Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nos néha aludni is kell.
GFS bepakolt délen rendesen, ECM visszahozta vasárnap délutántól a csapit. Most mondjam azt hogy várható volt? Estére benne van hogy feljebb hozza ECM még kicsit és UKMO is.
A távolabbi kilátások azt sejtetik hogy a hónap közepétől beüt az SSW hatása és zordra fordul az idő a kontinensen, de erről majd hosszútávúba is latolgatok egyet.
Nem csodálom, hogy már Donnie és Mc se ír a hó esélyekről, egyrészt már inkább hétfőre adják a modellek a csapit, ami alapból nagy kár, a másik, hogy elég valószínűnek tűnik, hogy a csapadék nem igazán fog feljönni, úgyhogy én nem számítok sok hóra. Sajnos eljutottunk odáig, hogy már 3-4 cm hó jelentősnek számít: Link
Nem nagyon szoktam, csak épp az a kanális ment a tv-ben és pont elmondta a tutit.
tv2-ben Németh Lajos 2-3cm mondott Bp-re! Halvány lila pukkantójuk sincs mi lesz!
Először is ne a Magyar - könyvtár szakon végzett Pataki Zitától tájékozódj a várható időjárásról.
Most mondta Pataki Zita, hogy vasárnap-hétfő száraz, napos, aztán a jövő hét elején GYENGE hószállingózás. Most akkor mi a répa van? Ennyire nagy a sötétben tapogatózás?
Ismerős érzés, hogy utáltam azokat a helyzeteket amikor csak a megye déli határáig jött fel a csapadék. Sajnos ebben a játékban valaki mindig a szélére kerül. Nektek azért még nem reménytelen a dolog pláne csütörtök reggel.
Végre ismét fagyott lehetett jeget vakarni és az esti zápor cseppek szépen rágyógyultak az ágakra mintha ónos esett volna.
Végre ismét fagyott lehetett jeget vakarni és az esti zápor cseppek szépen rágyógyultak az ágakra mintha ónos esett volna.
Egyre "komolyabbnak" néz ki a holnapi ény-i hóesély.Már pár centi is benne van a pakliban.
A hideg legyen itt ,aztán a semmiből jöhet a hó.
A tegnap esti záporba 7 óra körül jégdarabok keveredtek.
Ma reggel Fót-Vác között végig pozitív hőmérsékletek voltak, de a autó ablaka kicsit le volt fagyva.
Ma reggel Fót-Vác között végig pozitív hőmérsékletek voltak, de a autó ablaka kicsit le volt fagyva.
Nem teljesen értek egyet. Mindig a telet keresem a modelleken, mindig a telet látom bele a modellekbe, kifejezetten élvezem még az űridőben lévő események latolgatását is (hajrá MC, hajrá Donnie
), és mégsem csalódom vagy sírok soha. Egyszerűen csak helyén kezelem a dolgokat, és egészen biztos vagyok benne, hogy ezzel sokan vagyunk így. Tegnap szakadtam, mikor valaki írta, hogy ennek az időnek "semmi értelme".
Na hát, ennek nincs értelme, nem az időnek. Másik tegnapi, "elhittem a latolgatásaitokat, és mégsem úgy lett".
A latolgatás az nem előrejelzés, hanem egy kimenet elemzése. Ezzel nem árt tisztában lenni.
Jön a hidegebb idő, ez a lényeg, aztán majd lesz valami, hajrá tél!!!
Hosszú idő után kapartam megint jeget a kocsiról.
Jön a hidegebb idő, ez a lényeg, aztán majd lesz valami, hajrá tél!!!
Hosszú idő után kapartam megint jeget a kocsiról.
MC keresi azt a modellt, amelyik országos nagy havat vár.
Október óta.
GFS, GEM, ICON csak a déli határ közelébe vár havat.
Na ezért nem szabad, nincs értelme űrtávban centizgetni, Hpa-ozni meg hergelni a csapatot.
Miközben 2-3 nappal előtte sem biztos semmi.
Persze izgalmas dolog lesni a modellfutásokat, elemezni őket, de reálisan.
Nem a vágyainkat belelátni.
Persze ha beleszőjjük a vágyainkat a modellfutásokba, akkor vállaljuk a csalódást emelt fővel.
A telet meg a havat látni mindenben csalódáshoz vezet.
Vagy pedig téltemetés, pánikhangulat és letargia nélkül tudomásul venni, hogy gyengébbnek tűnik a helyzet, mint ahogy kizézett.
Azzal együtt, hogy van vasárnapig 3 nap, lehet mégis komoly hó lesz.
Ugyanúgy 50-50 % volt rá egy héttel ezelőtt is.
Október óta.
GFS, GEM, ICON csak a déli határ közelébe vár havat.
Na ezért nem szabad, nincs értelme űrtávban centizgetni, Hpa-ozni meg hergelni a csapatot.
Miközben 2-3 nappal előtte sem biztos semmi.
Persze izgalmas dolog lesni a modellfutásokat, elemezni őket, de reálisan.
Nem a vágyainkat belelátni.
Persze ha beleszőjjük a vágyainkat a modellfutásokba, akkor vállaljuk a csalódást emelt fővel.
A telet meg a havat látni mindenben csalódáshoz vezet.
Vagy pedig téltemetés, pánikhangulat és letargia nélkül tudomásul venni, hogy gyengébbnek tűnik a helyzet, mint ahogy kizézett.
Azzal együtt, hogy van vasárnapig 3 nap, lehet mégis komoly hó lesz.
Ugyanúgy 50-50 % volt rá egy héttel ezelőtt is.
Szomorú,hogy egyre valószínűbb,hogy vasárnap centire pontosan a határtól délre fog elmenni a csapadék,ez egyszerűen hihetetlen. De ilyet már sokszor láttunk az elmúlt években.
Tegnap után ma is lepelre ébredtem,a 27.-ikei lepel után ez már a harmadik idén télen!A tavalyi 0 után ez már már durva.
Sőt holnap reggelre akár egy-két centi is összejöhet.A hideg lassan már garantált,a nagyobb hó esélye megint 200 óránál.Link
Sőt holnap reggelre akár egy-két centi is összejöhet.A hideg lassan már garantált,a nagyobb hó esélye megint 200 óránál.Link
Nem hogy Pesten, a végén Keszthelyen se fogok havat látni hétvégén, legalábbis jelenleg ennek van realitása.
Jöhet a tavasz, meg a kertész szezon.
Jöhet a tavasz, meg a kertész szezon.
Tegnap hajnali kis hóesés eredménye Vp-ben.. Persze hamar elolvadt.
Pár km-rel feljebb, pl. Zircen, Eplényben azért volt szép megmaradó hó.
Pár km-rel feljebb, pl. Zircen, Eplényben azért volt szép megmaradó hó.


Csak elvétve tévednek hópelyhek a csapadékba. De lényeg, hogy lettek.
Nyugat felől közelít egy záporos csapatéktömb. Nem kizárt, hogy lesznek benne hópelyhek is.
Ezen a télen már ezt is értékelni kell...
Egy dolog állapítható meg. Ma sem jutottunk sokkal előrébb.
Még mindig vannak tagok, amik jóval feljebb hozzák. 18z-s kedvenc:
Még mindig vannak tagok, amik jóval feljebb hozzák. 18z-s kedvenc:

Van egy olyan érzésem hogy nem fog ez idén következmény nélkül maradni Európa egy részén fix...
Űridőben most már nem először szedi elő...érdemes lesz figyelni a napokban a fáklyákat amíg a nyugdíjas tél beteszi a lábát.

Zuhog az eső, a hőmérséklet 0.7 fokról pillanatok alatt 1.7 fokig emelkedett 
Szerk.: már 2.2 fok, és több, mint 1 mm lezuttyant.
Szerk.: már 2.2 fok, és több, mint 1 mm lezuttyant.
Friss GFS annyira szokásos, alattunk 100-150 km-re 30-50 cm hó, itt meg egy kis pilickázás! Csak ez ne legyen, mert ez a legidegesítőbb, akkor inkább menjen el messze tőlünk! Hol vannak a régi szép idők, amikor az ilyen ciklonok szépen behavazták a déli országrészt?
Mi lesz ebből?
Egy medi. Az pedig mikor nem hülyítette meg a modelleket? Ráadásul ott a rengeteg kieső bemenő adat a modelleknél amit a szokásos repülőkkel teli légtér szolgáltatna. Ha repülőkkel lenne tele. De nincs.
Egy medi. Az pedig mikor nem hülyítette meg a modelleket? Ráadásul ott a rengeteg kieső bemenő adat a modelleknél amit a szokásos repülőkkel teli légtér szolgáltatna. Ha repülőkkel lenne tele. De nincs.
Para meg délt havazza...Na most már csak azért is kíváncsi vagyok az egészre hogy mi lesz ebből ami így meghülyíti az összes nyomorult modellt...
Na, GFS is elvitte délre a csapadékot vasárnap, ráadásul enyhít északon mint a barom.
Jóccakát.
Jóccakát.
Na megint elment délre a cucc. Tili toli. Holnapután már csak a radart érdemes nézni. A Szerb radart.
Vízkereszt van ma sok vízzel (esők) ! A havas tél reménye, - már egy ideje - szinte mindig 7 napon túl bukkan fel... de a megvalósulása igencsak hiányos.
Nemrég kivittem a szemetet, kiléptem az ajtón ma este a második zuhogó, igen intenzív zápor 2,6°C mellett. Vártam kb. 2 percet és elállt, felnéztem az égre és már csillagos volt. Szép januári este, pedig 100 órája még szép, a térségünket lilára festett térképek is megjelentek erre a napra.




