Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Sajnos az esély kevés...
De még mindig nem dőlt el a karácsony, még van egy kis remény
De még mindig nem dőlt el a karácsony, még van egy kis remény
Ez akkora tabu itt hogy véletlenül sem mondjuk. 
Bazsának van elnézve, a szél miatt...
Bazsának van elnézve, a szél miatt...
Csak azt ne mondjátok, hogy megint 2006-07 , vagy 19-20 tél van kilátásban.
Bár az esélyek jobbak százszor, mint tavaly
Beláthato időn belül nagyon kis esély mutatkozik egy komolyabb téli próbálkozással. Amíg nincs hideg mag, addig maradnak az óceáni leszakadások....
Igen, maiak
Nem lóg kis sajnos, most sokkal feljebb van a stratus teteje.
Jah, én azzal a ciklonnal nem is foglalkoztam, de végülis mehet Afrikába, igen
igazából az észak-atlanti csigagyárra gondoltam, amit egy azori/de inkább brit AC szépen É felé körbevezethet, onnan meg aztán jöhetnek a hidegcseppek, medi-generátorok.
Az a baj hogy a letolás is hagy elég erős déli áramlást, ami nálunk is érződne (ICON). A legjobb az NVG talán, az simán kinyírja úgy, ahogy van
Remélem esti ECM is le fogja... mert így elég ratyi a felállás ha nem ragad le
Ide a GFS szerint az hozná a karácsonyi havat (síkvidékre nem biztos)
De nem baj, ha inkább valami tisztességes északi áramlás jön helyette persze... Nehéz lesz ebből a helyzetből rosszul kijönni!
Tényleg, nem is néztem, hogy eddig elvergôdne... de ahogy most mutatja a GFS, úgy akár jöhet is. Vagy jöjjön ide gyorsan és határozottan hideget lerántani, vagy maradjon rohadt messze, és ne toljon ide meleget.
Az is kiváló megoldás, ha végleg beszorul az atlanti AC alá ahogy Nyuli is írta.
Menjen csak le Afrikába, öntözze a sivatagot, annak biztosan örülnek majd ott
Az is kiváló megoldás, ha végleg beszorul az atlanti AC alá ahogy Nyuli is írta.
Menjen csak le Afrikába, öntözze a sivatagot, annak biztosan örülnek majd ott
...Bár mondjuk egy brit AC persze jobb lenne, és az még közelebb is van/lenne az azori térséghez
Az elmúlt pár napban volt pár jele, hogy a csigagyár esetleg gellert kaphat egy próbálkozó, terjeszkedő azori AC-kezdeményen... érdekes fejlemény lenne
Én meg azon fogok röhögni, mikor a GFS is leragasztja a NY ciklont az Azorinál, mint a friss ICON és UKMO:
GFS:
UKMO:
ICON:
GFS:

UKMO:

ICON:

Féreértetek nem az írtam hogy karácsonykor havazott hanem hogy volt hó ami még valamikor az ünnepek előtt leesett és megmaratt és számomra így volt fehér karácsony. Most meg ha van is akkor pár nap és elolvad, nem tartós mint akkoriban volt.
Igen, tény hogy a december általában nem múlt el igazi téli fagyos etap nélkül, ami sok esetben havas is volt. "A két ünnep közti", tehát az év utolsó harmadában pedig főleg nagy volt a mocorgás. Tényleg nagyon beteg ez most, elég jó sanszunk van hogy kimegy az év lágy idővel.
Még a tavalyi enyhe télen is összejött egy szép havas hideg hét december elején térségemben.
Még a tavalyi enyhe télen is összejött egy szép havas hideg hét december elején térségemben.
Bocs igazad lehet, de itt fönn a mátra északi lábánál elég gyakran volt emlékeim szerint karácsonykor némi hó.
Max az olyan helyeken ahol sosincs hiány hóból ,nameg az amerikai filmekbe.
Nálunk sose volt természetes.
Nálunk sose volt természetes.
30 éve sem volt természetes a fehér karácsony.
Ne terjesszük a szimpla hülyeséget.
Ne terjesszük a szimpla hülyeséget.
Donnie tejesen igazad van. 30 éve még természetes volt afehér karácsony, most viszont ajándék lenne.
Ó hát akkor én le vagyok maradva a kis "csóri" 30 cm-el. Most ennyire összefútta a szél, vagy ennyi le is esett??? Mindenesetre ez a ciklon jól betesz nekünk a későbbiekben. (Mondjuk a New Yorki webkamerán nem látok ekkora hóhelyzetet, de így is nagy pacsi a keleti partiaknak).
Szia!
Ezek gondolom friss képek lehetnek igaz?
A csúcs nincs kint a ködfelhőből?
Ezek gondolom friss képek lehetnek igaz?
A csúcs nincs kint a ködfelhőből?
Ez valószínűleg beállított kép műmosollyal, a kézi hómarót gyártó cég reklámja. Ha valóban rendes, kézi lapáttal lapátolná a havat, akkor őszinte és nagyobb lenne a mosolya, ebben biztos vagyok.
Hidd el, hogy vagyunk néhányan olyan beteg állatok, hogy 3 napig is egyfolytában lapátolnánk csak esne le 1 m hó.
Ahhoz képest milyen visszafogott a mosoly... elképzelem, az itteni keményvonalas arcok milyen képet vágnának, ha 1 m havat kellene ellapátolni reggel :-)
Csak érdekességként, tavaly ilyenlor pl. 17-18 fokok voltak, elég tavaszias idő és hasonloan karácsony táján kezdődött lehülés!
A hó eselyekhez csak annyit fűznék laikusként, hogy az új év nagyobb számban havazott be, mint a karácsonyi időszak így nem meglepő ha hasonlóan alakulnak a dolgok!
A hó eselyekhez csak annyit fűznék laikusként, hogy az új év nagyobb számban havazott be, mint a karácsonyi időszak így nem meglepő ha hasonlóan alakulnak a dolgok!
Örülök, hogy a kissé provokatív hozzászólásommal - sokak örömére - sikerült egy átfogó és kimerítő elemzésre sarkallnom téged. Csatlakozva a többiekhez, sok ilyen elemzésre lenne szükség az oldal színvonalának növeléséhez.
Sajnos nekem szűkre szabott a mai nap az időm, de illendő, hogy ezek után én is kifejtsem az ünnepekre való időjárással kapcsolatos konkrét várakozásomat.
Nos én az ünnepekig a jelenlegi jellegtelen idő folytatására számítok (borús idő, kis hőingás, gyengén pozitív hőmérsékletek).
Az ünnepek alatt változásra számítok, a dinamika erősödésével nyugatról enyhébb levegő áramlik fölénk (a talajközelben) így a Karácsony változóan felhős, kissé szeles, enyhe idővel telhet, kevés csapadékkal (helyenként záporesőkkel).
A GFS fáklya alapján a karácsonyi ünnepek után fokozatos lehűlés veheti kezdetét, éjszakai fagyokkal, gyenge nappali pluszokkal és ekkor már síkvidéken is megjelenő hózáporokkal.
Azért írtam konkrétumokat, hogy ne csak a levegő beszéljek és legyen mit számon kérni rajtam az időszak elteltével.
Egyébként örülök, hogy ebben az unalmas időjárási helyzetben is így pezseg az oldal, és egyelőre még az optimista várakozások vannak többségben a folytatást illetően.
Sajnos nekem szűkre szabott a mai nap az időm, de illendő, hogy ezek után én is kifejtsem az ünnepekre való időjárással kapcsolatos konkrét várakozásomat.
Nos én az ünnepekig a jelenlegi jellegtelen idő folytatására számítok (borús idő, kis hőingás, gyengén pozitív hőmérsékletek).
Az ünnepek alatt változásra számítok, a dinamika erősödésével nyugatról enyhébb levegő áramlik fölénk (a talajközelben) így a Karácsony változóan felhős, kissé szeles, enyhe idővel telhet, kevés csapadékkal (helyenként záporesőkkel).
A GFS fáklya alapján a karácsonyi ünnepek után fokozatos lehűlés veheti kezdetét, éjszakai fagyokkal, gyenge nappali pluszokkal és ekkor már síkvidéken is megjelenő hózáporokkal.
Azért írtam konkrétumokat, hogy ne csak a levegő beszéljek és legyen mit számon kérni rajtam az időszak elteltével.
Egyébként örülök, hogy ebben az unalmas időjárási helyzetben is így pezseg az oldal, és egyelőre még az optimista várakozások vannak többségben a folytatást illetően.






