Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Debrecenben - természetesen - esõ esik, nem túl nagy intenzitással. Éjszaka kb. 1cm hó hullott.
Nem mintha olyan nagy összefüggés lenne a 850-es T és a váltás határa között. Hiszen ennyi erõvel délkeleten is havazni kellene, de mégis esik: Link
Most az az érdekes dolog történt, hogy Szeged belterületen nagyobb hó van, mint külterületen, legalábbis a hõszennyezéstõl mentes füves területeken. Szegednek a K-i részén lakom, ott kb. 7 cm-t mértem, amikor felkeltem, kijöttem a munkahelyre, és itt láthatóan kevesebb van, a 6 UTC-s távitratban is 5 cm szerepel. A hõmérséklet a városban, és külterületen is 0 - -1 fok között volt, a csapadék pedig a két automata szerint 2,3 ill. 4,9 mm a belterület javára. Most ennyit számított 4-5 km légvonalban
Itt tartja magát a -2 fok,még az utak is kifehéredtek.
B.angelo: 4-6mm esett ott kb.
B.angelo: 4-6mm esett ott kb.
Nagyon erõs a melegadvekció délkelet felõl, itt már most 5 fok van és sajnos csapi még nem volt, csongrád, békés megyékben mennyi csapi volt? ahogy látom a radar szép zöld arrafele.
Azért a mai T alakulására nagyon kíváncsi leszek. Vagy inkább nem is akarom tudni...
Ahoz képest,hogy még csak reggel 8.20 már közel 1 fokot melegedtünk.
Ahoz képest,hogy még csak reggel 8.20 már közel 1 fokot melegedtünk.
Pedig pattog a párkányon!
Látom az éjszakai adag esõben jön le már Somogy,Baranya nagy részén.És még ha beleszámítjuk hogy a vártnál gyorsabb lehet az enyhülés akkor.....
Látom az éjszakai adag esõben jön le már Somogy,Baranya nagy részén.És még ha beleszámítjuk hogy a vártnál gyorsabb lehet az enyhülés akkor.....
Az OMSZ-WRF eddig nagyon szépen fogja a halmazállapotváltás határát. Térképek alapján úgy látom, hogy a kevéssel 0 fok feletti T925 sem fér már bele annak ellenére sem, hogy Békés megyében 0-1 fok között van a T2m.
Ez ugyancsak rossz hír nekünk itt Budapesten holnap reggelre. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy 3-4 óra környékére a Tiszántúlon már meglehet a teljes váltás, aztán éjszaka kicsit lassul a folyamat. Én azért bízom benne, hogy most a penge élének szerencsésebb oldalán leszünk legalább holnap délig. (bár hamarabb nyerném meg az ötös lottót, minthogy ebbõl szerencsésen jöjjünk ki)
Ez ugyancsak rossz hír nekünk itt Budapesten holnap reggelre. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy 3-4 óra környékére a Tiszántúlon már meglehet a teljes váltás, aztán éjszaka kicsit lassul a folyamat. Én azért bízom benne, hogy most a penge élének szerencsésebb oldalán leszünk legalább holnap délig. (bár hamarabb nyerném meg az ötös lottót, minthogy ebbõl szerencsésen jöjjünk ki)
Jó lenne ha a holnap hajnali 10-15 mm hóban jönne le..aztán jöjjön aminek jönnie kell.
Ismét közel országos havazás van Link
A friss Ecm a szombati csapadék súlypontját valamivel északabbra adja mint eddig. Ez így bizony korábbi váltást is feltételez.
Fura. A radarjel alapján itt most intenzív havazásnak kéne már lennie, de inkább gyengült a fél órával ezelõttihez képest. A szlovák radar is alig lát ide valamicskét.
A friss Ecm a szombati csapadék súlypontját valamivel északabbra adja mint eddig. Ez így bizony korábbi váltást is feltételez.
Fura. A radarjel alapján itt most intenzív havazásnak kéne már lennie, de inkább gyengült a fél órával ezelõttihez képest. A szlovák radar is alig lát ide valamicskét.
Az érdekes lenne, ha ott már közel lenne a váltás... Nálam elõbb fog váltani mint ott, és még itt is messze van...
Szép havunk lett! Most visszavett egy kicsit az intenzitásból. Szép szürke az ég, van még utánpótlás. Hóvastagság 3-4 cm.
2 cm hó hullott eddig, az élénk, gyakran erõs ÉK-i szél hordja a havat.
Szibéria! Már a múltkor is azt írtad, hogy nem számítasz megmaradó hóra térségünkben! Remélem marad ez a trendi: Te nem számítasz rá, és esni fog még a következõ hetekben.
Szibéria! Már a múltkor is azt írtad, hogy nem számítasz megmaradó hóra térségünkben! Remélem marad ez a trendi: Te nem számítasz rá, és esni fog még a következõ hetekben.
Fél cm-nyi lepel hullott az éjjel.
Itt jelenleg szállingózik,de már a pattogós fajtából.Közel a váltás...
Itt jelenleg szállingózik,de már a pattogós fajtából.Közel a váltás...
Hát igen, érdekes dolgokat tud produkálni az idõjárás. Soksor karácsonykor egyszerûen nem tud 0 fok alá menni a hõmérséklet, máskor meg +10 fok is van ilyentájt, máskor meg már február utolsó napjai is kemény havazást és téli idõt tartogatnak porhóval. Nálam december 5.-e volt az elsõ havas nap és várhatóan a mai lesz az utolsó. Hótakarós napok száma 35 nap. Legvastagabb hótakaró 1 napon át 18 cm volt január 28.-án. átlagos hóvastagság 5,6 cm volt.
Az Um elõzõ futása szebb volt ma napközbenre.
Szép,(mérsékelten)havas téli nap lesz a mai,a szezonban valószínûleg az utolsó ilyen.
Este 18.00-ig 4-5 cm havat várok.
Éjszakától viszont nincs menekvés.
Tegyük hozzá,a szombat reggel eddig is a rezeg a léc kategória volt, hát most már nem rezeg.
Szép,(mérsékelten)havas téli nap lesz a mai,a szezonban valószínûleg az utolsó ilyen.
Este 18.00-ig 4-5 cm havat várok.
Éjszakától viszont nincs menekvés.
Tegyük hozzá,a szombat reggel eddig is a rezeg a léc kategória volt, hát most már nem rezeg.
Szépen, csaknem erõsen havazik, eddig úgy 3 cm hullott. A vasárnapi váltás most sajnos elkerülhetetlennek látszik, de addig komoly mennyiség is összejöhet. Utána pedig jöhet(ne) a tavasz
De ezt még meglátjuk.
Igen sajnos. Elúszni látszik a szombat reggeli hóömlésünk. Nagy kár lenne érte.
Popi! Ott azért jóval kisebb eséllyel!
Popi! Ott azért jóval kisebb eséllyel!
Viszont a holnapi hóesélyek romlottak. A legtöbb modell alapján gyorsabban jön az enyhülés..., a GFS alapján már ma éjszaka pozitívba kerülhet a 975-925 hPa közötti szint.
Az ECMWF-t nem tudom..., a NAE már holnap hajnalra javarészt esõben várja a csapaédkot. A friss UM-et még nem láttam, de a 18z-s még szódával elmegy.
Itt aprópelyhes közepes havazás van.
András 89! Szerencsére már nem sokat kell várni és itt a jóidõ!
Addig viszont még ki kell bírnod a következõ 3-4 napot, ami arrafelé nem lesz egy leányálom...., de itt se
Az ECMWF-t nem tudom..., a NAE már holnap hajnalra javarészt esõben várja a csapaédkot. A friss UM-et még nem láttam, de a 18z-s még szódával elmegy.
Itt aprópelyhes közepes havazás van.
András 89! Szerencsére már nem sokat kell várni és itt a jóidõ!
Semmi vész, csodás a látvány, és akár kora estig hó is marad
élvezzük ki a szezon jó eséllyel utolsó havazását, nagyon látványos!
Tegnapi csapadék: 0,6 mm (hó), Radmin: -5,0 fok, Takt: -3,9 fok (eddig ez a Tmin is egyben). Hóréteg vastagsága 6 UTC-s méréskor 1 cm. Hajnal óta egyre erõsödõ intenzitással havazik. Mérsékelt havazás van, a pehelyméret közepes. A lehulló hó szerkezete "laza". Igazi téli idõ van kinnt. Ez a tél igencsak emlékezetes fog maradni errefelé.
Ez bizony rákezdett! Az az egyetlen értékelhetõ radarkép ami felvillan, azon szépen látszik valóban, hogy most mi következik.
Itt már bõven közepesen erõs az intenzitás.
Itt már bõven közepesen erõs az intenzitás.
Szeged-Szõreg max. vastagság 9 cm. Átlagosan most 7-8 cm van. 7 órakor megjött a váltás. Inkább már csak esõ esik.
A tegnap délután kezdõdött gyenge havazás, hószállingózás összehozott ~1,5 cm havat, mondtam, hogy bõven elég lesz a seprû
ezután meg már nem fog megmaradni
Ez a valami megint elég gyengére sikeredett eddig errefelé. 
Kb tegnap este 9-ig esett normálisan,azután átváltott gyenge lisztszerûre. Többször is kinéztem 1-kor 3-kor 6-kor és végig ilyebe nyomta,amely látszik is,azaz nem látszik,mivel nem gyarapodott a hóréteg. Szerintem még az 1cm sincs meg,de legalább a füvön és a tereptárgyakon egybefüggõ,ez is csoda.
Most 7körül kezdett közepesen esni,normális pelyhekbe,bár radar alapján nem fog sokáig tartani.
Na,egyszóval. Gyenge.
Kb tegnap este 9-ig esett normálisan,azután átváltott gyenge lisztszerûre. Többször is kinéztem 1-kor 3-kor 6-kor és végig ilyebe nyomta,amely látszik is,azaz nem látszik,mivel nem gyarapodott a hóréteg. Szerintem még az 1cm sincs meg,de legalább a füvön és a tereptárgyakon egybefüggõ,ez is csoda.
Most 7körül kezdett közepesen esni,normális pelyhekbe,bár radar alapján nem fog sokáig tartani.
Na,egyszóval. Gyenge.
Szépen kezdett már felszáradni minden, erre már megint itt van ez a mocskos hó, és még hideg is van -5 fok. Most már nagyon jó lesz ha vége lesz a télnek, elég volt belõle...
Az idei tél egyik legszebb reggelre, szakad a porhó és hófúvás van, kemény téli idõ!
Jön az intenzív rész délrõl. Link
Itt is van, nagyobb pelyhekben szakad...Dél felé kinézve az ablakon eléggé szürke az ég, észak felé világosabb...
Mikorra mutatták a többet? Ma reggel 7-ig? Én olyat nem láttam hogy az ország ezen területein ennél többet várt volna akármelyik modell.
Az érdemi mennyiséget mostantól várják majd!
Gyengén havazik -2.2 fokban.
Az érdemi mennyiséget mostantól várják majd!
Gyengén havazik -2.2 fokban.
A szezon legtéliesebb reggele! Nagyon szépen tolja és 1-1,5cm a hó. Miskolcon ilyen a szerencsénk ezen a télen: mert mikor van a legszebb havazás?? Amikor már minek....
Nem baj legalább van még pár kellemes téli óránk...
Kb. 1 cm hó esett most is gyengén esik. Csalódott vagyok ennél jóval töbett mutattak a modellek. A délutáni enyhülés ezt el is viszi, így már nem lesz szép havas táj. Viszlát tél
Visszaneztem a radart, nem semmi ez a Sopron.Itt is meglepoen sok esett reggelre így a 10 cm sem irrealis estig. Ilyen hidegben nem mostanaban havazott.
Donnie tényleg arrébb költözött. Vagy Floo van megint Miskolcon.
Mindenesetre rég látott intenzitással havazik!!! Hóvastagság 2 cm.
Mindenesetre rég látott intenzitással havazik!!! Hóvastagság 2 cm.
A szokásos kitaposott nyugati vonal.
Megint lesz vagy 20 centitek. Itt meg szombat délutánig ki kell élvezni a havazást mert ilyenn nagy valószínûleg csak decemberben lehet újra.

Most 2 centink van. Kicsit még szüttyög.
Most 2 centink van. Kicsit még szüttyög.
Itt csak a szokásos, havazik (2 cm) és hófúvás van. Viszont most nagyon hideg is van mellé -5 fok.
Itt viszont kemenyen tolja, par cm mar lent is van, de most kozel az intenzivhez
Modositok: intenziv, havazas van!!
Modositok: intenziv, havazas van!!