Metnet találkozók
Sziasztok!
Egy kísérlet havas túrára vasárnap
2010-12-19 (budai hegyek)
Gyülekezõ: 9:45, indulás 10:00kor a Budapest II. kerület, hûvösvölgyi villamos (61)végállomásról, ami a Moszkva térrõl indul.
Útvonal: Nagykovácsi-Páty (végén beülõs karácsonyi parti
)
Terep: gyenge-közepes, amibõl a hó közepes terepet kovácsolhat.
Fontos: a téli meleg öltözet, egy napi eleség és ittasság, váltó zokni, tartalék szalonna és kolbász
Biztos befutók:
Predina
Leifur
Alonso
és Én
Bizonytalan befutók:
Geszti
Sazomux
Folti
Várunk Mindenki egy hideg, havas, téli túrára
Egy kísérlet havas túrára vasárnap
Gyülekezõ: 9:45, indulás 10:00kor a Budapest II. kerület, hûvösvölgyi villamos (61)végállomásról, ami a Moszkva térrõl indul.
Útvonal: Nagykovácsi-Páty (végén beülõs karácsonyi parti
Terep: gyenge-közepes, amibõl a hó közepes terepet kovácsolhat.
Fontos: a téli meleg öltözet, egy napi eleség és ittasság, váltó zokni, tartalék szalonna és kolbász
Biztos befutók:
Predina
Leifur
Alonso
és Én
Bizonytalan befutók:
Geszti
Sazomux
Folti
Várunk Mindenki egy hideg, havas, téli túrára
Megvolt a minitalálkozó, a szokásos focival. Elõtte tudatosan táplálkoztunk: zsíros kenyér paprikával, lilahagymával
Én megyek holnap Szegedre de sajnos csak délután 14 óra után! Tesomék ekkor érnek rá, igy van már meg beszélve, nem volna szép h most cserbe hagyam õket és elinduljak magam hamarabb!
Én sem nagyon tudok továbbmaradni, tökéletes volna, ha behoznátok visszafele, elõre is köszi
Bort én is viszek/vöröset/,már csak az asszonyt kell rábírnom,hogy visszafelé majd õ vezessen
. Kb.fél tízre érünk ki. Teafüvet vigyek? Én is szállítok zsírt,adjunk a koleszterinnek!
. Mi kb.délig tudunk maradni majd,ha gondolod,bevihetünk a városba visszaúton.
Megvan a lilahagyma, a bor, és egy kevés libazsírt is viszek
10 óra körül érkezem az állomásra.
Én viszek zsírt,remélem elég lesz/kb.40 dekányi van/,ill.esetleg lilahagymát is,szintén. Teafüvet/filtereset/ is tudok vinni,ha kell. Lehet,hogy storm is jön .
Oké,akkor sima bor,ill.teázhatunk is
! Lilahagymát mondjuk 6-7 fejet hozzál. A paprika is jöhet!
A kenyér meg lesz oldva,szeke hozza. Zsírt viszek,ha kell/szeke azt mondta : lehet,hogy van kint az állomáson/.
A kenyér meg lesz oldva,szeke hozza. Zsírt viszek,ha kell/szeke azt mondta : lehet,hogy van kint az állomáson/.
Szerintem a forralt bort hagyjuk máskorra, kicsit sok vele a macera. Legyen mezei, hazai szõlõlé 
Akkor lilahagymát viszek. Zsír+kenyér meg lesz oldva? Lilahagymából mennyit vigyek? Vigyek még valamit? Esetleg vihetem a kis erõs paprikámat is, amit még a halászlébe is tettünk anno
Akkor lilahagymát viszek. Zsír+kenyér meg lesz oldva? Lilahagymából mennyit vigyek? Vigyek még valamit? Esetleg vihetem a kis erõs paprikámat is, amit még a halászlébe is tettünk anno
+még 2 fõ jelezte felém,hogy talán jön. +Trentóné is tiszteletét teszi.
Forralt bor : jó ötlet,kell hozzá néhány alapanyag /bor,fûszerek,cukor/.
Forralt bor : jó ötlet,kell hozzá néhány alapanyag /bor,fûszerek,cukor/.
Kevés, de a hangulat ettõl még jó lesz, sõt!
Forralt bor? Jó 5let! Én a jófajta sima borral is beérem..
Forralt bor? Jó 5let! Én a jófajta sima borral is beérem..
Kicsit kevés. Mennyi lilahagymát vigyek?
Mindenkit várunk szeretettel, havazás is megrendelve, jó társaság, finom étel, meteorológia határok nélkül
Gondoltam még forralt bor fõzésre is. Esetleg?
Mindenkit várunk szeretettel, havazás is megrendelve, jó társaság, finom étel, meteorológia határok nélkül
Gondoltam még forralt bor fõzésre is. Esetleg?
Szia Kornél, 9-10. Ferike ügyeletben lesz már. Biztos résztvevõk:
Ferike, Trentó, én. Aszi lehet, hogy jön.
Ferike, Trentó, én. Aszi lehet, hogy jön.
Részvétem, és egyúttal sajnálom, hogy nem tudsz jönni. Én viszont úgy néz ki, tudok menni, viszont nem maradnék túl sokáig, sajnos rengeteg tanulnivalóm van...
Hány órára érkezzek a lilahagymával? Hányan leszünk kb.? Egyéb fontos tudnivaló?
Hány órára érkezzek a lilahagymával? Hányan leszünk kb.? Egyéb fontos tudnivaló?
Hát akkor szép össze-gyüvetelt; dél alföldi, és más-honnét levõ Metnet-tagoknak!
(visszanézve régi talit, a májusi, napfényes képek, -coonti- a legszebbek!)
Üdv; BuBu!
(visszanézve régi talit, a májusi, napfényes képek, -coonti- a legszebbek!)
Üdv; BuBu!
Szia. Ne csináld,nem kell bocsánatot kérned! Teljesen érthetõ ebben a helyzetben,hogy nem tudsz jönni! Próbáld mihamarabb kiheverni lelkileg,s a legközelebbi találkozón szívesen látunk!!
Szervusztok...
Nagy baj történt, meghalt a közvetlen fõnököm, pont a szegedi xx kórházban. Már Május óta helyettesítettem a Fõ utcai Mûszaki kisboltban. Összekavarodik minden, elfelejtettem az ezüst vasárnapot is, ki kell nyitnunk, hogy emlékezünk Reá. ( a bolt volt mindene, sok évig akart még dolgozni benne.)
Nem tudok elmenni, még Õt is nem messze fogják el hanvasztani, mint Anyámat ott Szegeden.. bocs..
Nagy baj történt, meghalt a közvetlen fõnököm, pont a szegedi xx kórházban. Már Május óta helyettesítettem a Fõ utcai Mûszaki kisboltban. Összekavarodik minden, elfelejtettem az ezüst vasárnapot is, ki kell nyitnunk, hogy emlékezünk Reá. ( a bolt volt mindene, sok évig akart még dolgozni benne.)
Kicsit elírtam magam, egyik írásban túl közel, a másikban még messze van a Vasárnap.
Akkor tán tele-trafáljuk a véletlent, és sikerülni fog.!
Szevasztok, majd jelentkezem.
Akkor tán tele-trafáljuk a véletlent, és sikerülni fog.!
Szevasztok, majd jelentkezem.
A héten még jelzem, hogy tudok-e menni. Ha igen, akkor a lilahagymára ne legyen gondotok!
Teljes bizonytalanság az egész. Például holnap tudnám meglelni a kacsát, nem 100 % hogy kap-e a bolt.De az íze...
Meg aztán vasárnap még messze van kicsit. (át kell élni még egy E5-Kecskemét-Majsa egész napos kórházi utat pénteken.
Kacsa szárnytõ-sült? Nyamm,jó ötlet! Netán,Te tudnál hozni alapanyagot? Természetesen,ez esetben összedobnánk a per-kop összeget! Feri lesz szolgálatban,amúgy. Lilahagymát megpróbálok beszerezni.
Jó ötlet, de kissé túl közel van.
De nem kizárt, hogy elmegyek,-gyünk családdal; úgyis..úgyis Mórahalom is úgyis irányban van.
A zsíros deszka esetleg társulhatna kacsa-szárnytõ-sült + kacsazsíros kenyérkére? A konyhai mikró azonnal felfrissülne a száraz patt.kukoricák után...
Lila hagymát nem tudok jeleníteni, esetleg másvalaki?...
( mondom nem biztos, a hószálinga is bekeményíthet..)
De nem kizárt, hogy elmegyek,-gyünk családdal; úgyis..úgyis Mórahalom is úgyis irányban van.
A zsíros deszka esetleg társulhatna kacsa-szárnytõ-sült + kacsazsíros kenyérkére? A konyhai mikró azonnal felfrissülne a száraz patt.kukoricák után...
Lila hagymát nem tudok jeleníteni, esetleg másvalaki?...
( mondom nem biztos, a hószálinga is bekeményíthet..)
A fejléc szövegét töröltem.
A színkontraszt eltûnése felkerült a hibalistára. A fejlesztõk dolgoznak rajta, hogy "visszakapjuk".
A színkontraszt eltûnése felkerült a hibalistára. A fejlesztõk dolgoznak rajta, hogy "visszakapjuk".
Így van, trento!
Gyerekek, a következõ metnet tali nem a Bükkszentkereszti, hanem a januári!
Kár, hogy eltûnt a színkontraszt a régi illetve az új hozzászólások között!
Gyerekek, a következõ metnet tali nem a Bükkszentkereszti, hanem a januári!
Kár, hogy eltûnt a színkontraszt a régi illetve az új hozzászólások között!
Mindenkit szeretettel várunk a vasárnapi/dec.12./szegedi regionális metnet találkozóra! Aki jön,az 9-10 óra között érjen ki a szokásos helyszínre: a szegedi meteorológiai állomásra/bajai út/! Menü : zsíros deszka lilahagymával,forró tea. Egyéb innivalóról/pl.bor/ mindenki magának gondoskodjon. A kenyeret szeke szállítja. Ha valamelyõtök tud hozni lilahagymát,azt köszönettel vennénk!
Amennyiben szerencsénk lesz,hópelyhek tánca is fokozhatja majd a jó hangulatot!
Amennyiben szerencsénk lesz,hópelyhek tánca is fokozhatja majd a jó hangulatot!
Nem csak Baranya megyeiek jöhetnek, szívesen látunk mindenkit, aki betéved.
Hát persze, Bükkszentkereszt.
Szeke: megpróbálunk elmenni, a pincér-dugóhúzóért is...(( ha nem esik jégbalta az égbõl)).
Szeke: megpróbálunk elmenni, a pincér-dugóhúzóért is...(( ha nem esik jégbalta az égbõl)).
Elvileg,a jövõ hét vasárnap jó lehet! Mire gondoltál? Zsíros kenyér,lila hagyma ,tea(esetleg forralt bor)?
Vasárnapi kirándulás részleteit ma este egyeztetjük, közben ömlik a hó, gyönyörû
Magdaléna Merlo a Király utcában
és 6 fõ jelezte eddig részvételét, velem együtt
Elég zsenge ez így... A Magdalena Merloról van szó a Király utcában, vagy valamelyik másikról tõled 131 méterre?
Sziasztok! - Jön a Mikulás
Gondoltuk, mi is szervezünk egy kisebb találkozót a belvárosban, péntek, azaz holnap este 7 órakor a Magdalena pizzázóban.
Várunk minden kedves Metnetes bajtársunkat is.
Témák:
Az idei év idõjárásának megtárgyalása.
Hosszútávú latolgatások a decemberi hónapra.
Várható túraútvonalak kitalálása.
Egyéb témák.
Aki szeretne jönni, kérem, hogy holnap délig jelezze!
Gondoltuk, mi is szervezünk egy kisebb találkozót a belvárosban, péntek, azaz holnap este 7 órakor a Magdalena pizzázóban.
Várunk minden kedves Metnetes bajtársunkat is.
Témák:
Az idei év idõjárásának megtárgyalása.
Hosszútávú latolgatások a decemberi hónapra.
Várható túraútvonalak kitalálása.
Egyéb témák.
Aki szeretne jönni, kérem, hogy holnap délig jelezze!
Oké
Amúgy árak?(sör,üdítõ)..csak mert ugye csütörtök az csütörtök. Véges az 1 hétre szánt pénz keret.
Amúgy árak?(sör,üdítõ)..csak mert ugye csütörtök az csütörtök. Véges az 1 hétre szánt pénz keret.
II. Pécsi Regionális MetNet-találkozó
December 9. Csütörtök 20:00, Paulus Kávézó, Ifjúság útja 6.
Add tovább
December 9. Csütörtök 20:00, Paulus Kávézó, Ifjúság útja 6.
Add tovább
Valahol írj rám(msn,facebook,itt privát),ha eldõlt,hogy mikor pontosan.
Köszi!
Köszi!