nevet

Engem eddig egy hózápor sem ért el. Egy pehely nem hullott. Elõfordul az ilyen szitu gyakran.

Frissülõ gfs egy picivel még keletebbre várja a pénteki mûsort. Ez már tényleg a keleti országrészt fogja érinteni és ide max. gyenge látványra futhatja. Aztán jön a szombati. Az még nem frissült. vidám
#170450
Baromi jó hózápor vonult el Budaörs felett, szép panorámából néztem!
#170449
ÉNy felé eltüntek a budai hegyek, elég masszív hózápor lehet arra.
#170448
Minden rendes amatõrnek van valami vesszõparipája: kinek a naptevékenység, kinek a sarki jég, etc. Nekem is van: Namias-ciklus, a szibériai téli hideg AC (pót-hidegbázis) hideg
Floo barátunknak meg ezek a szélsõséges, ill. kiegyenlített idõszakok, és ezek 30 éves váltakozása.
Feltétlenül van igazság a megfigyelésében, ezt megerõsíthetem. Az atlanti drift sokat gyengült az utóbbi 20-25 évben. Az 1970-es években télen, de még nyáron is zsinórban jöttek a frontok az Atlanti-óceánról, túlzás nélkül állítható: egyik a másik sarkát taposta. Mostanában ez teljesen hiányzik, fõképp ennek köszönhetõk a tartós, igen nagy nyári hõségek, melyeket "szupernyárnak, ötödik évszaknak" neveztem el, s melyek az én kisiskolás-koromban ismeretlenek voltak (De megengedem, hogy az elmúlt évszázadokban elõfordultak, -lásd Réthly) laza
Ha megnézzük az évi középhõmérséklet-görbét az 1700-as évek végétõl napjainkig, ott "rázós", azaz nagy amplitudójú, és simább, kis amplitúdójú idõszakok váltakozását figyelhetjük meg. Tehát, jól nyomon követhetõk az instabil, szélsõséges, valamint a stabil, kiegyenlített idõjárású korszakok.
Szerintem nem baj, ha valaki kellõ lelkesedéssel propagálja a spontán éghajlatingadozás gondolatát, mert mostanában ebben a témában úgyis csak a "globális felmelegedésrõl" hall a közönség, melyrõl azt sugallják, hogy rendkívüli, természetellenes, és csak és kizárólag az ember csinálja. Holott ez a vélemény nyilvánvalóan egyoldalú és túlzó. szomoru
#170447
Inkább tõlem délre megy el!Arrafele brutál hóömlést adhat!
#170446
Itt ha fog még esni, ha nem, én elégedett vagyok a mai nappal.6cm friss hó esett eddig.
#170445
Ömlik, ez telibe kapott!
#170444
Ha csak a GFS-t nézem, akkor nem lesz panaszom a hétvégét illetõen.
Pénteken szép kis havazásban mehetnék munkába... kicsivel több, mint 10 mm csapadék látszik hóban, megfelelõ T mellett. A szombatra már eléggé neccesé kezd válni a szituáció, napközben elég gyors váltás következne folyékony halmazállapotra. A harmatpont a hõmérsékleten van, itt már a havazás intenzitása sem segíti nagyon a lehülést. Magasabb szinteken is elég telített a levegõ. Link
Ez szombat reggel 8-ig lát el: Link ilyen szél mellett még egyértelmû havazás.
Az ECM automatikus elõrejelzés elég fukar. Viszont az ENS-en látni, hogy ott csak szombatról vasárnapra virradóra érkeznek meg a 0 fok 850-en... a GFS-en ez kicsit hamarabb megtörténik már.. mégis havasabb, mint az ECMWF. Érdekes.

Végre átéltem egy tisztességes hózáport is..., ezek a konvektív események nálam mindig nagyban javítják a tél megitélését. nevet
#170443
Nem dörrent be, baromi jól nézett ki ahogy csúszott lefelé a hegyrõl. Imádom! laza
#170442
Ujabb hózápor közeledik pest felé!
#170441
Mondjuk azt is tegyük azért hozzá, hogy tegnap vagy 3 fokot melegített a tegnapelõtthöz képest, most meg talán egy fokot hûtött, -1, +5 helyett lett -2, +4, ha jól emlékszem. kacsint
#170440
Jobb nem is lehetne. kacsint Közben most vonult el nemrégen egy hózápor, jó kis termetes graupelgolyócskák vannak szanaszét. A java elkerült Ék-re. Viszont a fényviszonyok gyönyörûek voltak mikor a nap alávilágított a tömbnek. nevet Kár, hogy nem volt nálam fényképezõ.
#170439
Engem is csak a széle érintett, tõlem délre megy el.
#170438
Arról megfeledkezel említést tenni hogy péntekre hûtött is az elõrejelzésben. Bezzeg ha fordítva! (mint tegnap) kacsint
#170437
A mai második hózápor (ritka már felém) ténykedik most.
Az elsõ izmos volt, 2 perc alatt néhány perces hólepelt hozott össze, a mostani gyengus, nem marad meg.

Utolsó észlelés

2026-06-27 06:55:42

Kenderes

25.2 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.