Légköroptika
Rögtön utánna pedig a naplemente:
Link
Felsõ érintõvel, balos melléknappal. Sõt CZA megint látható volt!
Link
Felsõ érintõvel, balos melléknappal. Sõt CZA megint látható volt!
Nos igen. Látom kettévált a légköroptika és a csillagászat. Kiváncsi leszek, hogy ez utóbbi így önmagában mennyire lesz pörgõs fórum...
NASA TV SCHEDULE
May 25, Sunday
3 p.m. - Mars Phoenix Lander Briefing - JPL (Public and Media Channels)
6 p.m. - Mars Phoenix Lander Landing Coverage - JPL (Media Channel)
6:30 - 8:45 p.m. - Mars Phoenix Lander Landing Coverage - JPL (Public Channel)
9:30 p.m. - Mars Phoenix Lander Briefing - First Downlink of Data - JPL (Public and Media Channels
May 25, Sunday
3 p.m. - Mars Phoenix Lander Briefing - JPL (Public and Media Channels)
6 p.m. - Mars Phoenix Lander Landing Coverage - JPL (Media Channel)
6:30 - 8:45 p.m. - Mars Phoenix Lander Landing Coverage - JPL (Public Channel)
9:30 p.m. - Mars Phoenix Lander Briefing - First Downlink of Data - JPL (Public and Media Channels
Köszi! És az volt az érdekes, hogy a zivatar elején volt látható (a Nap szemszögébõl olyan lehettet az áramlás iránya), éppen mikor elkezdett esni az esõ, utána jött a teljes ború, meg az esõfüggöny. Késõbb még volt kétszer gyengébb szivárvány, nemsokára felteszem a mai összes fotómat.:-)
Igen-igen,a kérdés lemaradt...
Nagyon köszönöm a segítséget,ismét egy újabb érdekes adat...
Valóban alacsony napállás volt,lévén szept. késõ délután.
Köszönöm mégegyszer!
Nagyon köszönöm a segítséget,ismét egy újabb érdekes adat...
Valóban alacsony napállás volt,lévén szept. késõ délután.
Köszönöm mégegyszer!
Ha jól sejtem arra lennél kiváncsi, hogy mi ez a jelenség.
Egy zenitkörüli ívhez (circumzenithal arc) volt szerencséd. Alacsony napállásnál jelenik meg, alakja félkörhöz hasonlatos, melynek fókuszpontja a zenit. Minden esetben szivárványszínû, a színek intenzitása többek között a napmagasság függvénye.
Itt bõvebben olvashatsz róla:
Link
Nem túl ritka jelenség.
Egy zenitkörüli ívhez (circumzenithal arc) volt szerencséd. Alacsony napállásnál jelenik meg, alakja félkörhöz hasonlatos, melynek fókuszpontja a zenit. Minden esetben szivárványszínû, a színek intenzitása többek között a napmagasság függvénye.
Itt bõvebben olvashatsz róla:
Link
Nem túl ritka jelenség.
Én ilyen halo,meg ilyesmiben abszolúte nem vagyok ismerõs,ezért kérdem én a nagyokat:
ezt 2006.09.02-án kaptam le,ponosan a fejem felett volt:
Itt vannak eredeti méretben a képek,sajna telefonos.
Link
ezt 2006.09.02-án kaptam le,ponosan a fejem felett volt:

Itt vannak eredeti méretben a képek,sajna telefonos.
Link
Gondoltam megosztom veletek, hogy tegnapelõtt sikerült elkapni az év elsõ horizontkörüli ívét (bár jó halvány volt): Link
Megjelenéséhez 58 fokos napmagasság szükséges, mely hazánkban csak május és augusztus között valósul meg. A kontrasztos, színes ív a 22 fokos halo alatt 20-25 fokkal jelenik meg.
Itt van róla egy szimuláció is meg egy tavalyi kép: Link
Ha delelés környékén halot láttok, figyeljétek ennek a helyét is!
Megjelenéséhez 58 fokos napmagasság szükséges, mely hazánkban csak május és augusztus között valósul meg. A kontrasztos, színes ív a 22 fokos halo alatt 20-25 fokkal jelenik meg.
Itt van róla egy szimuláció is meg egy tavalyi kép: Link
Ha delelés környékén halot láttok, figyeljétek ennek a helyét is!
Talán hamarosan tudok prezentálni adatokat az egyes jelenség elemek elõfordulási valószínûségére. Persze Magyarországra vonatkoztatva.
Azt hiszem ma (elõször életem során) CZA-t láttam, persze gépem nincs, de azért furcsa látvány volt
Régebben - amikor még nagyon nem tudtam, mi is az a légköroptika :-) - azt hittem, igen ritka jelenségek ezek. Azóta tudom, hogy szinte mindennaposak.:-) Elõször még egy 22-es is nagyon újnak tûnt nekem, mostanra már meg sem kottyan egy halo + melléknap.:-D A "legnagyobb amit fogtam" az eddig egy 22-es + felsõ érintõ + melléknap + CZA + felsõ oldalív.:-) A másodikat csak láttam, 22-es + kétoldali melléknap + felsõ érintõ + CZA.
Nekem is sikerült elkapnom egy mellékholdat és nem kell hozzá csúcsszuper fényképezõgép. Képek majd szerdán.
Nekem pont a héten sikerült kétoldali melléknapot fényképeznem,mindkettõ szépen látszott,a képek felhõcske képes hozzászólása alatt.
Gratula az elsõ Parry-hez 
Én tegnap és ma KH-parádét láttam, fõleg a tegnapi volt durva, nem volt gépem, de este DNy fele a magasszintû felhõzetbõl vízszintes élébõl egy db cápauszony vagy cápafog alakú kampó állt ki felfelé, nagyon látványos volt!
Én tegnap és ma KH-parádét láttam, fõleg a tegnapi volt durva, nem volt gépem, de este DNy fele a magasszintû felhõzetbõl vízszintes élébõl egy db cápauszony vagy cápafog alakú kampó állt ki felfelé, nagyon látványos volt!
.jpg)
.jpg)









