Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nézem a mozgó radarképet, ott a Kőrös-Tisza torkolat melletti egy helyben toporgó piros cella radarhiba lehet, vagy ott már leesett 50-100 mm az elmúlt órákban vajon?
Rovinjból (Isztria) látszódnak a Ljubljana környéki zivatarok fényei. Természetesen a fiam vette észre….
Igen, ide azért legalább egy-két zivatar vagy frontális csapadékzóna be szokott találni havonta a nyári időszakban, amik sokszor felhúzzák a havi mennyiséget. Viszont ettől függően azért itt is elő szoktak fordulni hosszabb száraz időszakok, 2021-ben pl. csak 4 napon volt júniusban mérhető csapadék, ami összesen 47 mm csapadékot eredményezett.
Mondjuk a júniusi maximum-rekordom 209 mm (200
, ami egyben az általam valaha mért legnagyobb, és az egyetlen 200 mm feletti havi csapadékösszeg is, és akkor június 3-5. között önmagában 100 mm csapi jött le egy bárikus mocsaras helyzetben (3-án 64 mm, ami pedig a legnagyobb napi rekordom azóta).
Egyébként az utóbbi 2 év átlagnál szárazabb időjárásának már itt is látszik a nyoma, pl. itt hozzánk közel, a falu délkeleti határában van a Füzes-árok egy kis mellékága, amiben eddigi emlékeim szerint mindig volt víz itt (maga a Füzes-árok keletebbi része néha ki szokott száradni), de most itt is kezd eltűnni, már inkább csak kis holtágszerű maradványok vannak. De hasonló a helyzet a falutól délre lévő Mukucs-patakkal is (bár az is kisvizű patak).
Mondjuk a júniusi maximum-rekordom 209 mm (200
Egyébként az utóbbi 2 év átlagnál szárazabb időjárásának már itt is látszik a nyoma, pl. itt hozzánk közel, a falu délkeleti határában van a Füzes-árok egy kis mellékága, amiben eddigi emlékeim szerint mindig volt víz itt (maga a Füzes-árok keletebbi része néha ki szokott száradni), de most itt is kezd eltűnni, már inkább csak kis holtágszerű maradványok vannak. De hasonló a helyzet a falutól délre lévő Mukucs-patakkal is (bár az is kisvizű patak).
Mellettünk Gelsén a háziorvosi rendelőnek letépte a tetejét a légzuhatag.
(Nem az én képem)
(Nem az én képem)

Du. Velencén óriási zivatar volt, csak mi már nem láttuk, nyugat Balkánozunk , de a szomszédot átküldöm, olvassa le a mérőt
De durva, hogy ott olyan magas a júniusi minimum rekord. Mégiscsak VasZala, vagy mi 
Itt viszont a tavalyi 1,5 mm-t (
) már garantáltan meghaladtuk, hiszen már 50 mm felett van a havi szumma még úgy is, hogy ebből a KÜN-ből eddig alig részesültünk (a környékhez viszonyítva).
Itt viszont a tavalyi 1,5 mm-t (
Szépen átugrott az egész, hogy rohadna meg, Pápa megkapta az idei sokadik zuhéját, itt meg lófasz, nem baj, holnap még töketlenkedhetünk, aztán már ez sem lesz, csak a véget nem érő pokol.
Orosháza nyugati részein kemény vihar volt. Láttam már főútra kidobott trambulinról, kidőlt fákról képeket, illetve víz alá kerülő kerteket is fotóztak. Arrafelé 35 mm esett a tegnapi 30-ra.
Tőlünk délnyugatra volt, jól nézett ki a Holddal, meg a felhővillámok mellett láttam belőle 4-5 szép lecsapót is, de sajnos nem sikerült lekapni egyike sem. Mondjuk viszonylag messze is volt, mert dörgések már nem hallatszottak. Közben északkeletre is villogott, de az még messzebb. 
Kíváncsi leszek a holnapra, valószínűleg az utolsó esélyünk lehet a hónapban zivatarra, úgy egyáltalán csapadékra is. Ha az sem, akkor maradhat a 34 mm-es havi szumma, ami csak 3 mm-rel haladja meg az eddigi júniusi minimumrekordomat (31 mm 2007-ből).
Kíváncsi leszek a holnapra, valószínűleg az utolsó esélyünk lehet a hónapban zivatarra, úgy egyáltalán csapadékra is. Ha az sem, akkor maradhat a 34 mm-es havi szumma, ami csak 3 mm-rel haladja meg az eddigi júniusi minimumrekordomat (31 mm 2007-ből).
Itt még mindig nem volt idén zivatar.
Kivéve azt az egy tavaszi (márciusi?) zivatart.
Jó látni-olvasni a sok boldog metnetes hozzászolást és sok helyen a sok milit. Itt saqjnos nem volt semmi és valószínüleg júniusban már nem is lesz, így 20mm alatt zárjuk a hónapot. Ahogy elnézem a fáklyákat , hogy lassan nem a 35 hanem a 40 fokok sem kizártak, akkor inkáb nem is írok továb semmit. Mindenkinek kitartást, föleg a természetnek, mezőgazdászoknak és a szíveseknek.
Pápán a hold sarlòjában gyönyörködve, jò kis öntözés volt az imént. Kétszer is sistergős lecsapòkkal spékelve. Sajnos a magas Bakony, Bakonyalja megint kimarad...Az összes ÉSZAKI-Bakonyi patak kiszáradt immár. Gerence, Cuha, Bornát...A hegylábfelszìnen eredő forráspatakok közül néhány még tartja magát, de azok vìzhozama is erősen megcsappant.
Kellemes kis esők vannak itt, de a radarból nem szabad kiindulni, mert most valamiért nem jól mutatja az intenzitást.
Elmentem Perecesre vízért. Az alatt a 70 perc alatt itthon leszakadt az ég, legalább is a pocsolyákból erre következtetek. . Perecesen pedig szép nyáresti idő volt... a mai nap eddig 9,2 mm
Mondjuk a múlt hetiből mi teljesen kimaradtunk.
Ott a keleti régió kapott 15-20 mm-eket. Mindig elcsodálkozom nyáron, hogy milyen nagy is ez a város.
Még mindig csepereg hatalmas nagy cseppekben, a tócsák buborékolnak.
Tücsök zenétől hangos közben az este, a kabócák is húzzák.
Könnybe lábad szinte a szemem.
Tücsök zenétől hangos közben az este, a kabócák is húzzák.
Könnybe lábad szinte a szemem.
É felé dörög, berobbant egy mini cella, az öntözés azért bekapcsolva, pokoli jövő hét elé nézünk!
Eger - Tarján között keletkezett zibatarból záporozik Egerben. 23,7 fok szikrázik mennydörög...
A légkör ha nem is teljesen, de valamennyire kiegyenlítette a tartozását. Délután pont ez a keleti szeglet maradt ki az egész bulibol.
Itt felhőszakadásszerű intenzitás végre, hordta a szél rendesen Miskolc Ék.
És be is dörrent.
És be is dörrent.
Intenzív zápor alakult ki, alig percek alatt. Mire leírtam, már csendesedett.
Szerk. 21:07: dörrent is egyet.
Szerk. 21:07: dörrent is egyet.
Egy zivatar nálam is volt, kis csöpörgéssel, az asztfalt éppencsak nedves lett tőle. A slagból most is folyik a víz.
A tegnapi 8 mm után ma újabb 8 mm! Csodálatos. Az éjszakát hogy látjátok? A hungaromet további zivatarokat vár!! Cassano, gratulálok az újabb esőnek
De annyira, hogy a falu keleti szélén, a dombon, tőlem szűk 1 km-re gyakorlatilag száraz maradt minden.
Gigászi mázlim volt megint. - a károkat leszámítva...
Gigászi mázlim volt megint. - a károkat leszámítva...
Itt újra aktivizálódott a légkör. Lassan ki os pattannak az első záporok.
Szerk.: sőt már meg is van az első északra.
Szerk.: sőt már meg is van az első északra.


Ma Kanizsán voltam, pár távoli dörgés volt csak ott, semmi más.
Hazafelé, Hahót és Bak között volt egy zápor, de nagyon kis területen, és kevés mennyiség. A radar alapján Alsórajk és Gelsét kapta el
Hazafelé, Hahót és Bak között volt egy zápor, de nagyon kis területen, és kevés mennyiség. A radar alapján Alsórajk és Gelsét kapta el
Na jól van, most már elég legyen, még a végén megszokjátok!
(örülök!
)
17 mm a mai. Meleg eső esett, egy jópár ember mezítláb sétál a városban. 
Dupla szivárvány, délkelet felé még folyamatos zivatarzevékenység. Van ennél jobb?
Dupla szivárvány, délkelet felé még folyamatos zivatarzevékenység. Van ennél jobb?


