2026. június 25., csütörtök

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#15453
Itt is gyönyörû volt vagy talán még van is. Fényképezni akartam, de kudarcba fulladt! Ráadásul gyönyörû nagy körív. Szomi vagyok, hogy nem sikerült.
Egyáltalán lehet ezt fényképezni? Gondolom valami hiperszuper géppel.
#15452
Itt hatalmas jobbos mellékhold van, nem is láttam még ekkorát.
#15451
Nekem mára csak ennyire futotta: Link Kétoldali melléknap. A jobb oldali igen csak gyenge. Az volt a baj, hogy vagy ez, vagy az volt erõs, Együtt sosem.:-D
#15450
Van is!nevet
Halo és kétoldali mellékhold van épp!Halványan látszik.
#15449
Mai napnak ennyi volt a látványossága: Link
Egy szép melléknapos naplemente.
#15448
Gondoltam hogy lehet, de egyébként csak poénból írtam. Az elõbb néztem meg itt is a Holdat(még meg van :-) ), egyelõre semmi jelenség. Még korona sem. Viszont annyiban itt jó, hogy elég vékony a Cs.
#15447
Simán lehet, tegnap este is volt holdhalo kettõs mellékholddal. Jelenleg erre holdkorona figyelhetõ meg.
#15446
Ha melléknap van nem sok kell a CZA-hoz sem.:-) De hiába volt itt is kétoldali, nem akart kialakulni... Na mindegy, ezzel is megelégszem. Bár azért még estefelé jöhetne egy kétoldfali mellékhold.:-D
#15445
Ez így van! nevet Legyen az halo, melléknap, egyébb jelenségek! kacsint
#15444
Bizony! Túl vastag. De nagyon szép naplementénk van. A reggel 7 az nem fog menni! nevet
#15443
Majd ha nem keresed csak spontán felnézel akkor biztos fogsz látninevet Én is igy jártam. Itt is melléknapok voltak csak, de kiváncsi leszek az éjszakára ha feljön a Hold.
#15442
Már esélytelen a mai nap, túl vastag lett a magasszintû, legalább is erre. Holnap reggel 7 után érdemes újra próbálkozni.
#15441
Most melléknapok látszanak. Várok vele - hátha... nevet
#15440
Akár este is megteheted, mert alkalmas rá jelenleg is az égkép, csak figyelni kell...
#15439
Ági (Ragnell) elõzetes engedelmével mutatok két szûrõs képet: Link Link
#15438
Én is úgy megnéznék egy CZA-t de még mindig nemláttam! vidám
#15437
Állati jó képek. Megszûrõzném õket, de most az asszony használja a tésztához.
#15436
Köszi!nevet
#15435
Irigyellek! Szép képek!
#15434
Fellöktem a ma reggeli képeket: Link A teljes sorozatot feltöltöttem, így látni, hogyan alakultak egymás után a jelenségek.
Tehát volt ma igen erõs CZA kétoldali felsõ oldalívvel, 22-es halo, melléknappal, melléknapívvel, felsõ érintõ Parry-ívvel, remélem nem hagytam ki semmit. nevet Amúgy ez volt életem elsõ Parry-je, amióta figyelem a jelenségeket, erre még nem láttam Parry bátyót. nevet
#15433
Köszöni Huba!:-)
#15432
Mai képek innen a 714-ig:
Link
#15431
Nem Huba,HUBA! vidám (Magyar Vándor)

Gratulálok,rendkívül gyönyörû a kép!
#15430
"Jó a gyerek a háznál". Metnetes már most!
#15429
Ez a fotó Hubának, a 2 éves kisfiamnak köszönhetõ, õ vette észre a jelenséget:

beillesztett kép

#15428
Mai napkelte: Link Link ,néhány hétközbeni kép:
Tyndallos,irizálós: Link
Szimplán irizálós: Link Link
#15427
Üdv!

Naplemente:
##!Link
És a hozzá tartozó panoráma: Link

Nálunk csak ez történt! Igazából egy békés nap volt!
#15426
Ez a kedvencem: Link
#15425
Kösznevet
#15424
Nagyon szépek! Van olyan ami egy fotókiállításon is simán megállná helyét!
#15423
Semmi baj, köszi! nevet
#15422
Sziasztok! Az elmúlt héten erdélyi tanulmányúton voltam. Rengeteg gyönyörû helyen voltunk. A légköroptikára vonatkozó képeket már feltöltöttem, eszméletlen dolgokat láttam, fényképeztem!
Halo: Link
Cb: Link
Életem legszebb szivárványa: Link Link Link Link Link Link Link
Tyndall - jelenségek: Link Link Link
A kedvencem ez Link ahogy a " székely arca nézi a Napot eltakaró kutyát "
Napnyugta: Link
Délibáb: Link
Ajánlom figyelmetekbe a többi képet is a galériában Link és bocs a sok linkért
#15421
Sziasztok!

Érdemes megnézni a mai képet az APOD-on
Link
#15420
Halo vanik..
#15419
Friss égkép:
Link
#15418
Egy szivárvány Németországból: Link
#15417
Micimacko, nagyon szép nevet Majd egy éjszaka termése, legalábbis jó pár órás felvétel, gondolom. Szép tiszta csillagos éjszaka volt nevet GRAT nevet

beillesztett kép


Kicsit szaggat, mert lecsökkentettem a frame/sec számot
#15416
Hari, bocs hogy hozzápiszkáltam a képedhez, jó reggelt nevet

beillesztett kép


A baloldali képen a "küllõsugarak" hosszabbak mint a szivárvány félköríve
#15415
A mai események képekben: Link Igen termékeny nap van mögöttem.nevet
#15414
Mai égképek innen a 684-es fotóig:
Link
#15413
Mai képek: Link Link Link
#15412
Na akkor itt a mai termés képekbõl: Az egyik mai kedvencem: Link Ugyanez pár perccel korábban és kizoomolva: Link További szép Cb-k: Link Link Link Szivárvány: Link és a teljes galéria: Link
#15411
Köszi. Legközelebb a sarkcsillag is meglesz nevet
Egyébként sok 64s-es expo, azt fûztem össze. 10-tõl 2-ig lõtte a képeket a gépem. (aztán lemerült)
#15410
Szerintem az csak egy szépen megsütött csapisáv inkább.
#15409
Nekem nagyon tetszik! Amatõr kérdés: hogyan készült? Videó vagy sok rövid exp.?
#15408
Csillagok: Link
#15407
És az enyém miért nem küllõs? Link
Pedig mintha az a fényesebb, világosabb sáv az lenne.
#15406
Á, köszi, így már értem!:-)
#15405
Ha megengeditek:
A küllõs szivárvány esetében az ív és a "küllõk" igazából nincsenek összefüggésben egymással. A küllõk Tyndall sugarak ( Link ), vagy azok változata az alkonyati ellensugarak( Link ).
A számfeletti ívek a szivárvány belsõ oldalán a fény apró vízcseppeken történõ elhajlásán alapulnak. (a szivárvány ugye törési jelenség) a vízcseppek méretének és számának függvénye a számfeletti ívek száma és színe. Volt szerencsém nemrég egy egy szivárványhoz, ahol a számfeletti ívek még kétszer megismételték a szivárványt.
Számfeletti ívekrõl:Link
#15404
Az a számfeletti ív. De nem tudom, hogy alakul ki.

Utolsó észlelés

2026-06-25 21:50:22

Rákóczifalva

23.7 °C

na00

RH: 43 | P: 1016.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.