Metnet találkozók
Köszönjük, hogy megosztottad velünk az élményt, amiben részetek volt.
Jók lettek a képek.
Számomra ez a túra most sajnos teljesen esélytelen volt a nagy távolság miatt.
Jók lettek a képek.
Számomra ez a túra most sajnos teljesen esélytelen volt a nagy távolság miatt.
Az elsõ Sulimet-es találkozó ma volt, melyet a Borotai SuliMet állomás szervezett. Egy túrán vehetünk részt, mellyel az Állami földmérési és térképészeti építményt tekintettünk meg, melyet egy 6 km-es sétával értünk el a Bácskai dombok mélyén.
Nagyon jó túra volt, nagyon élveztem.
Aki nem jött csak bánhatja, remekül éreztünk magunkat.
A MetNet-et mi képviseltünk:
Link
Közel 12 km volt a túra teljes hossza. Most kicsit be is vallom a nyakam kicsit meg is pirosodott a naptól, és remek idõnk volt a túrára. Természetesen az építmény tetején, amely megközelítõleg 26 m magas volt, a szél ereje nem éppen gyengének bizonyult.
A további képek itt tekinthetõk meg:
Link
Még egyszer köszönöm a szervezõknek, ha jól gondolom el is fogják olvasni, mivel regisztrált MetNet tagokról van szó.
Szép estét mindenkinek!
Nagyon jó túra volt, nagyon élveztem.
A MetNet-et mi képviseltünk:
Link
Közel 12 km volt a túra teljes hossza. Most kicsit be is vallom a nyakam kicsit meg is pirosodott a naptól, és remek idõnk volt a túrára. Természetesen az építmény tetején, amely megközelítõleg 26 m magas volt, a szél ereje nem éppen gyengének bizonyult.
A további képek itt tekinthetõk meg:
Link
Még egyszer köszönöm a szervezõknek, ha jól gondolom el is fogják olvasni, mivel regisztrált MetNet tagokról van szó.
Szép estét mindenkinek!
A Nyugatmet szerkesztõi csapatának (sutom, szélkerék21, Hepi, Flurries, Thomas20, Rainmen és jómagam) szervezése által március 26-án, szombaton tartunk egy kis kötetlen, beszélgetõs találkozót Szombathelyen, az OMSZ állomáson (Komárom utca 4.), 14 és 16 óra között.
Akinek lenne kedve rész venni ezen, sok szeretettel várjuk.
Szombathely belvárosából elvileg meg tudjuk oldani az állomásra történõ kijutást, de aki eljönne, azért írjon nekem egy privátot.
Akinek lenne kedve rész venni ezen, sok szeretettel várjuk.
Szombathely belvárosából elvileg meg tudjuk oldani az állomásra történõ kijutást, de aki eljönne, azért írjon nekem egy privátot.
Köszönjük a meghívást, innen Kiskunmajsáról is!
Vissza emlékezve én is onnét származok, kicsit keletebbre, Jánoshalmáról.Nagyapám borotai származású volt, Pintér János, malmos,és jéggyáros anno 1947-53 közt.
Az Illancsi homokbuckák, Terézhalom erdeje, Borota-Rém északi részei mind gyerekes emlékeim részei.
Ha tudok, elmegyek a talira; BuBu!
Vissza emlékezve én is onnét származok, kicsit keletebbre, Jánoshalmáról.Nagyapám borotai származású volt, Pintér János, malmos,és jéggyáros anno 1947-53 közt.
Az Illancsi homokbuckák, Terézhalom erdeje, Borota-Rém északi részei mind gyerekes emlékeim részei.
Ha tudok, elmegyek a talira; BuBu!
Tavaszköszöntõ "Illa berek, nádak, erek! " - avagy a hegy, ami nincs, pedig van
Kedves MetNet-esek!
A borotai SuliMet-es iskola Link Link Link
szeretettel hív meg Bennünket az elsõ közös SuliMet/MetNet-es kirándulásra:
2011 március 12-ére, szombatra (idus hosszú hétvégéjének elsõ napján), a Bács-Kiskun megyei Ólom-hegyre. Link
/ Ez az Alföld legmagasabb*, Illancs nevû homokhátságának a "csúcsa" Link -
* valójában a nyírségi Hoportyó után "csak" a második: 172 m-es magasságával attól csak 11 m-rel maradva el,
ám errõl, a tetején egy 26 m-es földmérõ toronyról egyedi körkilátás nyílik a Dél-Alföldre,
ill. - tisztább idõben - Tolna és Baranya domborzatára is. Link Link Link
S állítólag vele van kapcsolatban az idézett mondás is! /
Gyülekezõ Rém községben (Bács-Kiskun megye, Jánoshalma és Baja között), a Faluház elõtt, 9:30-kor,
amit szintén meg lehet majd tekinteni.
/ A Faluház tájház jellegû, régi szerszámok, a falura jellemzõ tevékenység elevenedik meg benne,
s régi képek, iratok is vannak a kiállítás tulajdonában - ingyenesen látogatható. Link /
Érdeklõdés esetén szintén lehet szó a szomszédban levõ Borota SuliMet-es állomásának meglátogatásáról is!
Minden érdeklõdõt szeretettel várunk!
- annak figyelembe vételével, hogy általános iskolások kirándultatásáról van szó..
A-MET Egyesület
Kedves MetNet-esek!
A borotai SuliMet-es iskola Link Link Link
szeretettel hív meg Bennünket az elsõ közös SuliMet/MetNet-es kirándulásra:
2011 március 12-ére, szombatra (idus hosszú hétvégéjének elsõ napján), a Bács-Kiskun megyei Ólom-hegyre. Link
/ Ez az Alföld legmagasabb*, Illancs nevû homokhátságának a "csúcsa" Link -
* valójában a nyírségi Hoportyó után "csak" a második: 172 m-es magasságával attól csak 11 m-rel maradva el,
ám errõl, a tetején egy 26 m-es földmérõ toronyról egyedi körkilátás nyílik a Dél-Alföldre,
ill. - tisztább idõben - Tolna és Baranya domborzatára is. Link Link Link
S állítólag vele van kapcsolatban az idézett mondás is! /
Gyülekezõ Rém községben (Bács-Kiskun megye, Jánoshalma és Baja között), a Faluház elõtt, 9:30-kor,
amit szintén meg lehet majd tekinteni.
/ A Faluház tájház jellegû, régi szerszámok, a falura jellemzõ tevékenység elevenedik meg benne,
s régi képek, iratok is vannak a kiállítás tulajdonában - ingyenesen látogatható. Link /
Érdeklõdés esetén szintén lehet szó a szomszédban levõ Borota SuliMet-es állomásának meglátogatásáról is!
Minden érdeklõdõt szeretettel várunk!
- annak figyelembe vételével, hogy általános iskolások kirándultatásáról van szó..
A-MET Egyesület
Áthelyezve innen: Metnet drukkerkocsma (#11434 - 2011-02-23 18:45:4
Minimetnet-tali van Becsehelyen, résztvevõk: Daniello és Floo
Minimetnet-tali van Becsehelyen, résztvevõk: Daniello és Floo
A willy-willy a porördög AU-angol megfelelõje, bár az amerikai angolban korábban tényleg használták más értelemben is.
Az AU Met. Szolg. ezen oldalán is szerepel a magyarázat a 2. bekezdésben: Link
Az AU Met. Szolg. ezen oldalán is szerepel a magyarázat a 2. bekezdésben: Link
Oké, majd keresgélek kicsit!
Érdekes nap lehetett, az már így látatlanban is biztos!
Boszi: én is pont így voltam vele, most már így ismerõs, de eszembe nem jutott volna nekem se, ha utána nem nézek.
Boszi: én is pont így voltam vele, most már így ismerõs, de eszembe nem jutott volna nekem se, ha utána nem nézek.
Igazad van.
Nohát....
, olvasva a megnevezést, már nekem is rémlik a dolog, hogy én is hallottam már ezt a kifejezést (de magamtól az életbe soha sem bányásztam volna elõ a fejembõl).
Nohát....
Ott a pont, köszi, eszembe nem jutott volna:-)
Mondok mást csak ennyi és tudni fogod:-) Pécs 1952 május 21 -2,6 fok:.-) Nézd meg!
Mondok mást csak ennyi és tudni fogod:-) Pécs 1952 május 21 -2,6 fok:.-) Nézd meg!
A tegnap felmerült témához:
Erre a kifejezésre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy valamikor valahol olvastam róla: willy-willy.
Ezt több szakirodalom is megemlíti, hogy Ausztráliában szokás így is nevezni a trópusi ciklont - hogy aztán mennyire elterjedt avagy mennyire szakmai a kifejezés, az más kérdés.
Erre a kifejezésre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy valamikor valahol olvastam róla: willy-willy.
Ezt több szakirodalom is megemlíti, hogy Ausztráliában szokás így is nevezni a trópusi ciklont - hogy aztán mennyire elterjedt avagy mennyire szakmai a kifejezés, az más kérdés.
Köszönöm az estét az egybegyülteknek
Jó volt hallgatni Gábort és persze mindenki mást is.
(tudtam, h ma kiránduló idõ lesz
)
(tudtam, h ma kiránduló idõ lesz
Tetõzni látszunk holnap este, 10 a légyszám, ami estétõl apadásnak indul majd. 19 órakor a Magdiban találkozunk, foglalok helyet, a késés nem ajánlott, ezt fõleg magamnak mondom (
). A két Tóth kicsit késõbb érkezik, de ez nem befolyásolja a hangulatot.
Örülök!
Szombaton lefoglalom a helyünket napközben,
aki jönne szóljon (megfelelõ idõben és térben
).
Szombaton lefoglalom a helyünket napközben,
aki jönne szóljon (megfelelõ idõben és térben
Üdv újra itthon! 
Részemrõl a szombat oké (a szokott idõben és térben
).
Részemrõl a szombat oké (a szokott idõben és térben
Remélem hoztál zsét bõven Ausztráliából és te fizetsz, akkor leszünk bõven.
Sziasztok! Itthon vagyok!
Szombaton, akinek van kedve egy pizza és/vagy egy sör elfogyasztása mellett összegyûlni velünk, szívesen látjuk.
Találkozás a szokott idõben és térben.
Aki jönne írjon!
Vasárnap esetleg lehetne egy kis kirándulás a napsütésben. Mit szólnátok hozzá? Hová szeretnétek menni, ha úgy dönt a csapat?
Szombaton, akinek van kedve egy pizza és/vagy egy sör elfogyasztása mellett összegyûlni velünk, szívesen látjuk.
Találkozás a szokott idõben és térben.
Vasárnap esetleg lehetne egy kis kirándulás a napsütésben. Mit szólnátok hozzá? Hová szeretnétek menni, ha úgy dönt a csapat?
Mi is jól elvoltunk Szekéékkel, délben elindultunk és lazán 15-16km gyalog, de olyanokat láttunk, hogy szerintem megérte.
Nekem azért még egy kicsi jutott.
Már nagyon várom az újabb talit.
XX. MetNet tali visszaszámlálás: 187 nap, a 187. napon már ott leszünk, én biztosan.
Nekem azért még egy kicsi jutott.
Már nagyon várom az újabb talit.
XX. MetNet tali visszaszámlálás: 187 nap, a 187. napon már ott leszünk, én biztosan.
több pályázat esetén mi alapján fog eldõlni? Értem ezt úgy hogy a fõbb tagok bizonyos szempontok alapján döntik el és kihoznak egy nyertest vagy majd szavazás lesz?
Ha olyan finom lesz mint a tavalyi, kizárt... Késõn érkezõk magukra vessenek
Nekem No.1-nak tûnik ez a NHH-i verzió, de azért várjuk meg a vállalkozó kedvûek jelentkezését, és akkor még az a pazar helyzet is elõfordulhat, hogy több helyszín közül választhatjuk ki a legmegfelelõbbet!
Nekem No.1-nak tûnik ez a NHH-i verzió, de azért várjuk meg a vállalkozó kedvûek jelentkezését, és akkor még az a pazar helyzet is elõfordulhat, hogy több helyszín közül választhatjuk ki a legmegfelelõbbet!
A vacsora a meghirdetett idõre készen lett, így semmi közöm a történethez, a meló részén kívül.
(Elsõsorban Milán anyukájáé és segítõ családtagoké az érdem. Meg ifj.Homoki-Nagy Istváné.
) Kérdezd inkább a háromszor evõket és a kondér alját tunkolókat. 
De azért nem maradtál éhen...
De azért nem maradtál éhen...
A péntek esti szarvaspörköltbõl ugye nekem is fog jutni legközelebb???
Az a vicc,hogy nem vicc.
Ad1:Tutira tartaná a minden idõk legnagyobb tszf.-i magasságában rendezett nagy nyári Metnet tali rekordját.
Ad2:A ház mögött az OMSZ klímaállomása megadja a hely szakmai báját.És egy elõre verseny alapját.
Ad3.:Nem vettük figyelembe,hogy a tulaj üzemelteti 25 perc sétára lévõ Taxi-házat is (700 m tszf-on), ahol már az épületben is van szállás.Amellett nyáron jurta tábor mûködik, pompázatos rét terül el a péntek esti szarvaspörkölthöz és a hegyi Kaland katlannál szórakozhat, aki akar.Még íjászatot is lehet felvarázsolni.A kisvonat "ingyé" járna a reg. mellé szokás szerint.Csomag,ember velünk kerül fel és le.
Az éccakai Csóvi túra se maradna el,csak most a Szabó-köveken át új útvonalon gerincvándorlás lenne.
Sztem pazar!
Hegyi Metnet tali a Börzsönyben!
Ad1:Tutira tartaná a minden idõk legnagyobb tszf.-i magasságában rendezett nagy nyári Metnet tali rekordját.
Ad2:A ház mögött az OMSZ klímaállomása megadja a hely szakmai báját.És egy elõre verseny alapját.
Ad3.:Nem vettük figyelembe,hogy a tulaj üzemelteti 25 perc sétára lévõ Taxi-házat is (700 m tszf-on), ahol már az épületben is van szállás.Amellett nyáron jurta tábor mûködik, pompázatos rét terül el a péntek esti szarvaspörkölthöz és a hegyi Kaland katlannál szórakozhat, aki akar.Még íjászatot is lehet felvarázsolni.A kisvonat "ingyé" járna a reg. mellé szokás szerint.Csomag,ember velünk kerül fel és le.
Az éccakai Csóvi túra se maradna el,csak most a Szabó-köveken át új útvonalon gerincvándorlás lenne.
Sztem pazar!
Hegyi Metnet tali a Börzsönyben!
Szép a wikipédia idézet,(bár a forrásjelölés nem ártana
és nincs is vele különösebb baj,mint,hogy nem tartozik ide. Valószínûleg félreértetted,mert nem erre utaltam a Fatternak írt sorrendiséggel.
A mostani betonszörnyet 1978-ban építették geodéziai mérõtoronynak.Ez hidd el bennem,mint Börzsönyben tevékenykedõ földrajzosban sosem volt kétséges.
A nyári talin is elmeséltem odafenn az éjszakában és általában minden terep kísérésen elmondom, hogy nem a geodéták voltak az elsõ torony építõk a hegyen.A zigótáik sem voltak még sehol,amikor emeletes fa kilátótorony állt már odafenn, pásztázva az ország legszebb hegyi körpanorámáját.Ennek emléke a torony mellett látható négy betontömb.Az idõ vasfoga azonban megette a magas kõrisek fölé emelkedõ turista infrastruktúrát és le kellett bontani.A köztes helyzetben az alább általad idézet földmérõk 1978-ban felépítették ezt a 28 méteres "tájbaillõ" monstrumot.Jó darabig ment a csiki-csuki a böhöm vasajtó zárása és a turisták némileg jogos igénye közt, akik rendre feltörték.Hivatalosan ma sem lehetne fenn nézelõdni.Aztán jó magyar szokás szerint egy viharos éjjelen valaki lazán ellopta a tömör vasajtót..többé nem került új..vagyis:elõbb volt kilátó (de nem ez), aztán jöttek a geodéták, és végül természetjárók összevonták funkciókat a tradíciókra építve..geodéziai mérõtorony,de kilátónak használják..ennyi a mese
...
Szerk:Az már utólag ugrott be,hogy a lassan feledésbe merülõ csóványosi fakilátó arányosan kicsinyített,ám szerkezetileg pontos mását - furcsa mód - az OKT egy másik pontján lehet(ett?) megnézni, a pilis Köves-bérc tetején áll(t?).Amikor utoljára arra jártam még meg volt, de az nem mostanában történt.
Szerk:Az már utólag ugrott be,hogy a lassan feledésbe merülõ csóványosi fakilátó arányosan kicsinyített,ám szerkezetileg pontos mását - furcsa mód - az OKT egy másik pontján lehet(ett?) megnézni, a pilis Köves-bérc tetején áll(t?).Amikor utoljára arra jártam még meg volt, de az nem mostanában történt.
Azt hiszem tévedsz abban, hogy elõször kilátó volt a jelenleg látható torony. A hetvenes években kezdték kiépíteni az Egységes országos magassági alaphálózat. Ennek segítségével határozható meg a földmérési és térképészeti célokra készült felmérések egyes pontjainak a magassága. Az elsõrendû hálózatban egyenletes elosztásban 40 kéregmozgási fõalappont található. Ezekbõl 16 kibúvó sziklamasszívumba (a csóványosi torony is) került, 24 pedig üledékes területre.
Hajrá...!!
Csegával konkrétan lehet, hogy nincs értelme beszélni, olyan személyi változások voltak NHH-gyel kapcsolatban. Nem tudom, hogy õt érintette-e, bár tény, hogy hamarabb futottam össze vele hétvégén a Fõvárosi Állatkertben, mint Királyréten. Most az amerikai tulajdonos fia "viszi" a boltot, mert a régiek közül néhányan elkótyavetyélték azt a minimális 1 milliárd körüli beruházást az egész biznicbe.
Tény: NHH-et fantasztikusan felújították belülrõl, kívülrõl meg jó is, ahogy van (ezt az új honlapjukon is meg lehet nézni), igényesek lettek a szobák, I. osztályú a kiszolgálás, a hely szépségét meg nem kell senkinek sem "futtatnom".
Szerencsére a tulaj fiával is igen jó kapcsolatot ápolok, így azt gondolom, az ismételten kedvezõ ár kialakításának nem lehet akadálya.
Lássuk azt a pályázatot!
Tény: NHH-et fantasztikusan felújították belülrõl, kívülrõl meg jó is, ahogy van (ezt az új honlapjukon is meg lehet nézni), igényesek lettek a szobák, I. osztályú a kiszolgálás, a hely szépségét meg nem kell senkinek sem "futtatnom".
Szerencsére a tulaj fiával is igen jó kapcsolatot ápolok, így azt gondolom, az ismételten kedvezõ ár kialakításának nem lehet akadálya.
Lássuk azt a pályázatot!
Elõbb volt kilátó, aztán lett geodéziai mérõtorony.Majd a természetjárók összevonták a funkciókat.
Dárágíja Druzsba:Kotorj csak bele abba a kukába
..50 férõhely az a "rendkívül limitált létszám",és velünk együtt 60 egynehányan voltunk Királyréten, élénk emlékeim szerint.
Az már nem oly nagy difi. Az NHH th. azért nem egy panziócska.95-ben voltam úgy fenn,hogy 100 fõ felett voltunk.Szóval még pár embert el hálózsákoztatsz, pótágyaztatsz és meg van a 60-65.A lassú kezû jelentkezõk meg sátraznak,táboroznak vagy Királyréten alukálnak.
Az étterem szép és nagy, közösségi életre,elõadásokra és körben mindenütt erdõk,rétek,hegyek.Kell e ennél több?
Max. a terepekkel kell párszor fordulgatnunk, mire Misó is megjön.
No valld csak be, hogy remeg a kezed, hogy a tavalyiért cserébe benyújtok egy pályázatot, aztán birkózhatsz Csegáékkal valami "faintos" árért.
Max. a terepekkel kell párszor fordulgatnunk, mire Misó is megjön.
No valld csak be, hogy remeg a kezed, hogy a tavalyiért cserébe benyújtok egy pályázatot, aztán birkózhatsz Csegáékkal valami "faintos" árért.
Köszi, jól is esik amit írsz, de "Paloznak" nem lesz többé. Ez nem azt jelenti, hogy nem szerveznénk meg Zoolival az 5. találkozónak valahol, de "Paloznak" az utolsót leszámítva már csak kellemes emlék marad. Az utolsót pedig törölném az emlékezetembõl, ha tehetném.
Hát ha mindenkinek lapul valami a belsõ kabátzsebében, akkor kevesen.
Az egy földmérési tereppont igazából. Élére állítva? Hmm..., nem is rossz...
De ha már extremitás: Márianosztrán is érdeklõdhetek, ott talán van is kellõ férõhely.
De ha már extremitás: Márianosztrán is érdeklõdhetek, ott talán van is kellõ férõhely.
Vagy esetleg ki lehetne próbálni, hány ember fér be egyszerre (persze élire állítva) a Csóványos kilátójába vagy mérõtoronyba vagy mi a rosseb volt eredetileg.
Mondasz valamit...
, de sajnos ott rendkívül limitált létszámmal lehetne csak a férõhelyek végett. Így kuka.
"..egy igazi nyári tal. a hegyek között az igazi.."
Királyrétrõl feltelepülünk Nagy-Hideg-hegyre.
Királyrétrõl feltelepülünk Nagy-Hideg-hegyre.