Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Veszprémben is havazás.
Fiamék 10 körül indulnak Schladmingba, én jobban izgulok miattuk. Hallgatom a Hitradio-t, és nézem Podersdorfnál is ömlik a hó. Szerinted dél körülre kijavul annyira, hogy eltakarítják (bízom az osztrákok precízségében).
Fiamék 10 körül indulnak Schladmingba, én jobban izgulok miattuk. Hallgatom a Hitradio-t, és nézem Podersdorfnál is ömlik a hó. Szerinted dél körülre kijavul annyira, hogy eltakarítják (bízom az osztrákok precízségében).
A nyugatiak látták már a friss ECM-et? Jó, tudom, nincs értelme nézni 10 napra elõre, de vicces.
Elképesztõen ömlik a hó, órák óta
Az utóbbi másfél órában 5 centi hullott, így már 24 centinél jár a hóréteg vastagsága.
Itt szépnek nem mondanám a búcsút. De az biztos, hogy december közepe óta jellemzõje az idei télnek nevezett évszaknak.
Az elõrejelzések sorozatosan hóba fulladást ígérnek, ehelyett vagy nulla csapadék lesz belõle, vagy +2 fokban zuhog az esõ. Miközben 100km-en belül egymás után esnek a 10-20-30 cm havak.
Az ország havas felérõl ez biztos felfoghatatlan siránkozásnak tûnk, de akik itt vannak és így éreznek, meg tudom érteni.
Az elõrejelzések sorozatosan hóba fulladást ígérnek, ehelyett vagy nulla csapadék lesz belõle, vagy +2 fokban zuhog az esõ. Miközben 100km-en belül egymás után esnek a 10-20-30 cm havak.
Az ország havas felérõl ez biztos felfoghatatlan siránkozásnak tûnk, de akik itt vannak és így éreznek, meg tudom érteni.
Lassan alábbhagy az intenzitás, pontos mennyiséget majd késõbb írok, 0 fok van, az esti újabb adag már esõben jön, lehet készítem is a csónakot....
Sziasztok.
Örömmel tapasztalom, hogy ismét jó a magyar radar. Tõlem délre is elég jól mutatja a csapadékot.
Örömmel tapasztalom, hogy ismét jó a magyar radar. Tõlem délre is elég jól mutatja a csapadékot.
Nagy pelyhes, erõs havazás van itt is, mindenre rátapad, a T épp 0°C körül táncol.
Lehet, hogy kicsit elõbb jön a váltás ill. az enyhülés, de valóban szép búcsú(?) ez.
Hijnye, elvileg már a kertek alatt a váltás, ennyire azért nem kéne korán jönnie...
Lehet, hogy kicsit elõbb jön a váltás ill. az enyhülés, de valóban szép búcsú(?) ez.
Hijnye, elvileg már a kertek alatt a váltás, ennyire azért nem kéne korán jönnie...
Ahhan láttam. Picit most vissza vett a mennyiségbõl, de még így is sok Link
Érdemes végigpörgetni a hõtérképet,gyönyörûen látszik,hogy órák alatt mennyit halad a meleg ny-ény felé,ha ez így megy tovább akkor pár óra(2-3) akkor már csak a határszélen lesz hó. 
A tv-be meg ha tegnapi,és ekkora a változás a tegnapihoz képest(ezekszerint igen) illett volna módosítani,vagy le se adni,mert ez így csak félrevezetés...
A tv-be meg ha tegnapi,és ekkora a változás a tegnapihoz képest(ezekszerint igen) illett volna módosítani,vagy le se adni,mert ez így csak félrevezetés...
Ez a ma hajnali, reggeli hóömlés méltó befejezése a télnek itt északnyugaton.
Továbbra is szakad a hó, gyorsan gyûlnek a centik.
Továbbra is szakad a hó, gyorsan gyûlnek a centik.
Nem tudom, hogy tegnapi felvétel volt és ma adták le, vagy csak elfelejtettek módosítani, aktualizálni az elõrejelzésen...
Az tény, hogy a vártnál jobban bejött a meleg. Ez már most látszik.
Az tény, hogy a vártnál jobban bejött a meleg. Ez már most látszik.
Szakad az esõ, folyamatosan emelkedõ hõmérséklet mellett. Jelenleg 2,4 °C van.
Rögtön esõvel indított. Ennek ellenére az m1-en még reggel is azt mondták, hogy a Duna lesz a halmazállapot-váltás határvonala, amely napközben lassan terjeszkedik nyugat felé.
Szerk.: Pécsen vagyok, csak elfelejtettem átállítani.
Rögtön esõvel indított. Ennek ellenére az m1-en még reggel is azt mondták, hogy a Duna lesz a halmazállapot-váltás határvonala, amely napközben lassan terjeszkedik nyugat felé.
Szerk.: Pécsen vagyok, csak elfelejtettem átállítani.
+0,5 fok és szakadó esõ. Sokkal hamarabb érkezett az enyhülés mint vártam. Az elején volt még némi havas esõ,aztán már csak esõ esett. Valószínûleg a T925-el lehetett a probléma. Öröm az ürömben hogy legalább így nem lesz annyi latyak meg trutyi! De megnéztem volna ismét egy olyan hóömlést mint januárban volt erre felé! Ez sajna most nem jött össze. Ahol még tartja magát tél tábornok,jöhetnek a fotók!!!!
Bezony,az nagy valószínûséggel esõ lesz.
Nembaj,úgyis vártátok már a "tavasz-t"
Nembaj,úgyis vártátok már a "tavasz-t"
Az éjszaka a meglévõ 10 cm-re újabb 18 cm friss hó esett, jelenleg is intenzíven havazik.
Ne aggódj,folyamatosan terjeszkedik a meleg ny-ény felé. A hõtérkép és az észlelések alapján szerintem ti lesztek a következõk,akiknél vált a csapadék,valamint gyors is a csapadékáthelyezõdés,nem fog ez olyan sokáig tartani,mint egyesek gondolják.
Hamarosan Ény-ra is ellátogat a tavasz,mivel a váltás mintha kicsit korábban és nagyobb területet is érintene...
Hamarosan Ény-ra is ellátogat a tavasz,mivel a váltás mintha kicsit korábban és nagyobb területet is érintene...
Még mindig közel intenzív havazás van, de tódul a meleg sajna. 1 órán belül pluszban leszünk szerintem, 10körül meg váltás, ha addig el nem fogy a csapi.
Jó reggelt!
Ideért a tavasz.
Süt a nap, csorog az eresz, koppan a víz.
Hóréteg vastagsága: 16 cm.
Tegnap éjjel azért még elkattingattam vagy 2 "tekercs" filmet havas belváros, fák, buszok témakörben.
Íme:
Link
Ideért a tavasz.
Süt a nap, csorog az eresz, koppan a víz.
Hóréteg vastagsága: 16 cm.
Tegnap éjjel azért még elkattingattam vagy 2 "tekercs" filmet havas belváros, fák, buszok témakörben.
Íme:
Link
Ömlik a hó!
Nem nagyon szoktam dobálni az intenzív ikonokat, de most egyértelmû a helyzet.
Látástávolság 200 méter.
Nem nagyon szoktam dobálni az intenzív ikonokat, de most egyértelmû a helyzet.
Látástávolság 200 méter.
Gyönyörû napsütéses reggelre ébredtünk, 8-9 centi hóval. Nem lehetne, hogy a tél 3 februárból álljon??
Fél négykor még semmi sem volt, fél hatkor már 2 centi, de utána kb. egy óra alatt 4-5 centi esett. Most 7 az új és 12 a régivel. Szerencsére gyorsan halad, a radar szerint a széle a nyugati határon. Gondolom Karácsonykor mindenki örült volna egy kis hólapátolásnak és rokonlátogatás helyett otthonülésnek, de a tavasz elõtt 5 nappal és egy méter hó után kinek kell ez ? Persze nekünk, a Föld klímáját a földlakóknak el kell viselni, tudtommal más bolygóké csak rosszabb.
Azt látom, hogy Burgenlandra és stájeréknál piros a figyelmeztetés, nálunk narancs. Ez vagy azért van, mert ott nem csak 25 hanem mondjuk fél méter havat várnak, vagy hófúvás van ? Esetleg náluk más a mérce (színek jelentése), mert érzékenyebbek egy kis hóra ?
Eszméletlen, hogy alig leszünk ezen a rémálmon túl délutánra (közlekedés megint KO ?), este jön egy újabb ?
A T itt már csak alig -1 fok, annyira esik, hogy míg leírtam újabb centi lejött.
Azt látom, hogy Burgenlandra és stájeréknál piros a figyelmeztetés, nálunk narancs. Ez vagy azért van, mert ott nem csak 25 hanem mondjuk fél méter havat várnak, vagy hófúvás van ? Esetleg náluk más a mérce (színek jelentése), mert érzékenyebbek egy kis hóra ?
Eszméletlen, hogy alig leszünk ezen a rémálmon túl délutánra (közlekedés megint KO ?), este jön egy újabb ?
A T itt már csak alig -1 fok, annyira esik, hogy míg leírtam újabb centi lejött.
A radarok szerint már lassan vége kéne lenni
..de, nem!
Intenzív havazás van, köszönhetõen a magassági(erõs) keleti áramlásnak ami
hozza továbbra is ide a havat
..de, nem!
Intenzív havazás van, köszönhetõen a magassági(erõs) keleti áramlásnak ami
hozza továbbra is ide a havat
Itt nálunk havasesõ van de inkább az esõ van túlsulyban.Kb 1 órája esik vicc hogy 30-40 km-el nyugatabra mekkora hó van..itt semmi...Azért drukkolok a nyugati kollégáknak hogy minél több havuk legyen..
Most indulok neki anyósomhoz disznót vágni!Nagy pelyhekben brutál tolja neki,jó kis napunk lesz,bár szerintem elõbb jön a váltás,most is nagyon vizesek a hópelyhek!
Egy centit sem fogok "visszautasítani"
A "meleg" jön, ide is ,azért remélem minél késõbb!
A "meleg" jön, ide is ,azért remélem minél késõbb!
Legyen már világos,a teló és fényképezõ már nem bír magával
Ja, meg én sem
Ja, meg én sem
Jó reggelt!
Sz.rásig televagyunk hóval.
Kapásból van 15 centi. Minden fa szinte csurig van ráadásként. A tujánk szétdõlt. Hátra még nem mertem kinézni de tuti ötös lehet a látvány. Kivilágosodik és megyek a képekért.
Na ilyen egy medis havazás a 100méteres látótávjával.
Sz.rásig televagyunk hóval.
Na ilyen egy medis havazás a 100méteres látótávjával.
Fool!
Itt is van annyi, és kegyetlenül tolja. Szerintem a tegnapi 10-el együtt mi már jóval 20 felett vagyunk ahogy látom.
Itt is van annyi, és kegyetlenül tolja. Szerintem a tegnapi 10-el együtt mi már jóval 20 felett vagyunk ahogy látom.
Itt sem komoly. Kb 1óta esegethet, hajnali 4-tõl erõsebben. Ezalatt az idõ alatt 3-5 cm jött le. A radaron már dnyon látszik a vége. A dny-i 20 cm-es adatokat hallva leesett az állam. Ez a medi egyértelmûen az övék. DE örülök neki hogy nem lett reggel 6ig itt komoly hó.
Itt egy rövid a mostani intenzitásról, bocs a gyenge kivitelezésért, de muszáj volt hirtelen berántanom az ablakot.
Link
Ha az esti is még hóban jön le akkor káosz lesz itt megint.Kint durvítottak, a mostani nem tudom mennyire, még 20-at várnak az estibõl, így már Eisenstadt is 35cm körül lehet. Ez brutális. Ja és mondom ezt úgy, hogy nem tudom mennyi van most, de erre már estétõl újabb keményet várnak.
Link
Ha az esti is még hóban jön le akkor káosz lesz itt megint.Kint durvítottak, a mostani nem tudom mennyire, még 20-at várnak az estibõl, így már Eisenstadt is 35cm körül lehet. Ez brutális. Ja és mondom ezt úgy, hogy nem tudom mennyi van most, de erre már estétõl újabb keményet várnak.