Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Én azért még nem írnám le a mai napot a környéken. Egyelõre szépen szakadozik a felhõzet, ha legalább egy-két órára kisütne a nap, akkor a délután második felére labilizálódhatna a levegõ, és kialakulhatna egy-egy zápor, zivatar. A lassú cellamozgás és a kaotikus áramlások miatt valóban lehet esély tubákra is.
Sajnos bejött a tegnap délben tett észrevételem és "prognózisom" északnyugatot illetõen....
Link
Link
Ebbõl annyi sem lett mint tegnap.
Na tehát eddigi ténykedése sekélyke ciklonocskánknak,szombat 0mm,vasárnap csap.nyom,hétfõ 1mm,kedd eddig 0.6mm.Ha így megy lehet csütörtökre elérjük talán a 3mm-t!
Megyek megnézem merre vannak a 2010-es homokzsákok!
Vagyis már agyamra ment a szárazság vas 1mm hétfõ 0.6.Már azt sem tudom milyen nap van!
megyek iszom valamit!
Na tehát eddigi ténykedése sekélyke ciklonocskánknak,szombat 0mm,vasárnap csap.nyom,hétfõ 1mm,kedd eddig 0.6mm.Ha így megy lehet csütörtökre elérjük talán a 3mm-t!
Megyek megnézem merre vannak a 2010-es homokzsákok!
Jó kis áztató esõnk (zivatarunk) van, sajnos már nem sokáig.
Az elõbb kimentem az udvarra, villámlott dél felé, a villámot magát nem láttam. Nyugat felõl érkezett is a dörgést (nyugtáztam magamban, hogy tévedtem
), majd rá 1-2 mp-re kelet felõl, tehát a város felõl irgalmatlan mély dörgés hallatszott.
Valahol a városban csaphatott be.
Az elõbb kimentem az udvarra, villámlott dél felé, a villámot magát nem láttam. Nyugat felõl érkezett is a dörgést (nyugtáztam magamban, hogy tévedtem
Ez 9:20-as kép, ha jól nézem azóta bõven gyûlhetett labilitás.
Én is azt néztem, hát sok jót nem sejtet a továbbiakra nézve....
Vagy esetleg az enyém?!
Látványra semmi extra amúgy. Viszont ilyen intenzitású esõ június óta nem volt itt (sem). 3 percig úgy tolta neki mint egy jobbféle zivatarból. Azóta normál zápor intenzitás.
OMSZ tette ki a facebook oldalára az aktuális helyzetet. Többek között ezt is,onnét másoltam be ide. Szerintem ezt csak az OMSZ "láthatja" egyébként.
Milyen érdekes, ott a legkevesebb a labilitás elvileg, ahol említést érdemlõ napsütés volt/van.
A fõvárost már megint meghárpozták, hogy a csapadékzóna legkeskenyebb része ér el minket? Bezzeg Vecsésre mennek a narancsok, szerintem Storman keze van a dologban!
Keptelen itt hogy megaljon...hat latszik hogy ez mas idojaras
A hegy gerincek mind megfogjak a felhoket...beszorult az egesz az eobolbe
A hegy gerincek mind megfogjak a felhoket...beszorult az egesz az eobolbe
A szélébõl 1 óra alatt összecsöpörgött több mint fél mm! A másikkal ugyan mi a bánat fog történni Link ?
Friss gfs szokásához híven szépen meg is felezte az amúgy sem túl vérmes labilitási értékeket délutánra, ergo nem számol jelentõs napsütéssel.
Eléggé stabil marad ma szerintem errefelé a légkör. Legközelebb szerdán várok akciót, bár eddig sem volt.
Öröm nézni amúgy, hogy végre kiadós esõ esik.
Ez a felhõzet tuti nullára redukálja az itteni esetlegesen meglévõ labilitás, viszont van áramlás így esély van rá, hogy labilisabb levegõ érkezzen a nap folyamán. Mûholdra tekintve viszont nem tartom valószínûnek, hogy bármi is kialakuljon már ez az izé mögött.
Szinte nem is lesz áramlás délután, szóval ha realizálódna valamiféle összeáramlás akkor a tubákat lehetne lesni esetleg.
Mi ez már megint ez a sok szutyok felhõ, már megint nem lesz semmi idõjárási horror? Ki hallott még ilyet
EGyedül a metnet WRF-en látok jeleket arra, hogy délután dk felõl érkezik pár cella. Örülnék neki, hátha szép peremfelhõt eregetnének, de sok esélyét még mindig nem látom. Kb 1 óra fele fog kisütni a Nap, bár elég szaggatottan szerintem. Talán talán elég lesz pár záporhoz az energia majd késõbb.
Volt 23 mm/óra intenzitás is (Szabadkától Északra Kelebiján)http://sumeteo.info/
"webcam history" Link
"webcam history" Link
Már felettem a zöld,de még semmi sem esett!Beszürkült felhõzet,szinte áll a levegõ!
Szabadkan allitolag nem latszik semmi,szurke egybefolyo felhozet...delebrol latszik a lenyeg.
Vissza akartam pörgetni, hogy lássam ahogy érkezett
Az élõ kép alapján nem tûnik valami vérmes józságnak.
Nem nagyon hiszem, hogy látunk róla értelmes képet!
Eszéken keresztülment még nem bow-echos formában, talán ott fotózott valaki!
Eszéken keresztülment még nem bow-echos formában, talán ott fotózott valaki!
Szóval vagy erõsödik, vagy gyengül.
Eltalálják Szegedet, vagy elmennek tõle délre?
Eltalálják Szegedet, vagy elmennek tõle délre?
Reggel jöttem Pécsrõl Budapestre. Út közben több mint 100 km-en keresztül sûrû masszív köd volt. Tisztára mint õsszel!
Ma reggel 6 órától ezidáig 21 mm esett. Jelenleg is kopog a tetõablakomon.
A sat24 szerint talán ki fog a Nap sütni, így du.jöhet a komolyabb eksön.
A sat24 szerint talán ki fog a Nap sütni, így du.jöhet a komolyabb eksön.
Az ilyen MKR-es, délelõttös szupercellák vagy elgyengülnek az idõ múlásával, vagy fittyet hányva mindenre, erõsödve haladnak át az országon...
Pl. ilyen cellák haladtak régebben többször is a Kanizsa-Balaton-Budapest-Gyöngyös vonalon, majd a Bükknél megadták magukat, esetleg a középhegység déli részén végigmegy és Záhonynál távozik...
Szóval hajrá, én szeretettel várom a cuccot!
Pl. ilyen cellák haladtak régebben többször is a Kanizsa-Balaton-Budapest-Gyöngyös vonalon, majd a Bükknél megadták magukat, esetleg a középhegység déli részén végigmegy és Záhonynál távozik...
Szóval hajrá, én szeretettel várom a cuccot!
A román radar( Link )szerint az a bow echóra hasonlító (vagy az is?) cella szépen halad ÉK felé. A mostani helyzet alapján úgy tûnik, hogy áthalad Szabadkán (Gabesz fotózz!), majd elhalad Szeged mellett (alig 5-6 km-el ÉNy-ra). Ha késõbb sem döglik be, akkor még a térségembe is elérhet. A labilitás csökken ugyan, de még lesz. Szélnyírás elvileg van, napsütés van (tehát gyûlhet az energia), hátha!

