2025. december 19., péntek

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#480945
A rontás és a javítás az pontosan mit jelent ebben a szövegkontextusban?  laza
#480944
ECM is rontott...
#480943
Itt is nevet

beillesztett kép



beillesztett kép

#480942
Az ecm javított a gfs elkezdett rontani a pénteken. Nagyon komoly jeges helyzet a péntek. Csak tovább már ne rontsa.
#480941
A tél ellövi a puskaporát  laza
#480940
Az igen  laza
Link
#480939
Szerintem abban ne reménykedj hogy békés nem kap egy jó kis zivatart pénteken vagy szombaton amilyen szériában vannak az utóbbi időben. Itt főleg dél békésre kelet békésre gondolok békécscsaba gyula sarkad battonya térség. Észak békés az más simán kimaradhat mint ahogy sokszor lenni is szokott. Úgyhogy csak nyugi fogsz csapiadatokat kapni onnan hétvégén. Fórumhelyszín Elek
#480938
Tavaly az egész augusztust be bukta először ez az anomália előrejelzés, bízom benne, most sem fog sikerrel járni nevet
#480937
Igen, de nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van. Mondjuk az tény, hogy pl. Lőrinc és Ferihegy között is van havi szinten kb. 2 fokos különbség a minimumok átlagában, pedig Lőrinc sem belvárosi mérőpont.
#480936
A GFS megőrült a futása végén lévő csapadékadatokkal? Őrület lenne! vidám
#480935
Ebben az évben eddig egy hőségnapunk volt (június 13-án). Tavaly ilyenkor már 8 hőségnapon voltunk túl, ami június végéig aztán 12-re emelkedett. Az utóbbi években unikumnak számít ez a "hűvös" nyárkezdet, pedig a középhőmérséklet nagyjából megfelel a 30 éves átlagnak.

Zivipötty: szerintem a magasabb középhőmérsékletet az okozza, hogy Nyulinál sok a meleg éjszaka. Míg fagyzugos helyeken a legvadabb forró időszak is könnyen elviselhető a hűs éjszakák miatt, addig a nagyobb városokban a pokol legmélyebb bugyraiban vergődnek a forró éjszakákon.
#480934
Egy kis tornádó Isztambulból tegnapról:
Ránézésre EF2 ui: víztölcsér, nem tudni a Boszporusznál partot ért-e de azt igen, hogy a videót arról rögzítették.

Link
#480933
Nem semmi, hogy nálatok ilyen magas az átlag. Nálunk otthon pl. a havi közép is csak kétszer volt 21,0 fok felett 2007 óta, és a szombathelyi 30 éves (1991-2010) átlag is csak 18,4 fok.
#480932
Igen, ismét igazolta magát a jövőkép, miszerint folytatódik a tavasz óta beállt, és elcseszett verkli. Ezt arra értem, hogy a nyár mindig a jövő héten érkezik... Se szó, a hétvége még szép lehet, kánikula, 30-32 fok körüli hőmérsékleteket tekintve, továbbra is esélyes a 33.1 fok megdöntése, hogy új szezonrekordot írjunk, de utána megint ott figyel az immár nem jelentéktelen lehűlés. Persze ebben az irányításban (zonálisabb) nem csoda ha kibillen és a délnyugati előoldali komponens északnyugatiba vált át óceáni/maritim léghullámokat sodorva magával. Az viszont jó hír még annak aki komolyabb melegre vár, hogy tényleg voltak olyan nyarak, amik az elején egyáltalán nem bővelkedtek a hőhullámokban. Azokon a nyarakon előfordult, hogy augusztus végén állt be a nyár abszolút maximuma és átnyúlt a forróság szeptemberre is.
Kétezres évekből ott van 2001-2004 mikor egyáltalán nem lett hőhullámos a június, sőt hűvös volt gyakran és mindkét év júniusa viharos eseményeket produkált!

Úgyhogy a nyár első fele sem telt még el, igaz a június nem hoz durva pozitív anomáliát, jó ha átlagosnak megfelelő középértékkel kimegy. Aztán a július meg kezd ahogy kezd, nekem mindig 1992 marad mentsvárnak, mert azon a nyáron hasonlóan nem akart kánikula lenni július 20-ig. Volt 1-2 röpke ilyen prefrontális bemelegedés. Aztán jött egy mai napig megemlegetjük augusztus. Viszont, hogy lájtosabb nyarakat említsek 2001-2004 nyarának is a csúcsa előbbinek határozottan augusztus, utóbbinak július és augusztusa is hozott érdemi hőhullámokat.

Az ember türelmetlen és szokatlan neki, hogy volt itt azóta sok olyan nyár ami igazi forróságot, hőséget hozott már ilyenkor. Ha 2005-ben járnánk nem lenne az ember meglepett ezen ami most megy, na de 2020 van nevet
#480931
Hát elég gyenge még, ez a hülye élénk szél remélem leáll, repedeznek a vareszok.  laza

beillesztett kép

beillesztett kép



beillesztett kép

#480930
Én is próbálkoztam már vele, de nem sikerült. szomoru
#480929
Nálam az utóbbi 15 év legalacsonyabb átlaga alakul 19,5 fokkal, egyelőre holtversenyben 2009-cel. A hétvége dobhat rajta persze, hétfő-kedd viszont megint csökkentheti. Az itteni 15 éves átlag 21,5 fok.
#480928
Szerintem nem lesz átlag alatti a június, a következő napok felviszik majd a havi közepet (ami már most is átlag körüli országosan). Egyébként, bár nagyrészt a minimumok húzzák fel az átlagot, azért a maximumok sincsenek sokkal az átlag alatt eddig (május 31-én volt az utolsó jelentősebb negatív anomáliájú nap), és a hónap hátrelévő része e tekintetben is sokat szépít majd. Link
Szóval elszoktunk tőle ugyan egy utóbbi években, de igazából így néz ki egy átlagos június, ahogy az idei. nevet
#480927
Áh... Most az évszázad tele jön!  laza ( mint úgy általában vidám )
Amúgy viccet félre téve, egy hónapot kihúztunk ebből az évszakból, tőlem mostmár lehet meleg, ez is megváltás volt. Aztán még lehet szeptember is valóban ismét nyárias lesz, úgyhogy rácseszek... vidám
#480926
Az eddigi rekord Verhojanszkban 37,2 fok volt, úgyhogy azért még nem instant világvége a 38 sem ott.
#480925
Azzal te sem leszel előrébb, ha ez a törlesztés tavasszal és nyáron történik meg, bár ezekben a törlésztésekben nem hiszek!
Sokszor kiderült már, h a "meg lesz ennek is a böjtje" az időjárásra alkalmazva sok esetben reményvesztett zsákutca. De azzal is számolni lehetett, h előbb - utóbb lesz egy ilyen tavasz és nyár is. Utóbbinak nagyon az elején vagyunk. nevet 
Ugyanakkor óva inteném a tapsikolókat (az is világos, h van, aki szimpla kárörömből teszi ezt nap, mint nap) a nyár és a tartós nagy meleg idő előtti leírásáról.
Annyi már most is látszik, h több alkalommal is lehetőség nyílik legalább átmeneti, részleges kánikulára a következő 10 napban. A rettegett, gatyarohasztó hőség viszont nyomokban sem látszik. Nélküle én is megvagyok. 
#480924
Milyen köcsög az időjárás, ahelyett, hogy egy normális telet virítana télen.  laza Ja nem, azt túl nehéz.  laza
#480923
Köszönöm a bemutatkozást.
Én Télember vagyok.
#480922
Törölt tartalom
#480921
Idióta.
#480920
Eddig a nyár ízelítőt adott a nyárimádóknak, hogy milyen a TISZ tagok élete a gyatra teleken vidám Úgy tűnik mintha az időjárás most törleszteni akarna a nyárimádók kárára kacsint
#480919
Merjünk nagyot álmodni: miért ne lehetne átlag alatt a július is? kacsint Patika időjárás van itt május-júniusban, tudnék még csiszolni rajta, de nem panaszkodom, nekem nagyon tetszik szeret
Amúgy engem nem zavarna egy átlag körüli, vagy kissé melegebb július sem, ha kellő változékonysággal jár, és 3-4 naponta felfrissül a levegő zivatarokkal karöltve.
#480918
Igen, már lesem egy pár futás óta, lassan lehet vele számolni... 
#480917
Azt a "tetves" hidegfrontot már napok óta látja a GFS sőt, utána megint beállna az északnyugati áramlás. Úgy látszik ennek sose lesz vége.
#480916
Gorombul a péntek, kíváncsi leszek mit hoz ki magából.
#480915
Jaj de szép szeret   Télen meg jöhet a pozitív anomália, csak hogy az átlag kijöjjön nevet


beillesztett kép

#480914
Klassz ez június. Kicsit sok a nyári nap, de azért klassz.kacsint

Esély van egy (30 éves) átlag alatti júniusra is. Mivel május is hűvösebb volt, két átlag alatti hónap jöhetne egymás után. Nem is tudom, mikor volt legutóbb ilyen.nyelvnyujtas
#480913

beillesztett kép

#480912
Jó látni, hogy visszatértél a csapatba nevet
#480911
A legendás 2016/17-es tél is valahogy így kezdődött.  Mindannyian jól emlékszünk a folytatásra.  laza
#480910
Ez a hónap végi "lehűlés" egyenlőre nem viccel... 

beillesztett kép

#480909
Újabb bazsanap, imádom...ja nemhány
Két napja megy az öntözés, remélem holnap már fentről történik...
#480908
A 18z viszont visszavett a lendületből. 
#480907
Egy szeptember eleji hó a Mátrában egész jó kompenzálás lenne. Kezdésnek megteszi, aztán októberben már jöhetne síkra is. laza
#480906
A napokban sokat gondolok a 2018-as tavasz,nyárra, számomra fantasztikus volt,mindenhogyan stimmelt, a leandereim április végén virágoztak, idén most kezdenek,vicc! 
#480905
Az elmúlt nyarak hőgutája után tényleg nem gondoltam volna, hogy június végén még nincs elegem. 
Kifejezetten élhető ez a nyár, az egy-két napos csaknem harminc fokok sem zavarnak így annyira.
Azaz csak így tovább, a napok rövidülnek, alakul ez nevet 
#480904
Valóban nehéz elhinni nem csak nekem, hanem a tág környezetemnek is, h mekkora trágya az idei nyár első hónapja egy ősznek csúfolt tél és egy zömében elcseszett tavasz után, a covidról már nem is beszélve. Mondjuk az utóbbiról pont nem a légkör tehet. Szívem szerint át aludtam volna az elmúlt 6 hónapot. 
Bízom benne, h becsületes kompenzálás lesz, ha előbb nem, augusztusban és szeptemberben! 
#480903
Szívesem és jól tetted, hogy nem szedted. Aki szedte, eszi a nehézfémeket és egyéb szépségeket, amit a városban magába akkumulál a gomba. 
#480902
Nálunk június 14. óta fú a szellő. A mai napig ebből 7 viharos nap, a maradék erősen szeles nap. A szombat-vasárnapi esőt úgy elitta az erdő, mint a szivacs. Itt február óta pezsgőt bontunk, ha van egy-egy kevésbé szeles napunk.
#480901
Az ember szinte nem is hisz a szemének a távolabbi kilátásokat illetően.
Az elmúlt évitizedek nyarait uraló légköri rezsim mintha nem is létezett volna, csak egy rossz álom lenne a csúcsokat döntögető meleg.
Kijárt már egy élhetőbb hőmérséklettel induló nyár, amikor nem azt kell számolni, hogy a legmelegebb évszak 4, 5 vagy 6 hónapra nyúlik.
Szúnyogok, légkondi, hőguta szevasztok!
#480900
Lassan Kína uralja az időjárást is, hihetetlen ami megy... Balatonon csőd szélén állnak a vendéglátósok, nincs semmi élet. Nem elég volt a ronggyá játszott koronavírus okozta leállás, még ez az okádék nyár is eddig nem volt képes megemberelni magát. Ami tavasz óta megy beteges északkeleti áramlás valami elképesztő. A sarkkörön túl tomboló rekord forróság viszont szintén példátlan. Verhojanszkban az a 38 fok abszolút rekorder... Úgy érzem már nem kell nekem Spanyolországba menni ha át akarok melegedni, nyugodtan repülhetek Szibériába nyaralni laza 
#480899
Ott sikerült aztán igazán végleg meggyűlölni.
Nincs az a pénz....

Péntek ECM-en kezd tényleg ütősen kinézni, na hátha végre betalál ide is valami. Ma már kellett öntöznöm, de nem szeretném ezt folytatni...
#480898
Azért június vége felé 2 napon át döngető 60-80 km-es északi szél sem gyakori.
Jól lehűlt a kanizsai állomás, leállt a szél, 13 fok van. 
#480897
Írországban nem szoktad meg a szeles időt? Csak kérdezem.
#480896
Nem engedi lehűlni a levegőt. nyelvnyujtas
Amúgy holnap még kicsit szeles lesz az idő, majd estétől vége. 

A derült szélcsendes helyeken holnap reggelre elég hideg lesz. 
Fagyzugok hozhatják a 6-7 fok körüli Tmin értékeket. fazik

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-19 17:58:05

Kõszeg

2.5 °C

00002

RH: 94 | P: 1026.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.