Légköroptika
Jó reggelt!
Ernõ, Áki, köszönöm a csörgéseket, de mivel itt már este látszott, hogy csak borultabb lesz, kikapcsoltam, s lefeküdtem. Igazam lett.
Nálam ilyen volt az ég 22:30-kor:
Link
Ugye, ez még nyomokban se tartalmaz NLC-t...
Millió gratula a csodás fotókhoz!
Most reggel is van valami szutyok az ÉK égen, világos mögötte, szerkezetet nem mutat, nem hiszem, hogy akkora lenne a látvány, amiért érdemes lett volna kimenni, csak amolyan "korábban pirkad" jellegû világosság van.
Ernõ, Áki, köszönöm a csörgéseket, de mivel itt már este látszott, hogy csak borultabb lesz, kikapcsoltam, s lefeküdtem. Igazam lett.
Nálam ilyen volt az ég 22:30-kor:
Link
Ugye, ez még nyomokban se tartalmaz NLC-t...
Millió gratula a csodás fotókhoz!
Most reggel is van valami szutyok az ÉK égen, világos mögötte, szerkezetet nem mutat, nem hiszem, hogy akkora lenne a látvány, amiért érdemes lett volna kimenni, csak amolyan "korábban pirkad" jellegû világosság van.
Köszi! Csak sok a fényszenny az óvoda miatt... azér olyan narancssárgák a felhõk...
Áki, ne hülyéskedj, marha jók a Te képeid is!!!
Szerintem kelek hajnalban.
Ernõ, egyébként pont akkor hívtál elõször, mikor Ákival beszéltem. Utána meg kiállványoztam a villámfotóhoz.
Áki, ne hülyéskedj, marha jók a Te képeid is!!!
Szerintem kelek hajnalban.
Ernõ, egyébként pont akkor hívtál elõször, mikor Ákival beszéltem. Utána meg kiállványoztam a villámfotóhoz.
Nolinál szerintem nem látszott, mert ment felé az üllõ. A siófoki webcamon mondjuk a fénye látszott, de a formák nem. Ágitól meg biztosan nem látszott, mert ugyanazt látja, mint Proff és tõle is borult volt arra. Mint ahogy innen is takart a Cb.
Dehogynem szépek! Gratula!
Jó lenne egy mobil Tõled is.
Az enyém (20) 414 8431.
Sajnos Noli ki volt kapcsolva. Ági a vonatra várva nem tudta
látni. Itt is esett az esõ, elõtte értem haza Bpestrõl.
Térdig vizes voltam, mert csak papucsban mentem ki a kertbe,
Meg 2 sapkába (1 a gépre). Körbe villámlott, szerencsére az
NLC nagy része gyengén felhõs égen látszott a horizontközeli
masszívum fölött.
Jó lenne egy mobil Tõled is.
Az enyém (20) 414 8431.
Sajnos Noli ki volt kapcsolva. Ági a vonatra várva nem tudta
látni. Itt is esett az esõ, elõtte értem haza Bpestrõl.
Térdig vizes voltam, mert csak papucsban mentem ki a kertbe,
Meg 2 sapkába (1 a gépre). Körbe villámlott, szerencsére az
NLC nagy része gyengén felhõs égen látszott a horizontközeli
masszívum fölött.
Én is csak a váci zivatart csodáltam eképpen: Link
Nem sok híja volt, talán 10 foknyi felhõ...
Nem sok híja volt, talán 10 foknyi felhõ...
Hülye angolok-angol hülyék! 
Köszi!Ha ZizPeti nem szól rám,lemaradok én is.KÖSZI PETI!!!
Nekem nincs kilátásom semerre,csak a fákra és házakra és csak keletre.
Köszi!Ha ZizPeti nem szól rám,lemaradok én is.KÖSZI PETI!!!
Nekem nincs kilátásom semerre,csak a fákra és házakra és csak keletre.
Ezek is gyönyörûek! Nagy Gratula! Erre irigykedhetnek az angolok 
Innen teljesen takarták a Cb-k.
Innen teljesen takarták a Cb-k.
Néhány gyors kép: Link
Fordított idõrendben. Közben esett az esõ.
Fordított idõrendben. Közben esett az esõ.
Bocsánat, kinn lógtam az ablakban, villámfotókat csináltam és itt maradt az asztalon.
Én csak a Cb-t láttam... muti képet képet!!!!!! Áki is nagyon lelkesedett
És ha jól sejtem Ernõ is fotózta.
A helyszínrõl is láttam. Fantasztikus színkavaékád volt, csak
nem akartam nekimenni a szembejövõknek. Ahogy lehetõség volt
rá ki is szálltunk megnézni, de gép nem volt nálunk
Grat a szép képekhez.
nem akartam nekimenni a szembejövõknek. Ahogy lehetõség volt
rá ki is szálltunk megnézni, de gép nem volt nálunk
Grat a szép képekhez.
Üdv! Csak egy ilyen maszatra futotta, se nagygép, se idõ nem volt arra hogy látványosabbat csináljak: Link
Jó éjszakát!
Jó éjszakát!
Nálam tutira, mert észak felé tök felhõs. És még csak most jön a pesti tömb üllõje ide... Szóval ma alszunk egy jót. :-)
Hát nemtudom.Szerintem a mai nölöcö lesnek annyi.Telepumpálják a zivik "kosszal" a légkört.
Valóban, mintha valami kikacsintgatna a stratocumulus-réteg mögül!
Ma estére megint elég jók lehetnek a kilátások egy kis NLC lesésre, ahogy elnézem a GFS felhõborítottság elõrejelzését (ahelyett, hogy holnapra tanulnék...
).
Hát,ez akármi is lehet.Ha õk mondják,biztos az.
Alex:Igen közben jobban megnéztem,cs.sáv
Alex:Igen közben jobban megnéztem,cs.sáv
Ja igen, ezt is láttam már, én erre is magasszintût mondanék. Ha nappal van, akkor hogy a bánatba lehet nlc. Aztán persze kitudja.
Nagyon szép!Tegnap nálunk,csak délután volt már ilyen ég.Mikor szóltál reménytelen volt.
Szerintem vegyes.A magasszintû mögött ott van.Mindenesetre szerintem egyértelmûbb,mint itt nekünk tegnap este...