Metnet találkozók
Aki nem megy egy országos találkozóra, az egy helyben lévõ regionálisra sem fog elmenni.
A nyáron Gyõrött tartott metnet találkozóra sem jött el a Gyõr és környékiek jelentõs része.
Ez egy ilyen bicikli....
A nyáron Gyõrött tartott metnet találkozóra sem jött el a Gyõr és környékiek jelentõs része.
Ez egy ilyen bicikli....
Na igen...pedig a jó hangulat garantált és úgy néz ki,kellemes idõ is társul egy tartalmas halászlé mellé.
S a többi szegedi? Nem hiszem, hogy nem néznek be ide a fórumba...
Maximum mászkosat kap
Tehát ,az eddigi jelentkezõk :
Szeke(2*) + 1 fõ
Pitom
Aszi
Ferenc
Gbond
Trento ( + 3 fõ)
Kaszabubu jelezte felém,hogy sajnos nem tud jönni.
Tehát ,az eddigi jelentkezõk :
Szeke(2*) + 1 fõ
Pitom
Aszi
Ferenc
Gbond
Trento ( + 3 fõ)
Kaszabubu jelezte felém,hogy sajnos nem tud jönni.
Ahogy eddig is,rajtam, nem fog múlni.De komolyan.
Mire börzsönyösödik a Börzsöny, kitalálunk valamit Mr.Myloh kollégával.
Egy inverziót minimum.
Most a gímbikák a teheneket kergetik, Milán meg a gímbikákat,úgy,hogy ha jól sejtem se éjjele,se nappala.Lelövési tervet teljesít az újulat és nemzetgazdaságunk oltalmára.
Mire börzsönyösödik a Börzsöny, kitalálunk valamit Mr.Myloh kollégával.
Egy inverziót minimum.
Most a gímbikák a teheneket kergetik, Milán meg a gímbikákat,úgy,hogy ha jól sejtem se éjjele,se nappala.Lelövési tervet teljesít az újulat és nemzetgazdaságunk oltalmára.
Egy kis "névsor-olvasás" : akik eddig jelezték,hogy részt vennének a 2. halászleves szegedi regionális metnet találkozón :
-Szeke
-Ferenc
-Pitom
-Aszi
-Kaszabubu ( + 2 fõ? )
-Trento ( + 2 fõ) ).
Ha valakit kihagytam,kérem jelezze!
Ne feledjétek : 22-én éjfélig lehet jelentkezni !
-Szeke
-Ferenc
-Pitom
-Aszi
-Kaszabubu ( + 2 fõ? )
-Trento ( + 2 fõ) ).
Ha valakit kihagytam,kérem jelezze!
Ne feledjétek : 22-én éjfélig lehet jelentkezni !
Hölgyeim és Uraim!
A II. Töbör találkozóra hívnám fel mindenki figyelmét, nem kispályás szakmai program várja résztvevõket, nem kispályás szakmai háttérrel.
A szegedi regionális találkozó szervezõitõl elnézést, hogy emiatt erre terelem a figyelmet, ám elég nagy szakmai visszhangja miatt megérdemli.
A pontos részletek (étkezés és összköltség) egy-két napon belül megérkeznek, ám a közeledõ idõpont miatt azonnal kitesszük, ahogy letisztult a szakmai program.
A II. Töbör találkozóra hívnám fel mindenki figyelmét, nem kispályás szakmai program várja résztvevõket, nem kispályás szakmai háttérrel.
A szegedi regionális találkozó szervezõitõl elnézést, hogy emiatt erre terelem a figyelmet, ám elég nagy szakmai visszhangja miatt megérdemli.
A pontos részletek (étkezés és összköltség) egy-két napon belül megérkeznek, ám a közeledõ idõpont miatt azonnal kitesszük, ahogy letisztult a szakmai program.
Szeptember 23:
Éjszakai kirándulás az Országos Meteorológiai Szolgálat Dél-alföldi Regionális Központjába (a Bajai úti meteorológiai állomásra - a repülõtérrel szemben). A látogatás során bepillantást nyerhetünk a megfigyelési munkába. Megismerkedhetünk többek között a Magyarországon egyedül Szegeden mûködõ világszínvonalú radiométerrel, amely 0-tól 10 km-es magasságig méri a sugárzást és ennek segítségével számos értékes információt nyerhetünk akár veszély elõrejelzéshez is. A mûszer által mért adatokat látványos 3D-s grafikonok segítségével azonnal meg is tudjuk jeleníteni.
Az utóbbi évek bõvelkedtek különleges idõjárási eseményekben (hatalmas zivatarok, jégesõk, tornádók). Szakembereink segítségével szétboncolunk néhány ilyen eseményt az aktuálisan mért adatok tükrében, illetve ízelítõt kaphatunk az elõrejelzés készítésbõl is.
A látogatás zárásaként a nemzetközi standard-eknek megfelelõen éjjel 1 órakor útjára bocsátunk egy rádiószondát, amely 32-33 km magasságig emelkedve folyamatosan küldi az adatokat a léghõmérséklet, relatív nedvesség, légnyomás szélirány/sebesség változásáról a légkör magasabb régiói felé haladva. Természetesen a szonda útját mi is követjük azonnali számítógépes megjelenítéssel.
Kijutás szervezetten, vagy egyénileg:
- Kedvezõ idõjárás esetén legjobb a kerékpáros megközelítés. A konvoj a Dugonics téren álló köztéri órától (a Tesco elõtti zöld terület) indul 23.00 órakor. Kérjük mindenki megfelelõ biztonsági eszközökkel felszerelt (lámpa és/vagy villogók, fényvisszaverõk) kerékpárral jöjjön!
- Gépkocsival a Kálvária sugárúton haladva a repülõtér bejárata után kb. 500 m-rel jobbra egy kis bekötõ út vezet a mérõállomás épületéhez.
Éjszakai kirándulás az Országos Meteorológiai Szolgálat Dél-alföldi Regionális Központjába (a Bajai úti meteorológiai állomásra - a repülõtérrel szemben). A látogatás során bepillantást nyerhetünk a megfigyelési munkába. Megismerkedhetünk többek között a Magyarországon egyedül Szegeden mûködõ világszínvonalú radiométerrel, amely 0-tól 10 km-es magasságig méri a sugárzást és ennek segítségével számos értékes információt nyerhetünk akár veszély elõrejelzéshez is. A mûszer által mért adatokat látványos 3D-s grafikonok segítségével azonnal meg is tudjuk jeleníteni.
Az utóbbi évek bõvelkedtek különleges idõjárási eseményekben (hatalmas zivatarok, jégesõk, tornádók). Szakembereink segítségével szétboncolunk néhány ilyen eseményt az aktuálisan mért adatok tükrében, illetve ízelítõt kaphatunk az elõrejelzés készítésbõl is.
A látogatás zárásaként a nemzetközi standard-eknek megfelelõen éjjel 1 órakor útjára bocsátunk egy rádiószondát, amely 32-33 km magasságig emelkedve folyamatosan küldi az adatokat a léghõmérséklet, relatív nedvesség, légnyomás szélirány/sebesség változásáról a légkör magasabb régiói felé haladva. Természetesen a szonda útját mi is követjük azonnali számítógépes megjelenítéssel.
Kijutás szervezetten, vagy egyénileg:
- Kedvezõ idõjárás esetén legjobb a kerékpáros megközelítés. A konvoj a Dugonics téren álló köztéri órától (a Tesco elõtti zöld terület) indul 23.00 órakor. Kérjük mindenki megfelelõ biztonsági eszközökkel felszerelt (lámpa és/vagy villogók, fényvisszaverõk) kerékpárral jöjjön!
- Gépkocsival a Kálvária sugárúton haladva a repülõtér bejárata után kb. 500 m-rel jobbra egy kis bekötõ út vezet a mérõállomás épületéhez.
Sajnálom,hogy nem tudsz jönni! Mondjuk,akár délre is elég lenne a met.állomásra érned...
Akik szeretnének részt venni a "halászleves" regionális szegedi metnet találkozón,legyenek szívesek 09.21-én éjfélig jelezzék,mert a létszámtól függõen lesz beszerezve a szükséges hal mennyiség + hozzávalók!
Ital féleségrõl(szükség szerint) mindenki maga gondoskodjon! A bográcsos halászlé ára (akár többszöri szedéssel ) ,finom tápéi kenyérrel együtt 500-600 ft/ fõ lesz(létszámtól függõen) .
Amennyiben a kedves vendéglátóinknak is jó az idõpont, 09.25-én 10 óra körül lehetne a helyszínre érni.
Akik szeretnének részt venni a "halászleves" regionális szegedi metnet találkozón,legyenek szívesek 09.21-én éjfélig jelezzék,mert a létszámtól függõen lesz beszerezve a szükséges hal mennyiség + hozzávalók!
Ital féleségrõl(szükség szerint) mindenki maga gondoskodjon! A bográcsos halászlé ára (akár többszöri szedéssel ) ,finom tápéi kenyérrel együtt 500-600 ft/ fõ lesz(létszámtól függõen) .
Amennyiben a kedves vendéglátóinknak is jó az idõpont, 09.25-én 10 óra körül lehetne a helyszínre érni.
De ez nem 24-én, hanem 25-én van! Egy dolog van, amire ügylened kell: nem kell annyira berúgni, hogy másnap ne tudj visszajönni Szegedre
Nekem 24-én 5 éves osztálytalálkozóm van Békéscsabán, így nagyjából el is dõlt, hogy nem tudok részt venni a találkozón
A tapasztalat azt mutatja, hogy nagyon nehéz új embereket megmozdítani. Tavaly összebogarásztam a környékbeliek címeit, küldtem nekik levelet, 10-bõl 1 jött el. De ki milyen fórumban szokott írogatni, terjessze!
Törzsgárda lesz, vagy netán újabb szegediek, illetve Szeged környékiek csatlakoznak? Mert jó sokan vannak arrafelé Metnet felhasználók, csak sokan még egyetlen találkozón sem voltak...
Nos, kedves Szeged környéki találkozón eddig részt nem vevõk! Ki jön?
Nos, kedves Szeged környéki találkozón eddig részt nem vevõk! Ki jön?
22-én,csüt.du. vennénk meg a halat,tehát addig lehet jelentkezni a halászlé partira! A beugró 500-600 ft/fö lenne.
Sajnos nagymamám még nincs túl jól (mûtét után), így nem tudunk menni (Szegedre és a talira). Pedig nagyon jól néztek ki a képek a tavalyi alkalomról. :-)
Szervusztok! én sajnos az idén nem tudok ott lenni a regionális találkozón, mert szüretelni leszek rokonaimnál azon a hétvégén, pedig szívesen ott lettem volna. majd legközelebb
Ha bejönne a vénasszonyok nyarából egy kis szelet azon a hétvégén, tényleg lehetne egy szép kis országos összejövetel, bemutatva egy központi országos- regionális- meteorológiai központot.
Veszprém-Solt- Majsa- Szeged autóbuszjárat egész héten üzemel. Aki megérkezik, bemegyünk érte a Mars -térre... (Ez csak egy leányálom,bõrkötésben, de lehet igazzá válik.)
Veszprém-Solt- Majsa- Szeged autóbuszjárat egész héten üzemel. Aki megérkezik, bemegyünk érte a Mars -térre... (Ez csak egy leányálom,bõrkötésben, de lehet igazzá válik.)
Ha én beriasztottam a Balaton környéki észlelõket, (Trebor helyett Rebor, elnézést) akkor olyan +30 is lehetünk, persze ha süt a nap legalább.
Majd még kialakul, lehet hogy nem is tudok menni, ezt még megbeszéljük az Anyucival, nejemmel is..(nem tud még róla, olyan friss a dátum, meg a jelenés.Pedig neki lesz 24.-én szüli napja, sosem volt rossz idõ!
Nekem is jó, ez vasárnap lenne,09.25 lehet hogy esetleg lennénk tõlünk +3 fõ.(Szegedre vinnénk vissza családtagokat.) A h.járulást majd közlitek ugye.
A szeptember 25-e lenne jó nekem is! Úgyhogy legyen akkor, ha nincs senkinek ellenvetése. Szeretettel várunk minden érdeklõdõt!
Sziasztok, nekem az a Szeptember 25 -i hétvége tetszik nagyon, mivel a október 2-ai hétvégén valószínûleg Sopronban leszek a 300. állomási év ünneplésén.
Neeem, Trento-féle halászlevet szeretnénk enni, nem holmi pancsolt ízesített vackot!
Szeke, igazából mindegy, szeptember végén végig Szegeden vagyok, októberben pedig csak a hónap második felében van fix programom...
Szeke, igazából mindegy, szeptember végén végig Szegeden vagyok, októberben pedig csak a hónap második felében van fix programom...
Áá a fenét, csak felvetettem a mai konyhák kényszerû titkait. Elég furcsa fogalmazás, de a Te legfrissebb "betéted" az igazi.
Tõlem lehet instant halászlé is,ha megszavazzátok! Azt nem lehet elrontani! Mellé bortabletta dukál.
Remélem nem parázol Trentó.
Paprikagyártók most beszéljenek össze. Az Unilever röszkei gyárából származó halászlé -koczkák is felveszik a versenyt bármely csapvizes feltett lével szemben,amit lányom is gyárt betét termékként, kivéve Trento alaplevével szemben.
Újdonság most már a zselés sûrítmény, mindenféle hókuszpók, tartósító nélkül.
Paprikagyártók most beszéljenek össze. Az Unilever röszkei gyárából származó halászlé -koczkák is felveszik a versenyt bármely csapvizes feltett lével szemben,amit lányom is gyárt betét termékként, kivéve Trento alaplevével szemben.
Újdonság most már a zselés sûrítmény, mindenféle hókuszpók, tartósító nélkül.
Õrölt fûszerpaprika már van,halat majd frissen,filézve! Egyelõre lehetetlen megmondani,mikor lesz esõ mentes idõ. Majd idõvel.
Szeke,Te újfent bevállalod a tápai 3 kilós szállítását?
Szeke,Te újfent bevállalod a tápai 3 kilós szállítását?
Trebor= Trento elnézést, sok a barátom, mint nektek!
Azért ez vonatkozik Treborra is, és sok más országos észlelõ társunkra is. Tehát meghívás szeptember 20-Okt 5 közt.
Azért ez vonatkozik Treborra is, és sok más országos észlelõ társunkra is. Tehát meghívás szeptember 20-Okt 5 közt.
Ezt én sem tudom nyugisan. Szeptember 20- és 26 közt látszik halacska fõzõ nyugis hétnek a naptár. 
Még messze van átgondoljuk.
Trebor; szikkasd ki a paprikákat addig, az se baj, ha egyben maradnak a bográcsban.
a Halacskákat meg hûtsed le addig. Ja hát persze; elõlét levet szoktál csinálni. Fennséges! Törött paprikát majd hozok én is.
Még messze van átgondoljuk.
Trebor; szikkasd ki a paprikákat addig, az se baj, ha egyben maradnak a bográcsban.
Hát azért remélem idén nem okozunk hasonló tömegszerencsétlenséget...
Kaszabubu, melyik nap fog esni?
Azaz melyik nap nem?
Kaszabubu, melyik nap fog esni?
Ahogy szoktuk, ez a Szeptember végi összejövetel már lepecsételt, majdnem aranyba vésett dolog, emlékezzünk.. Kolontár, 2010.10.3 (másnap reggel).
De lehet az össze gyüvetel máskor is, csak ne esõs napon.
De lehet az össze gyüvetel máskor is, csak ne esõs napon.
Na, szóltam aszinak, mondtam neki, hogy vagy szeptember 25 legyen, vagy október 2. Pitom, neked melyik idõpont alkalmas? Mert akkor a másikra tesszük a partit
Ott leszek ! Nekem a hónap utolsó,vagy okt. elsõ hétvégéje lenne a legjobb.
Szia!
Az idõponttól függ, de lehet, hogy tudok/unk menni, mert valamikor megyünk nagymamámhoz Szegedre, õsszel.
A legkisebbik Kiss keresztelõjétõl is függ.
Majd ha lesz pontos idõpont, tudok biztosat mondani.
Az idõponttól függ, de lehet, hogy tudok/unk menni, mert valamikor megyünk nagymamámhoz Szegedre, õsszel.
A legkisebbik Kiss keresztelõjétõl is függ.
Majd ha lesz pontos idõpont, tudok biztosat mondani.
Azt hittem, ezen a hétvégén került ez Szegeden megrendezésre nagyobb keretek között