2026. június 25., csütörtök

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#15503
Délibáb a Horotobágyon: Link Link
#15502
Naplemente tegnap este Szerencsen:Link
#15501
Rögtön utánna pedig a naplemente:

beillesztett kép


Link
Felsõ érintõvel, balos melléknappal. Sõt CZA megint látható volt!
#15500
Üdv! Na végre most már én is láttam CZA-t!

beillesztett kép


Kicsit megtúrtam és jobban látszik rajta:

beillesztett kép



Azonkívül még számtalan nem kispályás tyndall a tegnapról!
Link Link Link Link

Enjoy!
#15499
Micsoda kellemes meglepetés nevet Szerintem lesz pörgés az oldalon! - mint régebben... szegyenlos
#15498
No, nézd csak mi lett itt laza
Szia Ragnell kacsint
#15497
Nahát, milyen kellemes meglepetés, hogy lett külön légköroptika!
#15496
Nos igen. Látom kettévált a légköroptika és a csillagászat. Kiváncsi leszek, hogy ez utóbbi így önmagában mennyire lesz pörgõs fórum...
#15495
Szerintem megérett a fórumnév-változtatás, teljesen korrekt!
#15494

beillesztett kép

#15493
úúúúúúú K-szép
#15492
Ahhhh... nevet
#15491
Csodaszép!
#15490
Tegnap este: Link
#15489
NASA TV SCHEDULE
May 25, Sunday
3 p.m. - Mars Phoenix Lander Briefing - JPL (Public and Media Channels)
6 p.m. - Mars Phoenix Lander Landing Coverage - JPL (Media Channel)
6:30 - 8:45 p.m. - Mars Phoenix Lander Landing Coverage - JPL (Public Channel)
9:30 p.m. - Mars Phoenix Lander Briefing - First Downlink of Data - JPL (Public and Media Channels
#15488
Néhány mostani fotó:Link
#15487
ISS láthatósága 23-án 21.48 óra WNW-NNW
11,24 óra WNW-ENE
#15486
Ez meg egy friss égkép:

beillesztett kép

#15485
Mai égképek a 940-es fotóig:
Link
#15484
Köszi! És az volt az érdekes, hogy a zivatar elején volt látható (a Nap szemszögébõl olyan lehettet az áramlás iránya), éppen mikor elkezdett esni az esõ, utána jött a teljes ború, meg az esõfüggöny. Késõbb még volt kétszer gyengébb szivárvány, nemsokára felteszem a mai összes fotómat.:-)
#15483
Szép ez a zivárvány. vidám
#15482
Kora esti szivárvány még a zivatar elején:

beillesztett kép

#15481
Délelõtti égkép:

beillesztett kép

#15480
Halo van! Link
#15479
Igen-igen,a kérdés lemaradt...
Nagyon köszönöm a segítséget,ismét egy újabb érdekes adat...
Valóban alacsony napállás volt,lévén szept. késõ délután.
Köszönöm mégegyszer!
#15478
Ha jól sejtem arra lennél kiváncsi, hogy mi ez a jelenség.
Egy zenitkörüli ívhez (circumzenithal arc) volt szerencséd. Alacsony napállásnál jelenik meg, alakja félkörhöz hasonlatos, melynek fókuszpontja a zenit. Minden esetben szivárványszínû, a színek intenzitása többek között a napmagasság függvénye.
Itt bõvebben olvashatsz róla:
Link
Nem túl ritka jelenség.
#15477
Fotóim innentõl a 849-es képig, szombattól szerdáig:
Link
#15476
Ma délután:

beillesztett kép

#15475
Ma, napnyugta után:

beillesztett kép

#15474
Én ilyen halo,meg ilyesmiben abszolúte nem vagyok ismerõs,ezért kérdem én a nagyokat:
ezt 2006.09.02-án kaptam le,ponosan a fejem felett volt:

beillesztett kép


Itt vannak eredeti méretben a képek,sajna telefonos.
Link
#15473
Mai napnyugta:

beillesztett kép

#15472
Gondoltam megosztom veletek, hogy tegnapelõtt sikerült elkapni az év elsõ horizontkörüli ívét (bár jó halvány volt): Link
Megjelenéséhez 58 fokos napmagasság szükséges, mely hazánkban csak május és augusztus között valósul meg. A kontrasztos, színes ív a 22 fokos halo alatt 20-25 fokkal jelenik meg.
Itt van róla egy szimuláció is meg egy tavalyi kép: Link
Ha delelés környékén halot láttok, figyeljétek ennek a helyét is!
#15471
Köszi! :-)
#15470
Szépek! És külön gratulálok a honlaphoz, nagyon klassz!
#15469

beillesztett kép


Fotóztam egy csomó mammát: Link
#15468
Ez meg most friss:

beillesztett kép

#15467
Friss égkép:

beillesztett kép

#15466
Békés jó éjszakát kívánok. Itt Keszthelyen mindenki békésen szunyókál! nevet

beillesztett kép


Link
Link
Link

Good night!
#15465
Mai napnyugta: Link
...és Tyndall: Link
#15464
friss: Link
Teljes kör látható.
#15463
Éljenek a 22-esek nevetnevet
Link
#15462
Itt is volt.:-)
Ez "sima": Link
Ezek polarszemüceg mögül: Link Link
#15461
Szép 22-es volt látható fél három körül:
Link
#15460
Talán hamarosan tudok prezentálni adatokat az egyes jelenség elemek elõfordulási valószínûségére. Persze Magyarországra vonatkoztatva.
#15459
Azt hiszem ma (elõször életem során) CZA-t láttam, persze gépem nincs, de azért furcsa látvány voltnevet
#15458
Régebben - amikor még nagyon nem tudtam, mi is az a légköroptika :-) - azt hittem, igen ritka jelenségek ezek. Azóta tudom, hogy szinte mindennaposak.:-) Elõször még egy 22-es is nagyon újnak tûnt nekem, mostanra már meg sem kottyan egy halo + melléknap.:-D A "legnagyobb amit fogtam" az eddig egy 22-es + felsõ érintõ + melléknap + CZA + felsõ oldalív.:-) A másodikat csak láttam, 22-es + kétoldali melléknap + felsõ érintõ + CZA.
#15457
Sziasztok! Mai képek Koppenhága felé:Link Link Link Link Link Link Link
Volt szép 22-es is: Link
#15456
Nekem is sikerült elkapnom egy mellékholdat és nem kell hozzá csúcsszuper fényképezõgép. Képek majd szerdán.
#15455
Nekem pont a héten sikerült kétoldali melléknapot fényképeznem,mindkettõ szépen látszott,a képek felhõcske képes hozzászólása alatt.
#15454
Gratula az elsõ Parry-hez nevet

Én tegnap és ma KH-parádét láttam, fõleg a tegnapi volt durva, nem volt gépem, de este DNy fele a magasszintû felhõzetbõl vízszintes élébõl egy db cápauszony vagy cápafog alakú kampó állt ki felfelé, nagyon látványos volt!

Utolsó észlelés

2026-06-25 23:01:14

Rákóczifalva

20.9 °C

na00

RH: 51 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.