Légköroptika
Itt is gyönyörû volt vagy talán még van is. Fényképezni akartam, de kudarcba fulladt! Ráadásul gyönyörû nagy körív. Szomi vagyok, hogy nem sikerült.
Egyáltalán lehet ezt fényképezni? Gondolom valami hiperszuper géppel.
Egyáltalán lehet ezt fényképezni? Gondolom valami hiperszuper géppel.
Gondoltam hogy lehet, de egyébként csak poénból írtam. Az elõbb néztem meg itt is a Holdat(még meg van :-) ), egyelõre semmi jelenség. Még korona sem. Viszont annyiban itt jó, hogy elég vékony a Cs.
Simán lehet, tegnap este is volt holdhalo kettõs mellékholddal. Jelenleg erre holdkorona figyelhetõ meg.
Ha melléknap van nem sok kell a CZA-hoz sem.:-) De hiába volt itt is kétoldali, nem akart kialakulni... Na mindegy, ezzel is megelégszem. Bár azért még estefelé jöhetne egy kétoldfali mellékhold.:-D
Bizony! Túl vastag. De nagyon szép naplementénk van. A reggel 7 az nem fog menni!
Majd ha nem keresed csak spontán felnézel akkor biztos fogsz látni
Én is igy jártam. Itt is melléknapok voltak csak, de kiváncsi leszek az éjszakára ha feljön a Hold.
Már esélytelen a mai nap, túl vastag lett a magasszintû, legalább is erre. Holnap reggel 7 után érdemes újra próbálkozni.
Akár este is megteheted, mert alkalmas rá jelenleg is az égkép, csak figyelni kell...
Állati jó képek. Megszûrõzném õket, de most az asszony használja a tésztához.
Fellöktem a ma reggeli képeket: Link A teljes sorozatot feltöltöttem, így látni, hogyan alakultak egymás után a jelenségek.
Tehát volt ma igen erõs CZA kétoldali felsõ oldalívvel, 22-es halo, melléknappal, melléknapívvel, felsõ érintõ Parry-ívvel, remélem nem hagytam ki semmit.
Amúgy ez volt életem elsõ Parry-je, amióta figyelem a jelenségeket, erre még nem láttam Parry bátyót.
Tehát volt ma igen erõs CZA kétoldali felsõ oldalívvel, 22-es halo, melléknappal, melléknapívvel, felsõ érintõ Parry-ívvel, remélem nem hagytam ki semmit.
Nagyon szépek! Van olyan ami egy fotókiállításon is simán megállná helyét!
Sziasztok! Az elmúlt héten erdélyi tanulmányúton voltam. Rengeteg gyönyörû helyen voltunk. A légköroptikára vonatkozó képeket már feltöltöttem, eszméletlen dolgokat láttam, fényképeztem!
Halo: Link
Cb: Link
Életem legszebb szivárványa: Link Link Link Link Link Link Link
Tyndall - jelenségek: Link Link Link
A kedvencem ez Link ahogy a " székely arca nézi a Napot eltakaró kutyát "
Napnyugta: Link
Délibáb: Link
Ajánlom figyelmetekbe a többi képet is a galériában Link és bocs a sok linkért
Halo: Link
Cb: Link
Életem legszebb szivárványa: Link Link Link Link Link Link Link
Tyndall - jelenségek: Link Link Link
A kedvencem ez Link ahogy a " székely arca nézi a Napot eltakaró kutyát "
Napnyugta: Link
Délibáb: Link
Ajánlom figyelmetekbe a többi képet is a galériában Link és bocs a sok linkért
Micimacko, nagyon szép
Majd egy éjszaka termése, legalábbis jó pár órás felvétel, gondolom. Szép tiszta csillagos éjszaka volt
GRAT 
Kicsit szaggat, mert lecsökkentettem a frame/sec számot

Kicsit szaggat, mert lecsökkentettem a frame/sec számot
Hari, bocs hogy hozzápiszkáltam a képedhez, jó reggelt 
A baloldali képen a "küllõsugarak" hosszabbak mint a szivárvány félköríve

A baloldali képen a "küllõsugarak" hosszabbak mint a szivárvány félköríve
Köszi. Legközelebb a sarkcsillag is meglesz 
Egyébként sok 64s-es expo, azt fûztem össze. 10-tõl 2-ig lõtte a képeket a gépem. (aztán lemerült)
Egyébként sok 64s-es expo, azt fûztem össze. 10-tõl 2-ig lõtte a képeket a gépem. (aztán lemerült)
Nekem nagyon tetszik! Amatõr kérdés: hogyan készült? Videó vagy sok rövid exp.?
És az enyém miért nem küllõs? Link
Pedig mintha az a fényesebb, világosabb sáv az lenne.
Pedig mintha az a fényesebb, világosabb sáv az lenne.
Ha megengeditek:
A küllõs szivárvány esetében az ív és a "küllõk" igazából nincsenek összefüggésben egymással. A küllõk Tyndall sugarak ( Link ), vagy azok változata az alkonyati ellensugarak( Link ).
A számfeletti ívek a szivárvány belsõ oldalán a fény apró vízcseppeken történõ elhajlásán alapulnak. (a szivárvány ugye törési jelenség) a vízcseppek méretének és számának függvénye a számfeletti ívek száma és színe. Volt szerencsém nemrég egy egy szivárványhoz, ahol a számfeletti ívek még kétszer megismételték a szivárványt.
Számfeletti ívekrõl:Link
A küllõs szivárvány esetében az ív és a "küllõk" igazából nincsenek összefüggésben egymással. A küllõk Tyndall sugarak ( Link ), vagy azok változata az alkonyati ellensugarak( Link ).
A számfeletti ívek a szivárvány belsõ oldalán a fény apró vízcseppeken történõ elhajlásán alapulnak. (a szivárvány ugye törési jelenség) a vízcseppek méretének és számának függvénye a számfeletti ívek száma és színe. Volt szerencsém nemrég egy egy szivárványhoz, ahol a számfeletti ívek még kétszer megismételték a szivárványt.
Számfeletti ívekrõl:Link
